NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszkodzenia po burzy - doswiadczenia , opinie itp
Autor Wiadomość
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Sty 20, 2018 2:00 pm   Uszkodzenia po burzy - doswiadczenia , opinie itp

Witam,


Po burzy drewniany plot ktory byl zamontowany na betonowych palach byl polamany tzn zarowno z prawej jak i lewej strony ogrodu .

Betonowe pale nie wytrzymaly sily wiatru ...

Sprawa zgloszona do ubezpieczalni lecz ta chce faktury za zakup plotu.

Problem w tym iz dom kupiony w zeszlym roku i nie posiadamy faktury za plot poniewaz nie mieszkamy w tym domu od poczatku tylko od zeszlego roku.

Firma wycenila naprawe plotu na 600 e wiec wyjdzie na to iz bedziemy musieli zaplacic ok polowe tej kwoty poniewaz 2 polowe bedzie musial pokryc sasiad.

Czy ubezpieczalnia ma prawo nie wyplacic oszkodowania na podstawie braku faktury za zakup plotu ?

Przerabial ktos podobna sytuacje w NL ?
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Sty 21, 2018 1:19 pm   

Beny.rac,


Mi zlamany konar drzewa ,uszkodzil dach werandy. Zglosilam jeszcze tego samego dnia .W miniony poniedzialek czlek z Interpolis ,byl i wycenil szkode ,o zadnych fakturach nie bylo mowy .
Czy to czasem nie zalezy ,od polisy i tego co ona obejmuje ?

Beny.rac napisał/a:
wiec wyjdzie na to iz bedziemy musieli zaplacic ok polowe tej kwoty poniewaz 2 polowe bedzie musial pokryc sasiad.
Z sasiadami bywa roznie ...Jak sasiad jest ok ,to sie dolozy ...ale nie musi .
Wiem bo swego czasu ''przerabialm'' to ogrodzenie, a raczej odgrodzenie sie od sasiada.
:039:
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Nie Sty 21, 2018 8:31 pm   

Z zeszłego roku - zerwało nam dachówki i był przeciek. Facet przyszedł, ocenił i zapytał czy robimy sami czy ma firmę przysłać.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sty 29, 2018 8:22 am   

Witam,

Sprawa zalatwiona - sasiad znalazl fakture za zakup plotu .

Dokumenty zostaly wyslane i po 3 dniach kasa juz byla na koncie.

Teraz tylko zlecic naprawe plotu i miec nadzieje ze znowu nie bedzie mocno wialo ... :043:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group