NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam osób źle potraktowanych przez biuro AB
Autor Wiadomość
slawek44 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 5
Wysłany: Śro Sty 17, 2018 7:37 pm   Szukam osób źle potraktowanych przez biuro AB

"Witam. Szukam osób które zostały oszukane w jakikolwiek sposób przez biuro AB. Dyskryminacja i mobbing też wchodzą w grę. Chcę zrobić pozew zbiorowy lub założyć im sprawę prywatną. Proszę o kontakt każda osobę pokrzywdzoną przez to biuro."

Takie ogłoszenie umieściłem wczoraj w dziale "Praca". W związku z tym, że kilka osób pytało mnie mailowo o szczegóły a odpisać każdemu z osobna nie mam czasu, piszę tutaj.

Problem ma moja dziewczyna która (jeszcze) tam pracuje:
Sytuacja jest taka, że biuro pracy AB potrąca jej coraz większe kwoty z tygodniówki. Od kilkunastu tygodni dzwoni ona do nich z zapytaniem za co.... zawsze jest zbywana lub wręcz wyśmiewana. Rozmawialiśmy z panią księgową która powiedziała, że jest to ewidentne aczkolwiek często spotykane oszustwo które jest trudno udowodnić. Naliczyłem sumę około 200€. Nie jest to duża suma, ale jeśli nic z tym nie zrobimy sytuacja nigdy nie wyjaśni się. Ponadto ciągle te sumy będą odliczane.
Trzeba też koniecznie wspomnieć o tym, że pracownicy tego biura są niespotykanie chamscy i niemili. Nie mówię, że jest to nagorsze biuro. Opisuję jedynie "Nasz" przypadek.

Ma ktoś podobne niemiłe doświadczenie z ty biurem?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sty 18, 2018 12:25 am   

slawek44 napisał/a:
Rozmawialiśmy z panią księgową która powiedziała, że jest to ewidentne aczkolwiek często spotykane oszustwo które jest trudno udowodnić.


czytam i nie wierze ..Ludzie co z wami ..po raz ktorys pytam... czy ksiegowa to wyroczna
albo jakis adwokat od spraw dot.prawa pracy ? i jeszcze ten dopisek, ze to trudno udowodnic! noz k...mac, sprawe oddaje do prawnika zwiazkowego ,a jesli wyjdzie ,ze biuro kantuje to , biada mu, bo bedzie kwiczalo i wyplaci w podskokach wszystko z nawiazka.

slawek44 napisał/a:
Takie ogłoszenie umieściłem wczoraj w dziale "Praca".
Rozumiem ze masz na mysli serwis ogloszeniowy niedzieli na pewno nie forum ,ogloszenie tu nie przejdzie :029:
Cytat:

AB potrąca jej coraz większe kwoty z tygodniówki


wez kilka wyciagow - loonstrook dziewczyny. wklej tu w temacie w ktorym tlumaczymy i zobaczymy za co ma sciagane coraz wieksze jak piszesz kwoty tygodniowki

:039:
 
 
slawek44 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Paź 2008
Posty: 5
Wysłany: Pon Lut 19, 2018 10:22 pm   

Długo milczałem z braku czasu, lecz poczyniłem pewne kroki w tej sprawie. Otóż: Kontaktowałem się z biurem adwokackim reklamującym się na stronie niedziela.nl Chciałem pozwać AB do sądu. Przedstawiłem sytuacje mailowo i oto jaką otrzymałem odpowiedź:
"Niestety nasza kancelaria nie może Państwu pomóc, gdyż kwota jest poniżej €500,- i nie będzie należało się Państwo dofinansowanie do adwokata."
O co chodzi z tym dofinansowaniem dowiedziałem się telefonicznie. Mianowicie koszt rozprawy z dofinansowaniem to 79€. Przyznam, że niesamowicie niski. Wręcz zachęcający do załatwienia sporu sądownie. Ale, że kancelaria odmówiła mi pomocy więc zgłosiłem skargę na AB w inspekcji pracy www.sncu.nl i czekałem na odpowiedź. Do dziś. Ponieważ dziś moja dziewczyna odebrała telefon z inspekcji pracy. Została poinformowana, że zajmą się tą sprawą jak tylko dostaną od niej maila ze zgodą na działania.
Szczególy napiszę jutro bo dziś już zasypiam przy komputerze
cdn.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group