NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: baileys
Śro Lut 28, 2018 3:42 pm
Bezpośrednie zatrudnienie u pracodawcy.
Autor Wiadomość
xunzi 
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Lut 2018
Posty: 1
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Lut 28, 2018 3:04 pm   Bezpośrednie zatrudnienie u pracodawcy.

Witam. Pracowałem tylko przez biuro pracy w Holandii dotychczas, ale mam możliwość pracowania bez biura pracy, przez co mogę dostawać więcej €/h, no i mam mieszkanie już ogarnięte, gdzie nie będę musiał mieszkać z 11 innymi osobami. Ma ktoś może jakieś wzory umowy o pracę po Polsku oraz Holendersku? Jak się ma kwestia odprowadzania podatku, robię to sam (z pomocą jakiejś księgowej) czy powinien to robić pracodawca? Jeśli chciałbym pracować po 3-5 miesięcy i zjeżdżać do Polski na 2 miesiące, to jakieś umowy tymczasowe lepiej podpisać (o ile takie są przy bezpośrednim zatrudnieniu, nie przez biuro)? Ubezpieczenie wystarczy, że się ubezpieczę u jakiegoś ubezpieczyciela chyba tak? Mam kartę ubezpieczeniową, którą dostałem jak pracowałem w tamtym roku przez biuro pracy w NL, będę mógł jej używać jak zacznę opłacać ubezpieczenie? Jest jeszcze kwestia mieszkania, które mi szef załatwi, lepiej podpisać umowę najmu i się zameldować, żeby np. dostawać dodatek eksterytorialny? Przepraszam za tak dużo pytań, ale trochę chyba tego załatwiania jest. Przez biuro mógłbym pracować, ale wtedy dostałbym jakieś 9,5-10€ na godzinę, no i jeszcze krzywe patrzenie na pracownika, bo nie mieszka w mieszkaniu od biura:) Jeszcze jest kwestia samochodu, jak będę pracował mniej niż 3 miesiące, a następnie będę więcej niż 2 tygodnie poza granicami Holandii, to nie trzeba płacić podatku drogowego? Nr SOFI oczywiście mam i konto bankowe holenderskie. Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc/wskazówki.
Ostatnio zmieniony przez xunzi Śro Lut 28, 2018 3:12 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lut 28, 2018 3:42 pm   

xunzi napisał/a:
Ma ktoś może jakieś wzory umowy o pracę po Polsku oraz Holendersku?
nic ci takie przyklady nie dadza bo kazda umowa jest inna dla innego sektoru i pracodawcy .p.s. b.zadko sie zdaza ze pracodawca daje ci kontrakt po polsku to juz w twojej kwestji zebys sobie go przetlumaczyl .
xunzi napisał/a:
Jak się ma kwestia odprowadzania podatku, robię to sam (z pomocą jakiejś księgowej) czy powinien to robić pracodawca?
najczesciej jest on odprowadzany przez pracodawce ale to zalezy jak sie umowisz z pracodawca i na jakich zasadach bedziesz u niego pracowal .
xunzi napisał/a:
Jeśli chciałbym pracować po 3-5 miesięcy i zjeżdżać do Polski na 2 miesiące, to jakieś umowy tymczasowe lepiej podpisać (o ile takie są przy bezpośrednim zatrudnieniu, nie przez biuro)?
sa mozliwe ale wapie zeby jaks pracodawca biorac cebie bezposrednio na kontrakt chcial dawac takie umowy , no ale kazdy pracodawca jest inny i mozesz o to zapytac , pamietaj jednak ze jest ograniczona ilosc kontraktow i po ktoryms z koleii pracodawca bedzie musial dac ci staly kontrakt . Dlatego podejzewam ze raczej sie nie zgodzi na taki system jak ty chcesz .
xunzi napisał/a:
Ubezpieczenie wystarczy, że się ubezpieczę u jakiegoś ubezpieczyciela chyba tak?
tak wystarczy a wrecz jest obowiazkowe zeby sie ubezpieczyl .
xunzi napisał/a:
Mam kartę ubezpieczeniową, którą dostałem jak pracowałem w tamtym roku przez biuro pracy w NL, będę mógł jej używać jak zacznę opłacać ubezpieczenie?
nie nie bedziesz mogl . dostaniesz inna polise co za tym idzie tez nowy nr. klijenta/polisy .Pamietaj ze w chwili jak zakonczysz prace przez b.pracy nie bedziesz ubezpieczony i twoja karta jest niewazna bo oni zakoncza ubezpieczenie ktore teraz oplacaja.
xunzi napisał/a:
Jest jeszcze kwestia mieszkania, które mi szef załatwi, lepiej podpisać umowę najmu i się zameldować,
W NL istnieje obowiazek meldunkowy jak tu przebywasz dluzej jak 4 m-ce w roku wiec chcac czy nie musisz sie zameldowac . Co do kosztow extyrytorialnych to niezawsze ma sie do nich prawo i nie zawsze dostaje sie zgode od u.podakowego na takie znizki podatkowe , wiec sie dobrze doinformuj czy nadal bedziesz mial do niego prawo i jak dlugo to niestety czesto sie zdaza ze ludzie go dostaja a przy rozliczeniu musza o zwracac .
xunzi napisał/a:
Jeszcze jest kwestia samochodu, jak będę pracował mniej niż 3 miesiące, a następnie będę więcej niż 2 tygodnie poza granicami Holandii, to nie trzeba płacić podatku drogowego?
poszukaj dokladnej odpowiedzi na to pytanie tu na forum , ale w skrocie oplacac podatek drogowy musisz juz od 1 dnia poruszania sie tym autem w NL . Mozna dostac raz do roku zwolnienie z podaktu na 14 dni . Odpowiedzi na twoje pytania sa juz dawno omowione tu na forum wystarczy uzyc "szukaj " w prawym gornym rogu
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group