NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aliemnty do Polski - komornik w Holandii
Autor Wiadomość
sensual28
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 2
Wysłany: Sob Mar 03, 2018 11:52 am   Aliemnty do Polski - komornik w Holandii

Witam,
Ja i moj chlopak mieszkamy w Holandii juz kilka lat. Mamy tutaj dziecko 5letnie. Wszystko uklada nam sie dobrze. Mamy mieszkanie, prace, jezdzimy do Polski i na wakacje. Slubu nie mamy.
Przed przyjazdem do Holandii i w ogole przed poznaniem mnie, moj chlopak byl w zwiazku bez slubu z inna kobieta. Ma z nia dziecko (uznal w urzedzie, nosi jego nazwisko). Sytuacja w Polsce wiadomo jaka byla i moj chlopak nie placil alimentow, bo z ta dziewczyna sie rozstali a dziecko ma 17 lat. Nie mial pracy albo krotko, wtedy sie poznalismy i postanowilismy wyjechac.
Matka tego dziecka w Polsce pozbawila go praw rodzicielskich i moj chlopak nie mial z tym dzieckiem zadnego kontaktu przez kilka lat. Probowal odnowic kontakt dopiero w zeszlym roku ale syn mu nie odpisywal na FB, wiec moj chlopak bedac w Polsce nie odwiedzal go. Ale wiem, ze jezdzil na wycieczki i zyje calkiem niezle.
Ostatnio dowiedzielismy sie ze urzad w Polsce bedzie chcial sciagnac te alimenty z Holandii nawet za lata ubiegle. A tego jest ponad 50 tys PLN.
Wiem i ja i on ze robil zle tylko jaka my teraz mamy mozliwosc?
Czy zapuka do nas komornik? Czy moze komornik sciagnac to ze mnie? Jak to wplynie na sytuacje finansowa naszego dziecka? Czy mozna sie jakos dogadac zeby to splacic? Bo to nie tak ze nie chce tylko nie mial mozliwosci a potem kontakt sie stracil i nie wiedzial jak. Blad ze nie odwiedzil tego syna ale probuje to naprawic teraz. Czy w Holandii wezma to pod uwage? Jak dlugo to moze trwac zanim z Polski papier urzedowy trafi do nas albo do holenderskiego urzedu? Ile moga mu zabierac? Czy musza przez komornika? Czy moze placic dobrowolnie np 50euro albo 100 euro? Zasadzone w PL mial 500zl. Co mozemy zrobic zeby nas to nie zrujnowalo finansowo. Prosze o odpowiedzi tylko prosze nie wyzywac. Wiemy ze to bylo zle i chcemy to naprawic
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Mar 03, 2018 1:09 pm   

sensual28,
Cytat:
Czy zapuka do nas komornik?


Obecnie wszystko jest mozliwe i holenderski komornik moze zapukac do waszych drzwi .Maja tu swoje sposoby na znalezienie osoby jesli nie po adresie zameldowania, to po nazwisku / numerze BSN /sofi , przez belastingdienst ,wtedy moga wejsc na pensje twojego partnera ...etc

Widze ze piszesz z Polski, wiec radze udac sie tam do dobrego adwokata i niech ta sprawa on sie zajmie.


poczytaj sobie http://rozwod-i-podzial-m...limenty-wstecz/


EDIT.

tu informacje z naszego forum nie zrazaj sie data postow ,bo w tej sprawie duzo sie nie zmienilo, prawo nadal dziala podobnie
http://www.niedziela.nl/i...pl&cr=countryNL
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Mar 03, 2018 1:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group