NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Lis 03, 2011 8:54 pm
Dokumenty do kupna Auta w Holandi
Autor Wiadomość
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Cze 17, 2012 11:09 pm   

Jeśli jesteś zameldowany w NL to nie ma problemu, tylko weź ze soba uittreksel (zaświadczenie o zameldowaniu) i nie daj się spławić, że na polski dowód nie rejestrują :039:
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Cze 17, 2012 11:13 pm   

wg ulotki RDW mozesz to zalatwic korzystajac z dowodu osobistego.
Cytat:
geldig buitenlands paspoort + een recent afschrift van de gegevens uit de
gemeentelijke basisadministratie van uw gemeente
Ook geldig zijn: een dienstpaspoort (geen militair
paspoort), een diplomatiek paspoort, een reisdocument voor
vreemdelingen, een reisdocument voor vluchtelingen of een
buitenlandse ID-kaart afgegeven door de bevoegde autoriteit van
een andere lidstaat van de EU.

ZRODLO
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 9:27 am   

fajnie dzieki...a ulotke wydrukuje:D

BTW wiecie czy komisy "daja" autka aby sobie pojezdzic przed kupnem i np pojechac do ASO aby sprawdzili calkowicie samochod, na kompie itd? Ile taka zabawa w ASO moze kosztowac...chodzi o Volvo?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 11:57 am   

.:Paco:. napisał/a:
BTW wiecie czy komisy "daja" autka aby sobie pojezdzic przed kupnem i np pojechac do ASO aby sprawdzili calkowicie samochod, na kompie itd?


Jak kupowalem moje auto w komisie to mi dali auto na pol dnia zeby sobie pojezdzic... Nie wiem czy tak sie dzieje we wszystkich komisach.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 1:38 pm   

m4rcin napisał/a:

Jak kupowalem moje auto w komisie to mi dali auto na pol dnia zeby sobie pojezdzic... Nie wiem czy tak sie dzieje we wszystkich komisach.

m4rcin a co wtedy z ubezpieczeniem...chcieli jakies dokumenty - NL prawko aby potwierdzic adres?
Jakas umowe musiales podpisac?
Ostatnio zmieniony przez .:Paco:. Pon Cze 18, 2012 1:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 8:09 pm   

Pisalem, pisalem i mi wcielo ;)

Nie chcieli zadnych dokumentow odemnie, nawet prawa jazdy nie chcieli ogladac ;) Jednak moglo byc to spowodowane tym, ze przed tym jak auto sprowadzili z innego oddzialu (kupowalem http://www.vaartland.nl/ a oni maja duzo komisow) podpisywalem cos w stylu umowy gdzie ustalilismy kase, opcje (bovag), etc z zastrzezeniem ze moge z niej zrezygnowac bez zadnych problemow po odbyciu jazdy testowej. Wiec umowilismy sie na sobote, przyjechalem rano o 9 i mialem auto oddac do 15...
Wiec podjechalem do serwisu na podlaczenie pod kompa (ASO Peugeot) €34, sprawdzilem czy wszystko dziala jak trzeba, ustalilem liste co nie dziala i trzeba wymienic w ramach BOVAG... Auto mi pasowalo wiec kupilem.

Jakis czas temu jeszcze z PL prawkiem chcialem wziac sobie dwa auta na jazde testowa w Citroenie i ... przy PL prawku musial ktos ze mna jechac kto mial prawko NL - albo pracownik komisu albo kolega, nie interesowalo ich, ze zostawiam moje holenderskie auto u nich na placu. Wtedy dostalem nowke C5 (przebieg 4km ;-) ) i napykalem nia jakies 100km ;)
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
Ostatnio zmieniony przez m4rcin Pon Cze 18, 2012 8:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.:Paco:. 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 8 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 583
Wysłany: Wto Cze 19, 2012 12:42 pm   

spoko dzieki tez moze tak wlasnie zrobie bo na pewno tez chcialbym podjechac do serwisu...tyle,ze tutaj oni maja terminy tak dlugie na prosta nawet czynnosc. Dzieki!
 
 
kuboss5 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 1
  Wysłany: Wto Mar 06, 2018 1:37 pm   

Jak wyciągnąć ten papier z udokumentowanymi zniżkami w PL? Ubezpieczalnie wystawiają takie cos po Angielsku czy samemu trzeba przetłumaczyć i pokryć kostka tłumaczenia?
_________________
kuba
 
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Mar 06, 2018 2:39 pm   

Najpierw pobierz dokument z UFG. Potem go przetłumacz przysięgle i wyślij do swojego ubezpieczyciela. Nie robią żadnych problemów i akceptują zniżki.
 
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Śro Mar 07, 2018 10:07 am   

Cytat:
Najpierw pobierz dokument z UFG. Potem go przetłumacz przysięgle i wyślij do swojego ubezpieczyciela. Nie robią żadnych problemów i akceptują zniżki.


Wigru nie do konca tak jest jak piszesz - moje znizki z pl na druku po angielsku tylko Allianz zaakceptowal .

kuboss5 napisał/a:
Jak wyciągnąć ten papier z udokumentowanymi zniżkami w PL?
Zadzwonic do ubezpieczyciela i poprosic aby wyslali na emaila po angielsku.
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Śro Mar 07, 2018 11:06 am   

Beny.rac napisał/a:
Wigru nie do konca tak jest jak piszesz - moje znizki z pl na druku po angielsku tylko Allianz zaakceptowal .

To też nie jest tak do końca, bo zniżki idą do rejestru Roy-data. Wysyła je ubezpieczyciel. Jak Allianz Ci zaakceptował zniżki to wysłał je do systemu i teraz każdy nowy ubezpieczyciel pobiera dane już z istniejącymi zniżkami. Ja nie miałem problemu w Zelf.nl (oni wysłali zniżki) a później zmieniałem ubezpieczenia na Allianz, teraz Zekur i wszystko jest ok i tylko zniżki rosną :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group