NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ZZP czy działalność w Polsce?
Autor Wiadomość
aerjotl 
Poczatkujacy
Marek

Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lip 24, 2015 8:39 pm   ZZP czy działalność w Polsce?

Witam szanownych forumowiczów!

W najbliższym czasie przenoszę się do Amsterdamu i rozpoczynam pracę dla firmy informatycznej jako freelancer. Mam do wyboru dwie opcje:

1. prowadzenia własnej działalności w Polsce - po zarejestrowaniu jej w KvK - i płacenie podatków w Polsce oraz w Holandii
2. zarejestrowanie się w KvK jako ZZP i prowadzenie całej firmy tylko w Holandii.

Czy ktoś mi może powiedzieć jakie są plusy i minusy obu tych rozwiązań i które z nich będzie bardziej opłacalne?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Lip 27, 2015 8:54 am   

No zalezy ile bedziesz zarabial i jak chcesz odkladac zyski. W Polsce ma sie chyba obowiazkowo ZUS przy wlasnej firmie? W Holandii jako podstawowy ZZP-er nie masz praw na nic, ani na zasilek dla bezrobotny WW, ani na WAO ani na Ziektewet. Oczywiscie mozesz prywatnie wykupic sobie wszystkie ubezpiecznia ale to juz kwoty okolo 1.000e miesiecznie.

W Holandii do 20.000e rocznie zarobkow bedziesz placil malo podatkow, a potem powoli zaczna sie schody.

W Polsce wydaje mi sie ze przy wyzszych dochodach ma sie nizsze podatki, na pewno nie 54% jak w Holandii, wiec to by sie bardziej oplacalo.
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Lip 27, 2015 4:30 pm   

na polskiej firmie mozesz pracowac w roku tylko 186 dni
 
 
krystian29061 
Poczatkujacy
krystian29061

Wiek: 37
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 4
Wysłany: Nie Kwi 15, 2018 4:36 pm   

Witam
Pytanie odnosnie polskiej firmy wystawiajacej rachunki (nie faktury poniewaz nie jestem VAT-owcem) w holandi. Firma dziala od stycznia 2018 i podatki place w polsce czy tutaj w holandi musze cos zglaszac gdzies? i cos tutaj placic??
_________________
krystian29061
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group