NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jest sposob na nieuczciwego pseudofachowca w Holandii
Autor Wiadomość
nurek102 
Poczatkujacy
give the value first

Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 30
Wysłany: Wto Maj 29, 2018 6:39 pm   Czy jest sposob na nieuczciwego pseudofachowca w Holandii

Chciałbym te droga zasiegnac rady wszystkich szanownych uczestnikow/uczestniczek Forum.

Rok temu miałem wykonana usluge zwiazana z piecykiem gazowym przez osobe legitymujaca się wszelakimi polskimi i holenderskim certyfikatami. Usluga była zaplacona bez zadnego rachunku. Miesiac temu okazało się ze "robota" była zrobiona bardzo niefachowo i po ostanich deszczach zostały zalane mieszknia w prywatnej kamienicy. Szanowny fachowiec nie przyznaje się do roboty i ucieka od odpowiedzialnosci za swoja prace. Czy jest jakas organizacja w Holandii która zajmuje się takimi sprawami ? Gdzie się mogę udac z w/w problemem? Jakas instancja kontrolujaca jest w Holandii zwiazana z taka dzialanoscia?

Sprawa jest mega powazna dlatego bardzo proszę o nie wylewania hejtu czy innych zlosliwosci

za kazda wskazowke/rade bardzo dzięki

Gdy nie będzie zadnego rozwiązania to chyba zwroce się do NIEDZIELI .NL o ogłoszenie -ostrzeżenie przed tym pseudo fachowcem

A.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Maj 29, 2018 7:04 pm   

nurek102 napisał/a:
Rok temu miałem wykonana usluge zwiazana z piecykiem gazowym przez osobe legitymujaca się wszelakimi polskimi i holenderskim certyfikatami.


Prawde powiedziawszy nie dziwie sie ,ze fachowiec od instalcjii CO nie chce przyjac reklamacji ale tez i po takim czasie nie ma takiego obowiazku .
Przeglad pieca powinien odbywac sie co rok, nie znajdziesz /nie ma podstaw do obarczania go za to to co wydazylo sie w ostatnim czasie .
Ale to tylko moje zdanie ...byc moze inni beda wiedzieli wiecej .

Ja tam wolam do pieca co kogos z firmy holenderskiej, po wykonanej pracy dostaje do ksiazeczki piecyka odpowiednia adnotacje z podpisem fachowca .Rachunek place po wykonanej pracy przelewem na konto firmy, nigdy do reki .
 
 
nurek102 
Poczatkujacy
give the value first

Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 30
Wysłany: Wto Maj 29, 2018 7:13 pm   

Dzentelmen zrobil dziure w scianie wbrew wszystkim prawidłom CO....Woda się leje gdy deszcz pada i spaliny się cofaja ….bo panu się zapomnialo jakie musza być dlugosci komina.....Chyba zostanie mi dożywotnio ostrzegać przed tym "fachowcem"
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Maj 29, 2018 7:59 pm   

nurek102 napisał/a:
Woda się leje gdy deszcz pada i spaliny się cofaja


No bez urazy ale przeciez to sie kupy nie trzyma.
Takie rzeczy zalatwia sie od reki ..czy przez rok nie zauwazyles ,ze ciebie i sasiadow deszczowka zalewa, ze o cofajacych sie spalinach nie wspomne :119:
( z czego sa te SPALINY, bo chyba nie z piecyka dwufunkcyjnego ? )

Cytat:

Gdy nie będzie zadnego rozwiązania to chyba zwroce się do NIEDZIELI .NL o ogłoszenie -ostrzeżenie przed tym pseudo fachowcem

ps.

Podaj na forum nazwe tej firmy, lub tego fachowca moze tu rowniez zaglada... to i on sie wypowie
 
 
nurek102 
Poczatkujacy
give the value first

Dołączył: 28 Lip 2012
Posty: 30
Wysłany: Wto Maj 29, 2018 8:34 pm   

Zapraszam do kontaktu: tel 0638 69 39 21 Firma zarejestrowana w Holandii pod nazwą oraz numerem KvK: Smietana KvK 61615617 De Twaalfmaat 1911RD Uitgeest faktura BTW oraz gwarancja na wykonane usługi Dojazd do klienta do 100 km - GRATIS

To jest wizytowka owego dżentelmena.




-komin był tak niefachowo zrobiony ze spaliny rozpuszaly i rozpuscily rynny.... stad zalewanie
-spaliny w kuchni? otwieranie drzwi to było radzono a pan telefonu nie odbieral i nie odbiera nadal.

[ Dodano: Śro Maj 30, 2018 8:36 am ]
Panicelinka, A mogla bys kogos polecić? Albo inaczej gdzie szukac kogos sensownego ?
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Maj 30, 2018 9:51 am   

nurek102 napisał/a:
A mogla bys kogos polecić? Albo inaczej gdzie szukac kogos sensownego ?


Popytaj sasiadow holenderskich, kto im dokonuje konserwacji lub napraw Cv .
Na pewno sa tacy nawet z polecenia w twojej miescowosci.

Mozesz tez przez internet ,wpisz wyszukiwana fraze np,. Cv-ketel onderhoud + miejscowosc w ktorej mieszkasz .

Z mojego polecenia bedzie trudno, bo wszystko zalezy od prowincji zamieszkania.

Nie jestem antypolska , ale 25 lat zycia w Holandii nauczylo mnie i moich polskich znajomych jednego , lepiej jest zaplacic wiecej holenderskiemu fachowcowi, by w razie reklamacji wiedziec jak dzialac i gdzie sie udac, niz potem szukac pana Janusza, Edka czy innego Zbyszka ,ktory jest najlepszy w swoim fachu ,ale reklamacji nie przyjmuje bo ... telefon milczy... adres sie zmienil albo firma upadla ....
No wiec jak nie chcesz miec wrazenia ze bierzesz udzial w programie USTERKA, to nie zatrudniaj w swoim domu sprawdzonego'' rodzimego fachowca.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group