NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Długi za internet
Autor Wiadomość
wiatraczny
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2018
Posty: 3
Wysłany: Śro Cze 06, 2018 8:47 pm   Długi za internet

Witam.

Rok temu wyprowadziłem się z Holandii, nie reagowałem na incasso wystawiane przez KPN, wręcz przeciwnie, blokowałem je, aby pieniądze nie były ściągane z mojego konta, gdyż z internetu już nie korzystałem. Szczerze powiedziawszy, myślałem, że po 3ch miesiącach sprawa ucichnie, sygnał z mojego mieszkania zniknie i po sprawie.

Parę dni temu dostałem maila, chyba od NL firmy windykacyjnej infoscore, gdzie od kwietnia 2017 do lutego 2018 naliczyli mi łączną kwotę do zapłaty w wysokości 15 321 euro :O

Niech mi ktoś powie, czy przebywając teraz na stałe na terenie Polski mam się czego obawiać czy nie?
Do Holandii raczej już nie mam zamiaru wracać.
Proszę o konstruktywne rady.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Cze 06, 2018 10:13 pm   

wiatraczny,

Jesli sprawe przejmie, firma windykacyjna, lub polski komornik ... to moze byc problem.

temat z forum
http://www.niedziela.nl/f...er=asc&start=90
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Cze 13, 2018 10:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiatraczny
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2018
Posty: 3
Wysłany: Czw Cze 07, 2018 12:42 am   

Koszta mojego internetu per miesic wynosiły 35euro.
Jak możliwe jest naliczenie 1000% odsetek, może się pomylili? To jakieś przegięcie.
Adres który podałem w KPN był w Holandii, nie byłem tam nawet zameldowany.

Czy np. mogliby sprawdzić, że trafik nie był użytkowany i jakoś zniwelować koszta?
Spróbuję napisać maila i jakoś to wyjaśnić.

Sprawa chyba wylądowała z ramienia KPN do infoscore.nl, które jest incassobureau, a żeby zacząć egzekwować ode mnie tę kwotę muszą mieć nakaz sądowy, czy dobrze myślę?
Poza tym, w jaki sposób mogą mnie znaleźć w kraju? Powiedzmy, że nie jestem zameldowany, jak?

ile bym nie googlowal, to raczej polacy uciekaja za granice przed dlugami, ktore moga byc jako wyegzekwowane. Nie wiem jak dzialaja holendrzy w takich sytuacjach.
Ostatnio zmieniony przez wiatraczny Czw Cze 07, 2018 12:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Cze 07, 2018 9:57 am   

wiatraczny napisał/a:
naliczyli mi łączną kwotę do zapłaty w wysokości 15 321 euro


Ksiegowa nie jestem ,ale sama widze ,ze kwota do zaplaty z marsa, nierealna w stosunku do tego za co byly odciagane oplaty.
Nie wiem skad oni ja wytrzasneli nie spotkalam sie z tym, by przez rok urosly tak wysokie koszty od 35 euro , brak slow .

Cytat:
Poza tym, w jaki sposób mogą mnie znaleźć w kraju? Powiedzmy, że nie jestem zameldowany, jak?

Tego nie wiem ,ale dla wlasnego spokoju ,zrob tak jak piszesz ,

Cytat:
Spróbuję napisać maila i jakoś to wyjaśnić.
 
 
wiatraczny
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2018
Posty: 3
Wysłany: Czw Cze 07, 2018 11:36 am   

własnie sprawdzilem konto.
do grudnia mialem odciagane platnosci dla nich z konta, pozniej mi zablokowali internet,
wiec poj biedy.
oni za kazdy miesiac sciagali mi 35eur, a od windykacji dostalem kwote 3500 za kazdy miesiac, moze sie pomylili w przecinkach.
wyjasnie sprawe i dam znac.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Cze 07, 2018 1:27 pm   

W zaden sposob nie mogli ci az tyle naliczyc .Polecieli sobie rowno .

Cytat:
Incassokosten bestaan uit een percentage van de hoofdsom (oorspronkelijke rekening). Er zijn wettelijke regels voor het doorberekenen van incassokosten. De hoogte van de incassokosten hangt af van de hoogte van de rekening. Hieronder ziet u hoe hoog de incassokosten in percentages mogen zijn*:

Over de eerste EUR 2.500 mag maximaal 15% aan incassokosten worden berekend;
Over de volgende EUR 2.500 mag maximaal 10% aan incassokosten worden berekend;
Over de volgende EUR 5.000 mag maximaal 5% worden aan incassokosten worden berekend;
Over de volgende EUR 190.000 mag maximaal 1% worden aan incassokosten worden berekend;
Over het bedrag boven de EUR 200.000 mag maximaal 0,5% aan incassokosten worden berekend (met een maximum van EUR 6.775 aan incassokosten).


reszta w linku https://www.consuwijzer.nl/thema/incassokosten
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group