NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z abonamentem na silowni
Autor Wiadomość
Andrzej1997
Poczatkujacy
Andrzej1997

Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 4
Wysłany: Nie Cze 24, 2018 2:33 pm   Problem z abonamentem na silowni

Witam.
Otoz w marcu podpisalem z silownia FitForFree umowe na rok (duzo taniej niz miesieczna).
W Holandii mialem zostac 2 lata ale niestety nagly wypadek zmusza mnie do powrotu do Polski za maksymalnie miesiac półtora. Na umowie jest tylko numer karty z ktorej pobieraja ode mnie pieniadze co miesiac oraz dane: imie nazwisko, nr konta, adres zamieszkania (w Holandii, juz zmienilem adres) i w sumie nic wiecej, zadnego peselu nr dowodu. Napisalem do nich meila po angielsku to otrzymalem, odpowiedz ze owszem moge zerwac ale tylko jesli zaplace za reszte miesiecy z gory. (25 euro x reszta miesiecy x 2 bo dziewczyna tez ma umowe). W ich regulaminie za pomoca jakze wspanialego tlumacza google nie moge znalezc nic o anulowaniu tej umowy. I pytanie nastepujace, co moge zrobic?

1. Wylaczyc na karcie pobieranie oplat i nastepnie zamknac konto
2. Zamknac konto i miec wychuchane
3. Pogadac z obsluga i znalezc rozwiazanie, napisac wypowiedzenie zaplacic za jakis miesiac do przodu(to mam zamiar jutro zrobic)
4. Najgorsze, zaplacic okolo 400euro :/

Link do ich regulaminu :
Cytat:
https://www.fitforfree.nl/algemene-voorwaarden
[/quote]
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Cze 24, 2018 3:11 pm   

Andrzej1997,

Ten fitnes (zreszta nie tylko ten) tak sie zabezpieczyl ,ze nie masz wielkiego pola manewru, wypelnij
- wydrukuj i wyslij listem ten formularz bedziesz mial podkladke w razie gdyby po czasie sciagali ci z konta jeszcze kase a z tego co wiem to sie tu zdaza .
https://opzeggen.fitforfree.nl/

Jedyne co mozesz zrobic, to miesiac wczesniej , przed zakonczeniem kontraktu powiadomic ich o tym ,ze rezygnujesz ,oczywiscie mozesz to juz zrobic ,ale i tak liczone bedzie od daty podpisania z nimi umowy .

De einddatum van je abonnement hangt af van de datum waarop je het abonnement bent aangegaan. Na de minimale contractduur geldt er een opzegtermijn van één maand. (zie: Algemene Voorwaarden).

Beda pobierane oplaty, poki nie skonczy sie kontrakt , liczony od daty podpisania , zapisujac sie wyraziles jednoczesnie zgode na warunki zawarte w ich regulaminie .

Najgorsze co mozesz zrobic, to zablokowac automatyczne pobieranie z konta, bo oni po pewnym czasie , bedac na prawie ,podadza sprawe do jakies firmy sciagajacej kase i to z procentami,
Moja rada .Poszukaj osoby, ktora moze bedzie chciala wskoczyc na twoje miejsce ..


edit

niedawno przerabiany temat ...tez ktos pytal o zastopowanie do fitnes
http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#321916
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Cze 24, 2018 3:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Andrzej1997
Poczatkujacy
Andrzej1997

Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 4
Wysłany: Nie Cze 24, 2018 3:27 pm   

Naprawde to taki powazny deal ? Pojebanstwo wedlug mnie... sprobuje spytac sie obslugi czy mozna cos ukrecic korzystniejszego

edit
Przeczytalem twoja edycje. Chore to wedlug mnie ale okej...
Ostatnio zmieniony przez Andrzej1997 Nie Cze 24, 2018 3:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lip 13, 2018 9:22 am   

Andrzej1997 napisał/a:
Hej.

Zakładałem temat odnośnie umowy z siłownia FitForFree na 1rok i doradziliscie mi przeniesienie umowy na kogoś innego jednak spotkałem "kierownika" jakiegoś iż nim pogadalem. Wytłumaczył mi że mogę isc do "towncentre" (słaby angielski gość miał) i wziąć papier który "potwierdzi że opuszczam Holandię na co najmniej rok i nie będę mógł korzystać z siłowni". I niby jak przyjdę do nich z takim papierem to normalnie anuluje kontrakt i nie płacę za miesiące pozostałe z gory. Nie wiem jaki to może być papier, na początku myślałem że mam się wymeldować ale to be sensu bo nie mam meldunku więc nie wiem :/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Andrzej1997
Poczatkujacy
Andrzej1997

Dołączył: 24 Cze 2018
Posty: 4
Wysłany: Czw Lip 19, 2018 1:31 pm   

Refresh
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lip 19, 2018 2:52 pm   

Andrzej1997, jezeli jedziesz na miesiac czy poltorej do PL i wracasz to puzniej mozesz dalej uzywac tego abonamentu jedyne koszta jakie poniesiesz to ten czas jaki placiles abionament i go nie uzywales .
Jezeli jednak chcesz go zamknac i silownia daje ci szanse zamkniecai abonamentu z powodu wyjazdu na stale z NL to tylko i wylacznie poprzez wymeldowanie sie mozesz uzyskac taki formularz/papier w gminie i go dostarczyc na silownie w innym wypadku pozostanie ci placic abonament .
Jezeli olejesz silownie i zamkniesz konto lub w jaki kolwiek sposob nie bedziesz olpacal tego abonamentu to silownia odda twoje zaleglosci do komornika a ten znajdzie ciebie po twoim BSN i sciagnie z ciebie zaleglosci z karami , czesto komornicy tez odsprzedaja dlugi do kolegow w PL i dalej w PL jestes scigany . Nie bedziesz chcial sam placi maja mozliwosc sciagnac to z twojej wyplaty poprzez pracodawce o ile tu pracujesz .
Wiec sie zastanow co ci bardziej pasuje i jak bedzie ci prosciej rozwiazac ta sprawe .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lip 19, 2018 2:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group