NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę zerwać umowę, ale jej jeszcze nie podpisałem
Autor Wiadomość
Miasekk
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sie 2017
Posty: 2
Wysłany: Śro Lip 25, 2018 7:23 pm   Chcę zerwać umowę, ale jej jeszcze nie podpisałem

Witam, mam problem wyjechalem do pracy przez agencje pracyi niestety bardzo słabo z godzinami, a parę dnj temu odezwał sie poprzedni pracodawca. Tutaj pracuje juz 2,5 tygodnia, ale przez zawirowania w administracji nie dostałem jeszcze umowy. I tu pojawia się problem, bo chce pojechać do poprzedniego pracodawcy, a tutaj nie mogę zerwać umowy bo jej nie podpisałem Poki co.... Obawiam się, że jeśli pojadę tam pracować nie otrzymam pieniędzy za przepracowane godziny. Wypytuje cały czas o ten kontakt, bo znajomy z którym jestem tu juZ ma, ale coś pomieszała agencja i nie wiem na kiedy to zrobia, a nie kwapią się do tego niestety. Ktoś wie co w takiej sytuacji można zrobić?
 
 
Siupa
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Cze 2018
Posty: 9
Wysłany: Sob Lip 28, 2018 2:08 pm   

jestes na fazie A takze by zachowac sie honorowo mozesz dac im 1 dniowe wypowiedzenie wiec wtedy zachowasz swoje wynagrodzenie...bo opuszczajac nie znajac jakie owe biuro ma prawa mozesz natknac sie na kary wiec uszczupli Twoje wynagrodzenie jakie tam osiagnoles...a tak potraco co maja a reszte musza Ci wyplacic..
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Nie Lip 29, 2018 4:46 pm   

nie wolno przepracowac ani sekundy bez podpisanej umowy. jezeli jestes w stanie udowodnic, ze pracowales to pracodawca moze miec powazne klopoty. nie sadze, ze bedziesz mial problem z odzyskaniem pieniedzy za przepracowany okres. po prostu powiedz, ze odchodzisz i chcesz nalezne pieniadze.
Siupa napisał/a:
bo opuszczajac nie znajac jakie owe biuro ma prawa mozesz natknac sie na kary wiec uszczupli Twoje wynagrodzenie jakie tam osiagnoles

nie pisz bzdur. nie ma zadnej umowy, wiec skad kary? swoja droga to legalnosc wiekszosci kar jest mocno dyskusyjna.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group