NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Duzy zwrot
Autor Wiadomość
Zwyklypracownik
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sie 2018
Posty: 7
Wysłany: Sob Sie 04, 2018 4:38 pm   Duzy zwrot

Z poczatkuem sierpnia otrzymalem zwrot podatku za 2017 rok. Za 10 miesiecy prZepracowanych w sumie w 4 biurach otrzymalem 1524e zwrotu. Czy jest to mozliwe czy to jakas pomylka i bede musial zwrocic czesc pieniedzy?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 12:59 pm   

Zwyklypracownik,

Po wypelnieniu zeznania podatkowego, od razu wiesz ile nalezy ci sie zwrotu, lub ile musisz doplacic
Sam sie rozliczales.. czy zrobil to za ciebie ksiegowy?
 
 
Zwyklypracownik
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sie 2018
Posty: 7
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 4:44 pm   

Bylo to dawno temu i zapomnialem. Dostalem wiadomosc Orientacyjna kwota rozliczenia: 1 168,00 EUR. Czy to wysokosc zwrotu? Skoro tak to dlaczego dostalem wiecej? Pomylka? Czy to kwota wraz dodatkiem do ubezpieczenia? Nie bylem ubezpieczony przez caly okres pracy w Holandii...
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 5:18 pm   

Zwyklypracownik napisał/a:
Skoro tak to dlaczego dostalem wiecej? Pomylka? Czy to kwota wraz dodatkiem do ubezpieczenia?


Nikt z nas ci na te pytania nie odpowie, chyba ze bedziemy wrozyc .
Jesli otrzymales list z belastingu, to na odwrocie tego listu powinno byc dokladne wyszczegolnienie, osiagniety dochod + odciagniety podatek .

Zwyklypracownik napisał/a:
Nie bylem ubezpieczony przez caly okres pracy w Holandii...

wiec odpada ... dodatek ci sie nie nalezy.
 
 
Zwyklypracownik
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sie 2018
Posty: 7
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 5:41 pm   

Listu z belasting jeszcze nie otrzymalem. Pracujac w przemysle ciezkim bylem automatycznie ubezpieczony w nv schade. Nie wykupilem natomiast normalnego ubezpieczenia. Czy to dtskwalifikuje mnie do otrzymania dofinansowania do ubezpieczenia za prace w innych biurach gdzie normalnie je placilem?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 6:10 pm   

Zwyklypracownik napisał/a:
bylem automatycznie ubezpieczony w nv schade
Zwyklypracownik napisał/a:
Nie bylem ubezpieczony przez caly okres pracy w Holandii...

No i badz czlowieku madry - odpowiedz komus jak ten ktos pisze w jednym poscie tak , a w drugim podaje juz inna informacje .. bylem nie bylem ?

Zwyklypracownik napisał/a:
Dostalem wiadomosc Orientacyjna kwota rozliczenia: 1 168,00 EUR

Od jakiegos ksiegowego ta wiadomosc ?

Na koniec dodam ze piszesz ogolnikami, mam nadzieje ze znajdzie sie ktos, kto bedzie w stanie na te'' ogolniki ''udzielic ci wyczerpujacej odpowiedzi. Ja niestety nie potrafie. Pozdrawiam .
 
 
Zwyklypracownik
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sie 2018
Posty: 7
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 6:29 pm   

Wiadomosc dot. kwoty otrzymalem z firmy ktora mnie rozlicza. Z ubezpieczeniem chodzi mi o to ze w nv schade ubezpieczeni sa automatycznie wszyscy pracownicy z tej branzy. Nie placilem natomiast ubezpieczenia ok. 110e na miesiac ktore placili inny pracownicy fimy w ktorej pracowalem. Oni tez byli automatycznie w nv schade. Nie podpisywalem nigdy zadnych papierow a przychodzily mi listy ze jestem ubezpieczony
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 7:32 pm   

Zwyklypracownik napisał/a:
Nie placilem natomiast ubezpieczenia ok. 110e na miesiac ktore placili inny pracownicy fimy w ktorej pracowalem

Skoro chcesz sie starac o zorgtoeslag ,to i ubezpieczenie, trzeba bylo obowiazkowo oplacac tak jak inni ...
Cytat:
Nie podpisywalem nigdy zadnych papierow a przychodzily mi listy ze jestem ubezpieczony

A czy chociaz sprawdziles, co to za ubezpieczenie i czego dotyczy?
NV schade - czy ma cos wspolnego z obowiazkowym ubezpieczenim zdrowotnym? watpie .
Na ich stronie mozesz znalezc informacje , ze ''pracownicy /pracodawca w tym sektorze są automatycznie ubezpieczeni, ale ...od dluzej trwajacej niezdolności do pracy, utraty pracy...''
to jest inny rodzaj ubezpiecznia i nijak sie ma, do ubezpieczenia zdrowotnego .

edit ,poczytaj sobie tu masz nawet w wersji polskiej

https://www.nvschade-mt.n...zekering-pools/
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Sie 06, 2018 11:23 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zwyklypracownik
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sie 2018
Posty: 7
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 7:35 pm   

Źle sie zrozumielismy. Oplacalem ubezpieczenie podczas pracy w innych biurach przez kilka miesiecy
Ostatnio zmieniony przez Zwyklypracownik Nie Sie 05, 2018 7:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 7:46 pm   

Zwyklypracownik,

A czy wystepowales o dodatek do ubezpieczenia ? Otrzymales z belastingu wiadomosc by im potwierdzic swoj numer konta ?
No i co z praca w przemysle ciezkim, bo z tego co piszesz wynika ze ubezpiecznia nie oplacales jak dlugo tam pracowales ?
 
 
Zwyklypracownik
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sie 2018
Posty: 7
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 7:50 pm   

Przez 3miesiace oplacalem, przez 5 nie, 2 miesiace to praca na polskiej umowie. O dodatek dtarala sie firma ktora zajmuje sie zwrotem
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 7:55 pm   

Zwyklypracownik,

Niech oni lepiej sie nie staraja,o zaden zorgtoeslag , bo narobia ci tylko problemow, czy oni zdaja sobie sprawe z tego , ze przez wiekszosc czasu nie oplacales tu ubezpieczenia ...?
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Sie 06, 2018 12:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zwyklypracownik
Poczatkujacy

Dołączył: 04 Sie 2018
Posty: 7
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 8:19 pm   

Ok czyli czekam na pismo z belasting wtedy bede wiedzial co, za co i ile. Thx
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Sie 06, 2018 12:28 pm   

Piszesz ze juz otrzymales zwrot podatku na poczatku sierpnia, wiec jesli masz jakies watpliwosci co do tej jak twierdzisz... zawyzonej wyplaty podatku, to dzwon do biura ,ktore cie rozliczalo
oni maja wglad w korespondencje .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group