NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Lip 16, 2011 2:13 pm
Skladki emerytalne
Autor Wiadomość
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 8:48 pm   

rafcisz napisał/a:
Witam wszystkich, pilnie szukam informacji na temat składek emerytalnych.
Pracowałem w Holandii pięć lat, oczywiście legalnie i od znajomego dowiedziałem się ze można od Holandii można odzyskać poniadze za te lata które były w Holandii przepracowane czyli nie rozliczenie się z podatku tylko za składki które były odprowadzane na emeryturę.
Pytanie mam takie gdzie się z tym udać i co będzie mi potrzebne.
Za pomoc będę wdzięczny. Pozdrawiam.
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Cze 18, 2013 8:49 pm   

bobikpl napisał/a:
1 Składki na "emeryturę państwową" AOW nie wiem czy można odzyskać.
2 Emerytura branżowa "Pensioen" Przy zmianie pracy/funduszu ze składkami do 500 euro przysyłają list z pytaniem czy przenieść do innego funduszu czy wypłacić (po odliczeniu podatku).
Kwotę znajdziesz na ostatnim pasku jako Pensioen.
Uzyskaną kwotę należy uwzględnić w zeznaniu podatkowym-dostaje się na nią jaarograaf
Gdy nie dostałeś listu to skontaktuj się z funduszem (jaki fundusz? masz może jakieś listy,biura chyba najczęściej zapisują do Stipp
http://www.stippensioen.nl/
Powyżej 500 euro chyba ma zastosowanie możliwość wypłaty składek 2 lata po zakończeniu odprowadzania składek (pod pewnymi warunkami)
Cytat:
naast waardeoverdracht is het ook mogelijk om (onder bepaalde omstandigheden) het pensioen af te kopen. Dat betekent dat u uw pensioen in één keer ontvangt. Afkoop van uw pensioen mag volgens de Pensioenwet en het besluit van het bestuur van StiPP vanaf twee jaar na het einde van je deelname aan StiPP. Als uw pensioen in één keer wordt uitbetaald, ontvangt u geen maandelijks pensioen na uw 65e. Komt u in aanmerking voor afkoop van uw pensioen? Dan ontvangt u hierover automatisch een brief.


Gdy nastąpi taka możliwość powinno się dostać automatycznie list...
tralalala.Kiedyś pisałem:
Cytat:
Co gdy formulaż nie zostanie odesłany i nikt się po latach nie upomni o emeryturę?
Składki prawdopodobnie zasilą fundusz państwowy i branżowy.Świetnie.
skala kilkudziesięciu tysięcy może więcej osób (ze względu na rotację)
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
vigo 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Wysłany: Czw Cze 20, 2013 9:43 pm   

Witam
Mam pytanie.

Do początku czerwca byłem zatrudniony w agencji pracy na kontrakt fase A i dostawałem salaris tygodniowy rzędu 360euro tygodniowo. W tym miałem już płacone BASIS PENSIOEN (emerytura podstawowa)!!!
Więc składki sobie rosły i rosły a wysokość tygodniówki nie ulegała zmianie.

Jednak w momencie przejścia na nowy kontrakt fase B w moim salarisie zaszły pewne zmiany. Nie dostaje już 360euro tylko mam obecnie 355euro (stawkę godzinną mam cały czas tę samą, tak samo liczbę godzin). Jednak co się zmieniło to że na salarisie doszła nowa rubryka, nazywa się PLUS PENSIOEN i uwala mi ona 4,2% z wynagrodzenia brutto i zaczynają się odkładać mi jakieś składki na koncie. Natomiast rubryka BASIS PENSIOEN też nadal widnieje na moim salarisie z tym że składki już nie są naliczane i nic tam już nic nie przybywa.

Pytania: Co to jest to PLUS PENSIOEN?? Dlaczego mam mniejszy salaris mino że wcześniej też płaciłem składki na emeryturę (BASIS PENSIOEN)??? Dlaczego nie może zostać po staremu, czyli 360euro +BASIC PENSIOEN?

Dzieki z góry
 
 
tomekxo
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2015
Posty: 34
Wysłany: Wto Maj 16, 2017 9:56 pm   

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy pracodawca (agencja) ma mi obowiązek odciagac składki na StiPP. Pracuje już ponad pol roku a na salarisach nadal nic nie mam odciągane na to. Pytalem kilka innych osob co już pracują dluzej i oni maja. Podobno maja obowiązek po 26 tygodniach.

Druga sprawa jest taka. Wczesniej pracowałem 10 miesięcy w innej pracy (i innej agencji) i tam po pol roku mi odkładali składki na StiPP.

Dodatkowo czytałem ze jeśli się zmieni prace i w przeciągu roku podejmie znowu to pracodawca powinien od razu, a nie po 26 tygodniach oplacac składki emerytalne. Nie ważne ze to inna agencja.

Na stronie StiPPa znalazłem cos takiego:
Zmiana miejsca pracy
• Nadal pracujesz w branży pośrednictwa pracy, ale dla
innego pracodawcy. Jeżeli rozpoczniesz pracę ponownie
w ciągu roku, wówczas Twój kapitał emerytalny nadal
będzie budowany w StiPP.
• Przez ponad rok nie pracujesz, ale po roku ponownie
wracasz do pracy w branży. Wówczas musisz najpierw
przepracować u pracodawcy 26 tygodni. Po tym okresie
zaczynasz odkładać na emeryturę w ramach planu
podstawowego StiPP.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 16, 2017 10:00 pm   

tomekxo napisał/a:
Chciałbym się dowiedzieć czy pracodawca (agencja) ma mi obowiązek odciagac składki na StiPP.
tak to jest obowiazkowe i prawnie ustalone . w ponizszym linku znajdziesz odpowiedz na powyzsze pytanie oraz wszystkie inne przez ciebie postawione
https://www.stippensioen....plichtstelling/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
pesiu89 
Poczatkujacy

Wiek: 34
Dołączył: 20 Paź 2016
Posty: 14
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 9:04 am   

Dostaje co tydzień z agencji xxx solarisy nie widzę żadnej rubryki odnośnie składek emerytalnych .
StiPP -one muszą byc oznaczone tym o to symbolem?
Jak wygląda sytuacja gdy pracujemy przez agencje pracy nasze lata pracy się liczą?
 
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Wrz 22, 2017 9:18 am   

Za każdy rok w NL masz 2% AOW, do StiPP-a powinni przekazywać składkę po pół roku pracy w agencji tymczasowej.
 
 
 
lluukkaass 
Poczatkujacy
lluukkaass

Dołączył: 29 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: Śro Sty 24, 2018 9:48 pm   

wiec, czy mam rozumiec ze jesli pracuje w holandii jako pracownik przygraniczny- bez meldunku to trace prawo do emerytury ?
_________________
BORN TO LOSE
LIVE TO WIN
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Sie 31, 2018 10:59 pm   

yabolik napisał/a:
Witam,

Jestem w trakcie wypłaty kapitału z funduszów emerytalnych i mam pytanie.

Z pierwszego funduszu otrzymałem już środki, z kapitału brutto 2300 € otrzymałem 2110 €. W mailu nadmienili o podatku loonheffing:

Cytat:
Wij attenderen u erop dat het netto bedrag aanzienlijk lager is door de loonheffing die wij verplicht moeten inhouden.


W drugim funduszu zostałem poinformowany o podatku loonheffing w wysokości 36,55%:

Cytat:
De 36,55% is een wettelijk verplichte belasting (loonheffing)


Jaka jest naprawdę wysokość podatku bo:
1. Powinien być taki sam w każdym funduszu,
2. Informacje z drugiego (36,55%) mają się nijak do otrzymanego kapitału pomniejszonego o podatek w pierwszym funduszu.

Zaczynam wątpić w uczciwość drugiego funduszu patrząc co otrzymałem z pierwszego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group