NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochód na holenderskich numerach, a meldunek
Autor Wiadomość
Wera241090
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2018
Posty: 1
  Wysłany: Śro Paź 24, 2018 12:25 pm   Samochód na holenderskich numerach, a meldunek

Witam,

Mieszkam i pracuję w Holandii. Jakiś czas temu kupiłam samochód na holenderskich tablicach. Niestety biuro pośrednictwa pracy nie przedłuży mi umowy, co wiąże się z tym, iż niedługo stracę meldunek (tj. wraz z zakończeniem umowy i współpracy z biurem).
Aktualnie znalazłam pracę w innym biurze, jak tylko skończę współpracę z obecnym biurem, zacznę współpracę z nowym lecz problem w tym, że to biuro nie daje meldunku.

Moje pytanie brzmi : Co zrobić w takim przypadku? Czy mam prawo by poruszać się dalej tym samochodem nie posiadając meldunku? Czy powinnam ten fakt gdzieś zgłosić?

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Paź 24, 2018 9:17 pm   

Wera241090 napisał/a:
Czy mam prawo by poruszać się dalej tym samochodem nie posiadając meldunku? Czy powinnam ten fakt gdzieś zgłosić?


Na pewno oplacasz za auto podatek drogowy i ubezpieczenie,wiec nikt ci nie zabroni autem sie poruszac .
Nie widze tez potrzeby zglaszania na razie tego faktu,zadnej wyzszej czy nizszej instancji , chyba ze szukasz problemow .
Jak zatrzymaja cie do kontroli ,to z reguly nie pytaja o adres zameldowania , tylko o dokumenty auta .

Fakt kiedy kupisz inne auto, to moze sie okazac ze nie bedziesz miala mozliwosci zarejestrowania i ubezpieczenia go, bez posiadania meldunku /lub bedzie to bardzo utrudnione .

Nie jestem doradca prawnym ,wiec to jak potraktujesz moja odpowiedz zalezy tylko od ciebie . :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group