NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kupiłem uszkodzony silnik - problem z odzyskaniem pieniedzy
Autor Wiadomość
jarq7 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: LIMBURG
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 8:17 pm   kupiłem uszkodzony silnik - problem z odzyskaniem pieniedzy

Witam, 13.11.2018 kupiłem uzywany silnik na marktplaats, na ogłoszeniu silnik był wystawiony jako sprawny, jedynie uszkodzona byla delikatnie popekana plastkowa oslona rozrzadu, silnik kupilem, po przywiezieniu silnika do mechanika ten stwierdzil ze silnik nadaje sie na smietnik, silnik ma wieksze uszkodzenia niz widoczne na ogloszeniu, od sprzedajacego dostalem miesiac gwarancji na pismie. Dwa dni temu pojechałem zwrócić silnik, sprzedajacy odmówił przyjecia powołując się ze na pismie zaznaczone jest ''że widziałem silnik w momencie kupna'' i nie moge mu teraz oddać, chciałem silnik oddac na gwarancje lecz sprzedajacy nie zgodził się.
Chcę zapytać czy prawo UOKIK działa tak samo jak w polsce? czy mam 7 lub 14 dni na oddanie rzeczy bez przyczyny ? gdzie zglosic sie w holandii o pomoc ? mieszkam w niemczech a w holandii tylko pracuje, byłem na policji lecz powiedzieli ze oni takimi sprawami sie nie zajmuja.
Dziekuje za pomoc!
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lis 23, 2018 10:29 pm   

Cytat:
Wat kan ik doen bij een miskoop via Marktplaats?
Op Marktplaats kunt u als particulier een product kopen of verkopen. Gaat er iets mis? Dan zijn uw rechten anders dan bij een aankoop via een (web)winkel. U heeft niet dezelfde garantie. Bekijk wat u kunt doen.

https://www.juridischloke...op-marktplaats/

Wejdz na podana strone. przetlumacz ja sobie , a jesli nie znasz jezyka , popros kogos by ja przetlumaczyl, znajdziesz tam info ,co mozesz ,albo co powinienes zrobic .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group