NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kurs językowy-Inburgering Nieuwkomers
Autor Wiadomość
anastazjaaa 
Poczatkujacy
Ana

Wiek: 40
Dołączyła: 14 Sie 2010
Posty: 6
Wysłany: Pią Gru 15, 2017 4:34 pm   

szkoda, dzięki za odpowiedź
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Śro Gru 19, 2018 2:06 pm   

anastazjaaa napisał/a:
Witam, widzę dość stare odpowiedzi odnośnie kursu Inburgering, czy może macie jakieś aktualne informacje? Czy wciąż jest refundowany? Na różnych stronach szkół znalazłam ten kurs ale w cenach od 3000-5000 tyś euro za rok :119:

bede wdzieczna jesli ktos ma aktualne informacje pozdrawiam


Chodzi Ci konkretnie o kurs Inburgeringu, czy szukasz jakiegokolwiek kursu językowego? No bo jeśli masz obywatelstwo Polskie to nie musisz robić inburgeringu, ja robiłam bo miałam kiedyś za darmo, ale chyba lepiej iść na normalny kurs językowy.
Dla mnie to była trochę strata czasu na informacje, które dla mnie były oczywiste (np. o rachunkach, ubezpieczeniu można się tego dowiedzieć z forum czy rozmawiając z ludźmi w pracy).

Polecam iść na zwykły kurs, a potem np. zapisać się na Staatsexamen, bo fajnie jest mieć jakiś papier potwierdzający znajomość języka.

Ostatnio chyba dużo osób, które mają inburgeringsplicht robią Staatsexamen NT2 programma I i do tego tylko 2 części z Inburgeringu (Oriëntatie op de Nederlandse Arbeidsmarkt i Kennis van de Nederlandse Maatschappij) i mają od razu niveau B1.
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Gru 19, 2018 5:27 pm   

lena.a, Widze, ze odpisujesz osobie, ktora nie pojawila sie na forum od zeszlego roku ..

anastazjaaa, Ostatnia wizyta:Pią Gru 15, 2017

:039:
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Czw Gru 20, 2018 11:10 am   

Panicelinka napisał/a:
lena.a, Widze, ze odpisujesz osobie, ktora nie pojawila sie na forum od zeszlego roku ..

anastazjaaa, Ostatnia wizyta:Pią Gru 15, 2017

:039:


Przepraszam, nie wiedziałam, że nie można odpisywać na stare posty, ale już nie mogę go wykasować.
Ja często zaglądam na forum, ale rzadko kiedy się loguje to może on jeszcze zajrzy kiedyś na forum :)
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Gru 20, 2018 6:32 pm   

lena.a,

Alez mozna odpisywac ... Przepraszam, byc moze zle to ujelalam.
Czytajac wczoraj twojego posta, pomyslalm sobie ze szkoda iz ,czlowiek sie ''produkuje'' a do drugiej strony to i tak nie dotarlo, ani na czas, ani nawet po czasie . :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group