NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Formularz Aangifte Motorrijtuigenbelasting - szybkie pytanie
Autor Wiadomość
vigo 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 53
Wysłany: Nie Mar 24, 2019 9:39 pm   Formularz Aangifte Motorrijtuigenbelasting - szybkie pytanie

Witam.
Jeżdżę sobie po Holandii na polski numerach od 2012 roku (z przerwami) i puki co nigdy nie miałem kontroli. Wiem że byłem fotografowany na granicy pewnie nie raz ale cierpliwie czekałem aż wpadnę. W ostatni czwartek cudem uniknąłem kontroli dosłownie uciekając policjantowi sprzed nosa (było duże zamieszanie na parkingu i nim zdążyli mnie skontrolować odjechałem spokojnie wtapiając się w i tak spory ruch). Ta sytuacja dała mi wiele do myślenia i postanowiłem zacząć płacić ten ich śmieszny podatek. Formularze już mam wydrukowane i mam pewne pytanie odnośnie ich wypełnienia a konkretnie 3 części.
Pisze tam tak:

3) Gegevens motorrijtuigenbelasting
Lees de toelichting op dit formulier

są trzy opcje do wyboru (podgrupy):

3a) Ingangsdatum __:___:__ tijdvak (trzeba podać dokładny dzień/miesiąc/rok)

3b)Voor welk tijdvak doet u aangifte? (tu natomiast dwie opcje do wyboru)
__ Per tijdvak van 3 maanden. Ga verder met vraag 4.
__ Afwijkend tijdvak (alleen voor een motorrijtuig met een buitenlands kenteken van een niet-ingezetene). Ga verder met vraag 3c.

3c)Afwijkend tijdvak __ dagen (alleen van toepassing voor niet-ingezetenen) - tu jest liczba dni do wpisanie

Objaśnienia pomocnicze poniżej w formularzu są następujące:

3a) IngangsdatumDe ingangsdatum is de eerste dag waarop u met het motorrijtuig gebruikmaakt van de weg of de dag waarop u bent ingeschreven inde BRP of ingeschreven had moeten zijn.
3b) TijdvakU betaalt uw motorrijtuigenbelasting per tijdvak. Eennormaaltijdvakduurt3 maanden.
3c) Afwijkend tijdvakWoont u in het buitenland en maakt u maar een korte periode gebruik van de weg in Nederland? Dan kunt u aangifte doen en betalen over een afwijkend tijdvak.



Mam kontrakt do sierpnia 2019 i potrzebuje zapłacić takie coś na okres 3 miesięcy ( licząc od daty jutrzejszej) a później już nie zamierzam używać tego auta w Holandii.
Nie mam obecnie meldunku więc będę chyba musiał w tym formularzu podać Polski adres do korespondencji z tym urzędem.
Nie wiem jednak którą opcje mam odznaczyć przy tym pytaniu aby było dobrze i aby mi nie kazali płacić za poprzednie lata. Proszę o pomoc
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Mar 24, 2019 11:37 pm   

vigo napisał/a:
Wiem że byłem fotografowany na granicy pewnie nie raz ale cierpliwie czekałem aż wpadnę.


To juz dawno AutoBelasting ''wciagnal'' numery tablic twojego auta do ewidencji .
Na pewno sprawdza od jakiego czasu tu mieszkasz , lub pracujesz .
Nie tak dawno ktos pisal tu na forum, o podobnej sytuacji i sporej kwocie do zaplaty za miesiace wstecz + odsetki podatku drogowego .

Cytat:
Ta sytuacja dała mi wiele do myślenia i postanowiłem zacząć płacić ten ich śmieszny podatek.


wydaje mi sie ze obojetnie jaka opcje zaznaczysz w formularzu , to nie uciekniesz przed tym ''smiesznym podatkiem '' za lata wstecz .
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Wto Mar 26, 2019 12:44 pm   

Najlepiej sprzedaj w polsce i kup cos na holenderskich tablicach. Nie bedzie ryzyka opłacenia podatku wstecz. Sprawdza cie wiec wpisanie w formularzu nieprawdy moze nieść za soba konsekwencje. Faktycznie podatek holenderski jest strasznie wysoki. Niemcy np maja duzo nizszy. Ale płacić trzeba a nie kombinowac czy zlapia czy nie i co jak zlapia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group