NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Samochód nie przeszedł APK proszę o pomoc :)
Autor Wiadomość
polish92guy 
Poczatkujacy
polish92guy

Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 6
  Wysłany: Sob Kwi 20, 2019 1:00 pm   Samochód nie przeszedł APK proszę o pomoc :)

Witam w dniu wczorajszym robiłem APK i niestety jak w tytule przeglądu nie przeszedł (7dni roboczych by wrócic z naprawionym samochodem). właściciel tam mi mówił co trzeba zrobić ale połowy pozapominałem w poniedziałek mogę dopiero zadzwonić. Odebrałem samochód i mam kartkę po Holendersku co tam zrobić trzeba.


Czy znalazł by ktoś chwilę by przetłumaczyć co muszę zrobić i mniej więcej wycenić koszt tych usług. Golf IV V5 2.3

Dziękuję i Pozdrawiam.[img][/img]
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
  Wysłany: Sob Kwi 20, 2019 6:05 pm   

Boczny kierunkowskaz swieci na bialo
Prawy przod kierunkowskaz dekielek
Za wysokie CO w spalinach
Niekompletne 3 światło stopu
Luzny akumulator
Lewa przednia zewnetrzna oslona polosi
Lewa przednia oslona od strony skrzyni biegów
Mocowanie srodkowego tlumika
Swiecaca kontrolka poduszki powietrznej.

Znajdz jakiegos mechanika ktory ci to ogarnie. Tylko nie jedz z tym do sieci warsztatow bo zabulisz drugie tyle. Nie musisz wracac na apk do tego samego garazu. Tak samo z tego co pamietam masz wiecej czasu na naprawe niz tydzien. W poniedzialek nie zadzwonisz bo swieto.
Kosztow ci nie powiem bo to zalezy od garazu. Jak nie masz kontaktow albo znajomych mechaników to i tak zabulisz i tak. Najwiekszy problem to wysokie CO i blad poduszki. Musi ci to zrobić ktos kto sie podepnie kompem by zczytac bledy bo szukanie i wymienianie na chybil trafil jest kompletnie nie ekonomiczne. Ktory rok auta masz? I skad jestes?
Ostatnio zmieniony przez feel_x Sob Kwi 20, 2019 6:34 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
polish92guy 
Poczatkujacy
polish92guy

Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 6
Wysłany: Sob Kwi 20, 2019 7:22 pm   

Mieszkam w Tilburgu, autko z 99. Mechanicy tutaj nie mam oceny, jeżdżę gdzie polecają na grupach, tyle się znam że te światła ogarnę sam i może akumulator hehe. Pierwsze APK w NL, nie interesowałem się tym nigdy, czyli mogę podjechać obojętnie jakiego warsztatu z APK aby mi sprawdził czy już wszystko w porządku? Nie rozumiem jeszcze niekompletnego światła stopu? Czy to może być to że brakuje mi jakiejś żaróweczki? Bo brakują chyba z dwie ale to ma znaczenie? Światło jest bardzo dobrze widoczne.
Dzięki za pomoc i na pewno podjadę gdzieś aby podpięli i sprawdzili błędy, dla mnie bardzo cenne wskazówki :038:
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Sob Kwi 20, 2019 7:32 pm   

Zarowki musza byc wszystkie i wszedzie musza działać. Jezeli usuniesz wszystkie usterki mozesz na apk pojechac do innego garazu. Nie ma obowiazku wracac do tego samego.
 
 
polish92guy 
Poczatkujacy
polish92guy

Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 6
Wysłany: Nie Kwi 21, 2019 4:58 pm   

No to z żarówkami pech muszę wymienić całe lampy bo brak dostępu do świateł stopu, jakieś shity z Taiwanu...Mam jeszcze pytanka. Mogę ten akumulator jakimś swoim sposobem (bezpiecznym) zrobić tak aby nie latał czy to też musi być jakoś specjalistycznie, oraz co do wysokich spalin, o ile pamiętam to gościu z warsztatu mówił że silnik za dużo oleju pobiera i to przez to. Zmieniałem olej koło 1,5 miesiąca temu i od tamtej pory nie dolewałem, cały czas sprawdzam i jest ok.
Ostatnio zmieniony przez polish92guy Nie Kwi 21, 2019 6:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Nie Kwi 21, 2019 6:24 pm   

Skoro nie pobiera oleju to nie wina oleju. Bez zczytania bledow nie dowiesz sie co moze byc. Zla mieszanka, katalizator, sonda. Plwiedzial ci o ile za duze CO? Bo jak minimalnie to nieraz pomaga przegonienie fury na wysokich obrotach by sie katalizator troche przedmuchal. Wtedy od razu z dobrze rozgrzanym silnikiem na przeglad i moze sie uda.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Nie Kwi 21, 2019 6:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
polish92guy 
Poczatkujacy
polish92guy

Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 6
Wysłany: Nie Kwi 21, 2019 7:34 pm   

Właśnie przy apk sczytywał błędy na pewno i dlatego wspomniał o oleju (niestety nie mówił o ile)... Co prawda przed wymiana oleju pobieranie fakt było duże. Filtr i olej poszedł w wymianę i problem jakby zniknął. Ten golfik w ogóle nie dostaje buta hehe dziewczyna nim głównie jeździ bardzo spokojnie.
We wtorek podjadę ostateczny raz gdzieś na kompa i ocenie sytuacje. Nie wiem sam co robić bo auto mam od 4 miechów i tylko wkładam i wkładam bo się silnika v5 zachciało okazyjnie
Ostatnio zmieniony przez polish92guy Nie Kwi 21, 2019 7:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group