NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Publiczne znieważenie przez ochronę sklepowa.
Autor Wiadomość
robluk
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Sty 2020
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 06, 2020 4:58 pm   Publiczne znieważenie przez ochronę sklepowa.

W zeszla sobote udałem się do sklepu media markt, by kupić sobie iphona. Sprzedawcy powiedzieli mi, ze nie sprzedają iPhonów 11, tylko kontrakt. Wiec wychodzę ze sklepu, i na mojej drodze staje ochroniarz i mówi do mnie, ze mam otworzyć plecak by on mógł sobie pogrzebać w moich prywatnych rzeczach. Z miejsca mówię, ze nikt nie będzie zaglądać mi do plecaka, a jak ma podejrzenie ze jestem złodziejem, to niech wezwie policję. Za chwile poczułem jak ktoś przewraca mnie na ziemie, na oczach innych ludzi. Trzymali mnie na tej ziemi jak złodzieja aż do przyjazdu policji. Policja założyła mi kajdanki i zabrali mnie do aresztu. Oczywiście nic nie znaleźli, bo ja nic nie ukradłem. W areszcie przyszedł policjant i powiedział, ze mam podpisać papier, ze przez rok nie wejdę do media Marktu, bo inaczej mnie nie wypuszcza. Podpisałem i mnie wypuścili. Po za brama komisariatu mówię do siebie. Co jest? Znieważyli mnie publicznie i teraz mówią mi ze mogę już sobie pójść.

Czy ktoś wie co mógłbym zrobić w takiej sytuacji?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Sty 06, 2020 6:21 pm   

robluk,


Ale co chcesz zrobic, doniesc policji ,na zle traktowanie przez ochrone sklepu ,czy na policjanta, o to ze potraktowal cie kajdankami?
A tak na marginesie , naprawde trudno mi uwierzyc ,ze w sklepie ,zrobiono pokazowke i zostales potraktowany jak zlodziej, przeciez tam wszedzie sa kamery i musialo, cos zie zdarzyc ,albo bylo cos na rzeczy, ze do tego doszlo.
Funcjonariuszy bez waznego powodu nie wzywaja ,bo brakuje im ludzi w policji ,a w szczegolnosci do takiej'' roboty ''
Jesli czujesz sie poszkodowany ,to zakladaj sprawe z powodztwa cywilnego ,ale najpierw omow sprawe z adwokatem gdyz nie wiadomo , czy koszty adwokata nie przewyzsza oczekiwanego zadoscuczynienia :039:
 
 
darkis 
Super gaduła

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 360
Skąd: Venlo-Nijmegen
Wysłany: Pon Sty 06, 2020 6:38 pm   

dziwne,

ale z tego co sie orientuje to zazwyczaj w sklepach jest wywieszka, ze wchodzac do sklepu wyrazasz zgode na przeprowadzenie kontroli.

Jesli nie chciales pokazac torby to chyba byl dla nich powod do mocniejszej reakcji, ale zeby tak od razu rzucili na ziemie, to naprwde dziwne sie wydaje..

Mozesz zalozyc im sprawe cywilna, ale koszty adwokata bede kolosalne, ( pomiedzy 100-200 euro za godzine)..
Ale podejrzewam iz ewentualne odszkodowanie bedzie znikome.
_________________
www.stalgorzow.pl
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Pon Sty 06, 2020 6:42 pm   

Cytat:
A tak na marginesie , naprawde trudno mi uwierzyc ,ze w sklepie ,zrobiono pokazowke i zostales potraktowany jak zlodziej, przeciez tam wszedzie sa kamery i musialo, cos zie zdarzyc ,albo bylo cos na rzeczy, ze do tego doszlo


Panicelinka Tez mialem kontrole w media markt i nie bylo nic "na rzeczy"
I wlasnie dlatego ze sa kamery to dziala na jego korzysc.


https://www.richardhak.nl...-uw-tas-kijken/
 
 
robluk
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Sty 2020
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 06, 2020 6:53 pm   

Panicelinka napisał/a:
naprawde trudno mi uwierzyc ,ze w sklepie ,zrobiono pokazowke i zostales potraktowany jak zlodziej, przeciez tam wszedzie sa kamery i musialo, cos zie zdarzyc ,albo bylo cos na rzeczy, ze do tego doszlo.


Okazuje się że w media market roszczą sobie prawo do przeszukiwania rzeczy osobistych gdy wejdziesz tam z plecakiem lub torba. Niestety nie widziałem tam takiej informacji przy wejściu.

Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie mój plecak, to prywatny pojemnik, tak jak moje majtki i nie życzę sobie by ktoś mi tam zaglądał.

Zatrzymałem później policję na ulicy, by dowiedzieć się co mogę zrobić. Ciekawe co mi powiedzieli- ze jestem ubrany na czarno i dlatego uznali mnie pewnie za złodzieja. Gdybym wiedział to założył bym żółte skarpetki. Ale od kiedy gdy w Europie wyglądasz na inny kolor, to jesteś celem ataku? To nie jest rasizm?

Tak czy owak dziękuje za odpowiedz

[ Dodano: Pon Sty 06, 2020 7:23 pm ]
darkis napisał/a:


Jesli nie chciales pokazac torby to chyba byl dla nich powod do mocniejszej reakcji, ale zeby tak od razu rzucili na ziemie, to naprwde dziwne sie wydaje..


Najpierw to doszło do argumentacji. Mój argument był, ze mój plecak to moja prywatna rzecz i ja mogłem mieć w nim wszystko co nie jest dla publicznych oczu jak chociażby zdjęcia mojej nagiej żony... teoretycznie... Typ zaczął na mnie naciskać wiec w końcu stwierdziłem, ze to jest moje życie i ja nie mam czasu na to i spróbowałem go ominąć. Niestety już za mną stali jego koledzy i zrobili to co potrafią najlepiej- Pokazali światu jacy są „DOBRZY” i jak twardo walczą ze „złymi”. Za chwile leżałem na podłodze widząc ludzi jak na mnie patrzą. Krzyknąłem w języku angielskim- Patrzcie jak traktują klienta w tym sklepie! Niestety leżąc tam na ziemi zdałem sobie sprawę, ze i tak wyglądam na złodzieja, bo oni przecież maja plastikowe plakietki z napisem „ochrona”, a ja to tylko robol w butach roboczych, który przyszedł do sklepu. I tak samo zaregaowala policja, zobaczyli mnie na ziemi i ich w tych swoich ochroniarskich garniturkach z plastikowa plakietka, kto był dobry? Kto zły?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sty 06, 2020 7:36 pm   

robluk napisał/a:
Okazuje się że w media market roszczą sobie prawo do przeszukiwania rzeczy osobistych gdy wejdziesz tam z plecakiem lub torba. Niestety nie widziałem tam takiej informacji przy wejściu.
w kazdym media masz przy wejsciu schowki na wlasnie takie cuda jak plecaki lub torby . Schowki sa darmowe i zamykane na klucz ktorym sam dysponujesz do wyjscia ze skelpu . Wlasnie przy/nad tymi schowkami jest info ze wchodzac z takim cudem do sklepu maja prawo z art nr xxxxx ciebie skontrolowac przy wyjsciu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group