NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:09 am
Kindgebonden Budget (wczesniej kindertoeslag)
Autor Wiadomość
pusia80 
Poczatkujacy
gosia

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: polska
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 7:49 pm   

Rozumiem dziękuję bardzo a co z tym 500 plus i alimenty wliczane będą do dochodu
_________________
Gosia
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 9:26 pm   

pusia80,


Pisalam w poprzednim poscie, ze alimenty ,oraz wszelkie dodatki na dzieci nie sa wliczane do dochodow .
Nie jestem jednak w stanie odpowiedziec na pytanie ,co z 500 +
nie odpowiedzialas na moje pytanie - czy pobierasz w Holandii procz renty po mezu rowniez kinderbijslag?

Przepisy mowia ze w dwoch krajach UE nie mozna jednoczesnie pobierac dodatkow na dziecko/ci ,wiec jesli takiego dodatku tu nie pobierasz, to polskie rodzinne 500 + nie wlicza do dochodu.
 
 
pusia80 
Poczatkujacy
gosia

Wiek: 40
Dołączyła: 28 Lis 2010
Posty: 17
Skąd: polska
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 10:04 pm   

Pobieram na drugą córkę na którą nie pobieram w Holandii zasiłku a na pierwszą pobieram tylko w Holandii
_________________
Gosia
 
 
TomaszTaz
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Sty 2018
Posty: 1
Wysłany: Czw Sty 18, 2018 4:33 pm   

Dzień dobry.

Proszę o poradę. Jestem ojcem 3 letniej dziewczynki. Wraz z Jej mamą wynajmujemy pokój w mieszkaniu w którym mieszka jeszcze jeden Pan. Wszyscy jesteśmy tu zameldowani. Mało tego, osoby które wynajmowały ten pokój przed nami nie wymeldowały się stąd, (conajmniej dwie osoby)Nie jesteśmy spokrewnieni z naszym współlokatorem ani z żadną z osób tu zameldowanych.

Moja partnerka złożyła wniosek o pieniądze na dziecko, kinderbudget , jednak pomimo naszych niskich dochodów otrzymaliśmy decyzję odmowną ponieważ do naszych dochodów zostały doliczone dochody wszystkich zameldowanych pod tym adresem osób.

Czy istnieje możliwość odwołania się od tej ,wg nas niesprawiedliwej i krzywdzącej decyzji ?

Bardzo proszę osoby mające pewność jak powinno to wyglądać o pomoc. Dziękuję.

Pozdrawiam.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sty 18, 2018 5:07 pm   

TomaszTaz napisał/a:
Czy istnieje możliwość odwołania się od tej ,wg nas niesprawiedliwej i krzywdzącej decyzji ?


Oczywiscie ,ze istnieje taka mozliwosc

Cytat:
pomimo naszych niskich dochodów otrzymaliśmy decyzję odmowną ponieważ do naszych dochodów zostały doliczone dochody wszystkich zameldowanych pod tym adresem osób.


poki jednak nie rozwiazecie i nie wyprostujecie sprawy meldunku ,obcych wam osob w mieszkaniu, odpowiedz z belastingu bedzie podobna .
 
 
DomiN98 
Poczatkujacy

Wiek: 25
Dołączyła: 11 Lut 2020
Posty: 1
Skąd: Arnhem
Wysłany: Wto Lut 11, 2020 2:22 pm   

W temacie chciałabym się dowiedzieć kiedy belasting wypłaci zaległość za styczeń i luty? Na stronie piszą że w lutym wyplacają za marzec. Mi przyznano dodatek od stycznia 2020
Ostatnio zmieniony przez DomiN98 Wto Lut 11, 2020 2:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
firon 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Lut 2020
Posty: 1
Wysłany: Pią Lut 21, 2020 1:57 am   

Witam wszystkich moderatorów,użytkowników,rodaków i całą grupę zaangażowanych w to forum.Jestem nowym użytkownikiem więc za jakiś błąd merytoryczny czy inny z mojej strony przepraszam zawczasu.Mam pytanie.
Pracuję w Holandii od 1 września 2017r. najpierw przez biuro do 30 sierpnia 2018r. a od 1 września 2018r.do chwili obecnej jestem na kontrakcie.Jestem ojcem trojga dzieci w wieku na chwilę obecną 12,8,6 lat.Przez pierwszy rok mojej pracy nie pobierałem żadnych zasiłków z Holandii pobierając 500 plus z Polski oczywiście po rozmowie z wojewódzkim urzędem podkarpackim okazało się,ze ja jako główny żywiciel rodziny przy niepracującej zonie w kraju państwo Holandia jest pierwszym krajem,który płaci tzw.socjal oczywiście zwróciłem państwu polskiemu świadczenia,które nieprawnie pobierałem pracujący w Holandii pierwszym choć się dowiedziałem,ze jakby zona pracowała w Polsce to mam do wyboru państwo wedle mojego widzimisię czyli reasumując jeśli zona nie pracuje w Polsce obecnie zasiłek rodzinny w kwocie 806 euro,który dostałem za ostatni kwartał 2019r. i dostałem różnicę w Polsce dodatek dyferencyjny czyli różnicę pomiędzy krajami ale składałem jeszcze o dodatek rodzinny w Holandii około maja 2019r. dostałem go w kwocie dokładnie 472 euro na miesiąc 20 listopada za cały rok 2019 to była duża kwota a obecnie od stycznia 2020 roku dostaje go co miesiąc. Coś mnie tknęło,ze jednak chyba jest to za duża kwota.Pani z biura rachunkowego z holandii z tego co się dowiedziała,ze urząd holenderski zakwalifikował mnie jako ojca samotnie wychowującego dzieci(choć ta Pani wypełniała wniosek przecież)
i stąd ta duża kwota a nie chce nienależnych mi pieniędzy od Państwa holenderskiego niby mówiła mi Pani z biura rachunkowego,iż holenderski balasting często się myli często dostarczyłem jej o który prosiła europejski akt małżeństwa z polski ale po rozmowie w/w biura z balastingiem holenderskim podobno mam wyrobić numer sofi zony żeby ona widniała u nich,ze jesteśmy małżeństwem. Nie podważam kompetencji tegoż biura w Holandii i może dobrze mi mówi ale to wszystko jest jakieś takie poplątanie może by pasowało zmienić biuro może osobiście z jakimś tłumaczem udać się do balastngu czy odpowiednie biura o wyjaśnienie sytuacji? bo z tego co obecnie wynika to chyba nie chciałbym składać o ten dodatek do zasiłku rodzinnego i patrząc na poprzednie posty i rożne historie zasłyszane na tzw palarni,ze jednak będę musiał zwrócić jakąś część z tego dodatku ale wole wcześniej niż później przyjdą mi jakieś bajońskie zwroty. Proszę o rade czy zmienić biuro bo być może kreatywna księgowość wzięła gore za każdą odpowiedz z góry dziękuję.Aha w kraju mam dochody,których owa Pani nie potrzebowała do wysłania wniosku o dodatek do zasiłku rodzinnego.Za błędy przepraszam pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez firon Pią Lut 21, 2020 2:01 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group