NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Coronavirus
Autor Wiadomość
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Mar 11, 2020 10:07 pm   Coronavirus

Jak w temacie....wirus, który w tej chwili 'dopadl' cały świat.
Jak zapobiegacie ryzyku zakazenia? Jak to wygląda w regionie, w którym na codzien mieszkacie/pracujecie? Jak sobie radzicie?

U mnie jest jeszcze w miarę 'spokojnie' - okolice Zwolle. Widać poste półki w sklepach, gdzie normalnie stoja mydła, a kupienie żelu antybakteryjnego graniczy z cudem...
Pracuje w biurze, przez które przewija się sporo ludzi w ciągu dnia, więc unikam bezpośredniego kontaktu. Codziennie dezynfekuje swoje biurko-kolezanka mówi, że przesadzam, ale tak we mnie siedzi, że muszę to zrobic...
W domu to samo, piloty, telefony, klamki itd przecieram płynem dezynfekującym.
Dokładne mycie rąk to podstawa. Uczulam moja mała córcie, żeby często mylą raczki i unikała kontaktu bliskiego kontaktu z innymi dziećmi...
Czy to przesada, czy jednak zdrowy rozsądek? Jakie macie zdanie na ten temat...
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Pią Mar 13, 2020 12:01 pm   

Zdanie mam takie ze najgorsza jest panika. W zeszlym sezonie grypowym w Holandii bylo okolo pol miliona chorych, z tego zmarlo jakies 4 tys osob. O tym sie nie slucha bo grypa juz jest z nami tak dlugo ze ludzie sie po prostu przyzwyczaili. Teraz mamy cos nowego, nie znamy, a jak nie znamy to sie boimy. Co jakis czas przez swiat przewija sie jakis grozny wirus i nic na to nie poradzimy. A to ze wiekszosc idzie z Chin. Coz. Oni tam jedza wszystko co sie rusza :119:
Myc czesciej łapy. Unikac duzych skupisk ludzi i tyle. A jak ma kogos dopasc to i tak dopadnie. Bo nawet jak ty bedziesz unikac duzych grup to nie wiesz czy ktos z twojego bliskiego otoczenia tez unikal. A jak nie unikal i przypadkiem sie zarazil to i zarazi ciebie.
Chyba ze zamkniesz sie na miesiac w domu to wtedy masz prawie 100 proc szansy ze cie nie dopadnie.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Pią Mar 13, 2020 12:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Mar 13, 2020 10:07 pm   

No to sie porobilo.
W skrocie:
Cytat:
-przywrócenie granic
-zakaz wjazdu dla obcokrajowcow
-osoby wracające będą poddane kwarantannie
-wstrzymanie międzynarodowego ruchu lotniczego i kolejowego
-ruch kolejowy, lotniczy i samochody w państwie bez zmian
-zamknięcie sklepów w galeriach handlowych oprócz tych spożywczych
-pozostaną otwarte punkty usługowe i handlowe poza galeriami, również banki
-ograniczenie zgromadzeń do 50 osób
-zamknięcie restauracji, pubów, barów, klubów, kasyn itd. Zamawianie jedzenia tylko na wynos/dowóz.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Maciek1992pl 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 8
Wysłany: Nie Mar 15, 2020 8:52 pm   

Problem jest taki że wciąż większość pracy na terenie holandii jest to praca w dużych zakładach pracy(szczególnie logistyka) gdzie mija się dziennie po 200-500 osób więc dopóki nie nałożą kwarantanny na takie zakłady pracy będzie tylko gorzej.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Mar 17, 2020 8:30 pm   

Ja wraz z Zona staramy sie maksymalnie izolowac od innych ...
Czeste mycie rak, unikanie kontaktow z innymi osobami .

W mojej gminie aktualnie chorych ok 7 osob a mieszka ok 40 000 ludzi.

Najgorsze jest to ze prawie 50% z tego to osoby w wieku +45 i starsze .

Wg mnie skutki tego wirusa w Holandii beda straszne bo jest wiele osob w wieku +60

Wg mnie powinni wprowadzic pelna kwarantane dla prawie wszystkich ( oprocz policji, strazy pozarnej, sluzby zdrowia i tych najwazniejszych sektorow gospodarki ).

A szklarnie, firmy produkcyjne gdzie sa duze skupiska ludzi powinny miec min 2 tyg przestoju .
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Maciek1992pl 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 8
Wysłany: Śro Mar 18, 2020 1:09 pm   

Mam dokładnie takie samo podejście , firmy z dużą liczbą ludzi albo też takie które nie są niezbędne do życia powinny mieć obowiązkową kwarantanne. Jak pisałem u mnie w firmie jest ogromny przemiał ludzi a co 3-4 osoba kaszle i charczy. Sytuacja jest wyjątkowa , jeżeli ktoś mieszka dłuższy okres w NL , powinien być mu po prostu wypłacony 2 tygodniowy zasiłek i powinien zostać objęty kwarantanną . Ludzie pracujący sezonowo i tak w większości wracają do krajów bo boją się zamknięcia granic. Niestety dopóki nie będzie nakazu z góry od państwa jest oczywistym że firmy się nie zamkną bo będą notować straty .
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Mar 18, 2020 10:17 pm   

Dużych magazynow dostarczających produkty spożywcze niezamkna, no bo jak.... Sama współpracuje z takim zakładem... Kto chce, to uważa, ale moim zdaniem i tak większość dopadnie wirusisko, tylko pytanie: kto w jaki sposób to przejdzie.... Oby jak najłagodniej :?
Jak dalej fanatycznie pucuje klamki, pstryczki itd :082: do tego doszłyo wyposażenie w aucie, bo muszę pracowac.... :088:
Alweer, jaki spokój na autostradach...poniekąd dlatego, że Holandia zwolniła. Ale też baaardzo mało aut na drodze. Jak miałabym. Porównac jeszcze sprzed kilku tyg. to jak na moje około 4x mniej aut ... :082:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Czw Mar 19, 2020 12:49 am   

Beny.rac napisał/a:
firmy produkcyjne gdzie sa duze skupiska ludzi

wiekszosc i tak jest zalezna od dostaw z Chin, u mnie juz na poczatku Wuhan zaczela spadac produkcja bo nie bylo czesci, ale jak do teraz trzymaja ludzi w pracy, sa co prawda obostrzenia, dezynfekcja na wejsciu, przerwa na dezynfekcje miedzy zmianami, ja sie tylko zastanawiam po co zamiast dac ludziom wolne na wlasnie te 2 tygodnie zeby moglo sie uspokoic...
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Mar 19, 2020 11:23 am   

Beny.rac napisał/a:
Najgorsze jest to ze prawie 50% z tego to osoby w wieku +45 i starsze .


Beny ,co masz na mysli piszac, ze najgorsze jest to..?
Cytat:

Naukowcy ustalili, że najwyższy wskaźnik śmiertelności z powodu koronawirusa COVID-19 występuje w grupie wiekowej powyżej 80. roku życia i wynosi prawie 15 proc. U pacjentów w przedziale wiekowym 70-79 lat śmiertelność jest na poziomie 8 proc., a w grupie wiekowej 60-69 lat już tylko 3,6 proc.


Cytat:
Jak wynika z najnowszych statystyk, mimo tego, że podobna liczba mężczyzn i kobiet zaraziła się SARS-CoV-2, to zdecydowanie więcej mężczyzn zmarło w wyniku infekcji spowodowanej tym wirusem. Prawdopodobieństwo śmierci w wyniku zakażenia nowym koronawirusem wśród mężczyzn szacuje się obecnie na ok. 4,7 proc., u kobiet zaś 2,8 proc.


Beny.rac,
Cytat:
Wg mnie skutki tego wirusa w Holandii beda straszne bo jest wiele osob w wieku +60

Czarnowidztwo na ten czas jest niewskazane :033: ,czy nie zastanwia fakt ze młodzi, zdrowi ludzie rowniez umieraja przez zarazenie SARS-CoV-2...?
A to czy zakazenie koronawirusem przybierze zly obrot, zalezy od odpowiedzi immunologicznej danej osoby.

Obecnie korzystajac z przymusowego ''postoju'' oczywiscie przy zachowaniu podstawowych zasad higieny
- wiecej niz kiedys ,spaceruje z psem ,
- ogladam w tv komedie i duzo sie smieje,
mam czas na pieczenie chleba na zakwasie , lepienie pierogow i robienie innych pozytecznych rzeczy w tym to, co uwielbiam najbardziej - uprawiam ogrod ,bo to juz i czas i pora na porzadkowanie i przygotowywanie go do siewu i sadzenia ...Zdrowka Kochani :039:


edit.
zrodlo powyzszych cytatow
https://stronazdrowia.pl/koronawirus-kto-umiera-najczesciej-ktora-plec-oraz-grupa-wiekowa-jest-bardziej-zagrozona-i-dlaczego-aktualne-dane-i-statystyki/ar/c14-14817710
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Mar 19, 2020 11:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maciek1992pl 
Poczatkujacy

Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 8
Wysłany: Czw Mar 19, 2020 12:41 pm   

Niestety mimo że z dnia na dzień ilość zachorowań w NL wzrosła o ponad 300 osób moja firma dalej nic nie robi mimo że ludzie kaszlą i chodzą mimo gorączki do pracy. Sam bym zwolnił się na okres 2-4 tygodni i zastosowanie kwarantanny ale wiadomo że UWV nie wypłaci wtedy żadnego zasiłku a na ten okres chciałbym mieć za co żyć.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Mar 19, 2020 3:09 pm   

Panicelinka napisał/a:
Czarnowidztwo na ten czas jest niewskazane


Do mnie przemawiaja cyferki :

- Holandia w dniu dzisiejszym jest na 5 miejscu na jesli chodzi o wzrost liczby osob zarazonych - z dnia na dzien ( nie w Europie tylko na Swiecie )

- Holandia jest na 9 miejscy jesli chodzi o liczbe zgonow ( nie w Europie tylko na Swiecie )

Wg mnie jesli holenderski rzad nie wprowadzi calkowitej kwarantany oprocz kilku grup zawodowych to w ciagu tyg Holandia bedzie w pierwszej 6 jesli chodzi o ilosc zgonow ...

No chyba ze zalezy im na tym aby zredukowac osoby w wieku poprodukcyjnym :073:

Psss

Oto link do fajnej stronki :

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Nie pisze nic o Polsce bo tam nie maja juz testow nawet dlatego tak malo jest nowych zarazonych :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Mar 22, 2020 2:44 pm   

Witam,

Nie chce nikogo straszyc ale widze tutaj pewna zaleznosc :011:



Mam nadzieje ze wladze Holandii zacza bardziej dzialac bo aktualne dzialania nie sa wystarczajace :021:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Mar 27, 2020 6:46 pm   

Oto aktualne dane z NL :

_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Czw Kwi 02, 2020 9:16 pm   

Witam,

Oto aktualne dane z NL :



Sytuacja na odzialach intensywnej terapi juz co raz gorsza i zaczyna brakowac lozek :091:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Pią Kwi 03, 2020 9:35 am   

W moim regionie jeszcze jako tako to wygląda, ale jak patrze na południe NL, to ciekawie nie jest :-(
Ja jezdze do pracy-zachowując wszelkie zasady higieny, bo wspolpracuje z kilkoma osobami z innego oregionu NL, ale pracuje tez zdalnie z domu....
Męczy ta sytuacja strasznie, oby szło to w końcu w drugą stronę...to takie moje pobożne życzenie!
Zdrówka wszystkim życzę !!! :039:
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group