NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Czw Kwi 16, 2020 1:05 am
Odebranie prawa jazdy; jazda pod prad
Autor Wiadomość
KolegaPolender 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Kwi 2020
Posty: 2
  Wysłany: Śro Kwi 15, 2020 10:45 pm   Odebranie prawa jazdy; jazda pod prad

Czesc

Szukam pomocy lub ew rad do kogo sie zglosic odnosnie mojej sprawy, a mianowicie stracilem prawo jazdy chyba w najbardziej durny sposób jaki moglem sobie wyobrazic:

- bez alkoholu; narkotykow
- jazda pod prad na autostradzie przez 5-10s
- brak ruchu na drodze (samochód pół minuty za mna: tir i policja)

Ogólnie zdarzylo sie to przez zmęczenie, stres i blad w nawigacji, która nakazala mi zawrocic. Byla noc, a ja wjechalem na droge, której nie pamietalem, zebym ja wczesniej jechal (wracalem z punktu b do a). Musiałem pominąć znak. Zanim to zrobiłem to się zastanawiałem czy to autostrada ale nie widziałem pasów przeciwnego kierunku (zasłonięte niską barierą), linia przerywana, 0 ruchu. Jedyne auto było z pół minuty za mną. Zdecydowałem się na taki impulsywny ruch bo w głowie miałem, że jestem na złej drodze i agencja potrąci mi w karach za dodatkowe kilometry. Jechałem tak z 10s pod prąd i zobaczyłem tył znaku więc znowu kierunek i chęć powrotu na pas we właściwym kierunku. To auto za mną to policja.

Jezdze od 10 lat bez punktow, bez przypału, a tu zonk i to na dodatek w Holandii. Do tego zamówili lawetę, a ja tu jestem od 2 mscy i tylko męczę się z agencjami bez żadnych pieniędzy. Ile to może kosztować?

kontaktowałem się z prawnikiem holenderskim, który powiedział mi, że w takich sytuacjach policjant powinien pojechac samochodem na komisariat, a oni zamowili lawete prywatnej firmy... Zabrali prawojazdy i sprawa do sądu. Ktoś miał podobną sytuacje? Nie wiem kompletnie czego sie spodziewac i czy jest szansa ze mi to ujdzie na sucho.
Ostatnio zmieniony przez KolegaPolender Śro Kwi 15, 2020 10:49 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Kwi 16, 2020 1:02 am   

KolegaPolender,

Cytat:
Zabrali prawojazdy i sprawa do sądu. Ktoś miał podobną sytuacje? Nie wiem kompletnie czego sie spodziewac i czy jest szansa ze mi to ujdzie na sucho.

Nie chce cie straszyc ale chyba nie ma szans na to, ze ujdzie ci to na sucho
Dostaniesz wezwanie do Sadu .Prawo jazdy zabrali ci na na 2 miesiace .
Jesli w tym roku mandaty nie wzrosly (spookrijdt op een snelweg ), to bedziesz musial zaplacic ponad 600 euro .

Kod:
Wie in Nederland spookrijdt op een snelweg (en niet volledig ontoerekeningsvatbaar is) zal geen gewone boete krijgen, maar een dagvaarding. Hij zal zich voor de strafrechter moeten verantwoorden, waarbij de officier van justitie volgens de geldende richtlijnen ten minste een boete van 640 euro en 2 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid zal eisen.[1] Tevens wordt het rijbewijs ingevorderd voor een WVW artikel 130 procedure.[2] Wanneer ook sprake is van alcoholgebruik of een ongeluk zal deze eis snel oplopen en zal men op vrijheidsstraffen en ontzegging van de rijbevoegdheid kunnen rekenen.

https://auto-en-vervoer.infonu.nl/auto/123823-verkeersboetes-2020-overzicht-hoogte-bekeuringen.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group