NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Firma nie chce wydać Jaaropgave 2018
Autor Wiadomość
korsteowc94 
Poczatkujacy

Wiek: 29
Dołączyła: 16 Kwi 2020
Posty: 1
Wysłany: Czw Kwi 16, 2020 12:06 pm   Firma nie chce wydać Jaaropgave 2018

Witam,
Na początku kwietnia mój mąż dostał wezwanie z polskiego urzędu skarbowego do korekty swojego zeznania z roku 2018. W 2018 roku przebywał przez okres 4 tyg. w Holandii i pracował na magazynie. Była to krótka praca studencka. Logując się rok temu na konto pracownicze nie miał na nim żadnego Jaaropgave-u. Przy dostarczeniu PIT-u do rozliczenia, polska księgowa wprowadziła go w błąd- dało to taki efekt, że nie uwzględniła jego dochodów z Holandii.
Po dostaniu wezwania do korekty od 4 kwietnia próbowaliśmy się skontaktować z agencją pracy.
Dopiero wczoraj dostaliśmy meilową wiadomość, w której agencja poinformowała nas, że nie posiadają już dostępu do jaarografów z roku 2018 ponieważ przeszli do innej firmy. Na pytanie czy jest możliwość uzyskania tych dokumentów od innej placówki np. holenderskiego urzędu, niestety nie dostaliśmy odpowiedzi.
Czy spotkali się państwo z podobną sytuacją lub mają wiedzę jak to rozwiązać?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
_________________
Kornelia
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Kwi 16, 2020 1:30 pm   

korsteowc94,

Moze firma zatrudnila na czarno ..?

Jesli maz ma problem z uzyskaniem jarografu podatek mozna tez rozliczyc na podstawie ostatniego odcinka wyplaty.
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Sob Kwi 25, 2020 5:20 pm   

korsteowc94 napisał/a:
Czy spotkali się państwo z podobną sytuacją lub mają wiedzę jak to rozwiązać?

jest mnóstwo takich sytuacji, pracuję w firmie rozliczającej z podatku z zagranicy i są agencje, które wysyłają tylko raz potem mówią, że nie mają w systemie lub chcą za to opłatę, my w takich sytuacjach wysyłamy w imieniu klientów listy do urzędu i oni do 3 miesięcy odsyłają nam jaaropgaaf
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
tuomi
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Kwi 2020
Posty: 1
Wysłany: Wto Kwi 28, 2020 1:10 pm   

lena.a napisał/a:
jest mnóstwo takich sytuacji, pracuję w firmie rozliczającej z podatku z zagranicy i są agencje, które wysyłają tylko raz potem mówią, że nie mają w systemie lub chcą za to opłatę, my w takich sytuacjach wysyłamy w imieniu klientów listy do urzędu i oni do 3 miesięcy odsyłają nam jaaropgaaf


Czy mogłaby Pani podać nazwę firmy, w której Pani pracuje? Z chęcią skorzystam z Waszych usług, tym bardziej, że moja firma również nie jest chętna udostępnić mi rozliczeń, twierdząc, że nie mają dostępu do archiwum. Przy okazji mam jeszcze takie pytanie, czy zdarzyło się Wam, żeby nie było możliwości otrzymać od agencji rozliczeń, z takiego powodu, że agencja zmieniła nazwę, lub została przejęta przez inną agencję? W tej sytuacji, skoro moje dane zostały przekazane dalej, powinny być tez przekazane rozliczenia roczne (tym bardziej, że z tego co wiem te dokumenty powinny być przechowywane przez 5 lat).
 
 
lena.a 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 77
Wysłany: Śro Kwi 29, 2020 8:17 am   

tuomi,
Pracodawcy różnie się tłumaczą czasami, że jakaś inna firma wystawia za nich dokumenty i nie mają go i wysyłają tylko raz, czasami klient jest przekonany, że pracował w jednej firmie, a dostaje z niej 2 jaaropgaafy bo różnią się trochę nazwy. W każdym przypadku gdy coś "kręcą" np. zmiany nazwy czy klient miał więcej niż 2 pracodawców to prosimy urząd o udostępnienie dochodów. Pozyskanie jaaro jest chyba bezpłatne bo liczymy, że ta osoba będzie się u nas rozliczać.
Tu chyba nie mogę podawać nazwy to napiszę na priv, biura są w Polsce i Holandii
_________________
http://humanitarni.pl/#
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group