NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POTRĄCENIE ROWERZYSTY PRZEZ AUTO
Autor Wiadomość
dianuska403
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Sie 2020
Posty: 1
Wysłany: Śro Sie 12, 2020 12:51 pm   POTRĄCENIE ROWERZYSTY PRZEZ AUTO

Witam. W pt wracałam rowerem ze sklepu, potrąciła mnie holenderka, była policja, karetka zabrała mnie do szpitala. WYPADEK BYŁ NIE Z MOJEJ WINY. Jetsem potłuczona, cała w siniakach, największy problem jest z ręką prawą, gdyż mam przestawioną kość łokciową.
Mój problem polega na tym, że to był dzień wolny od pracy i pomimo ubezpieczenia w pracy, w biurze twierdzą, że nic mi się od nich nie należy - ani odszkodowanie, ani nawet wypłata chorobowego.
Druga sprawa - jak jest z odzyskiwaniem odszkodowania z OC sprawcy.

Czy ktoś miał taką sytuację?
Jestem tu sama, wszystko mnie boli, cięzko mi cokolwiek zrobić samej i chce wracać do domu, ale nie chce stracić swoich praw. Wydaje mi się, że niezależnie czy w holandii czy w Polsce, jesli będę kontynupowała leczenie - to powinna miec płacone chorobowe.
A druga sprawa chciałabym z OC odzyskać odszkodowanie plus zwrot rozbitego telefonu, zniszcoznego roweru, okularów, odzieży itd. Ponadto zwrot kasy, którą powinnam w tym czasie zarobić, a nie zarobiłam, bo leżałam obolała oraz zwrot za mieszkanie, za które musiałam płacić, choć nie zarabiałam.

PROSZE O POMOC
Ostatnio zmieniony przez dianuska403 Śro Sie 12, 2020 12:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 12, 2020 1:38 pm   

dianuska403 napisał/a:
w biurze twierdzą, że nic mi się od nich nie należy - ani odszkodowanie, ani nawet wypłata chorobowego.
odszkodowania od nich nie dostaniesz bo to nie oni sa sprawca , chorobowe zas musza ci wyplacic . Nie zaleznie czy byl dzien wolny od pracy czy nie , masz kontrakt to musza ci wyplacic .dianuska403, to juz zalatwiasz z ubezpieczalnia winnego.
dianuska403 napisał/a:
Wydaje mi się, że niezależnie czy w holandii czy w Polsce, jesli będę kontynupowała leczenie - to powinna miec płacone chorobowe.
O pozwolenie na wyjazd do Polski i kontynuacje leczenia w PL powinnas uzyskac od pracodawcy lub instancji wyplacajacej ci chorobowe . Taka instancja moze byc np UWV . Wyjezdzajac bez zgody utracisz prawo do chorobowego .
dianuska403 napisał/a:
A druga sprawa chciałabym z OC odzyskać odszkodowanie plus zwrot rozbitego telefonu, zniszcoznego roweru, okularów, odzieży itd. Ponadto zwrot kasy, którą powinnam w tym czasie zarobić, a nie zarobiłam, bo leżałam obolała oraz zwrot za mieszkanie, za które musiałam płacić, choć nie zarabiałam.
tak jak juz wyzej odpowiedzialam od ubezpieczalni winnego , jednak za mieszkanie nikt ci nie zwroci bo to twoj problem , kazdy placi za mieszkanie chory czy nie mieszkac gdzies musisz i mieszkanie oplacic .
dianuska403 napisał/a:
Ponadto zwrot kasy, którą powinnam w tym czasie zarobić, a nie zarobiłam, bo leżałam obolała oraz zwrot za mieszkanie, za które musiałam płacić, choć nie zarabiałam.
tu dostaniesz chorobowe i jedyna czesc jaka ci moga wyplacic to jest roznica okolo 30% twoich srednich dochodow z ostatnich 12 m-cy . Poniewaz chorobowe zostanie ci wyplacone w wyskosci 70% twoich srednich dochodow z ostatnich 12 m-cy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Sie 12, 2020 1:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group