NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Modernizacja domu z etykietą energetyczną D do A _ prawo, ko
Autor Wiadomość
odwiedzina 
Poczatkujacy
Odwiedzina

Dołączyła: 02 Gru 2019
Posty: 2
Wysłany: Nie Kwi 11, 2021 2:15 pm   Modernizacja domu z etykietą energetyczną D do A _ prawo, ko

Dzień dobry,
potrzebuję pomocy w znalezieniu informacji o regulacjach prawnych i obowiązkach właścicieli domów w związku z ograniczaniem emisji CO2 i ogólnie z ulepszaniem domów i brakiem strat energetycznych do 2030 roku w NL. Na stronach rządowych są one bardzo ogólne, a ja szukam dokładnych informacji.

Rozważam zakup domu 130m2 z 1930r., obecna kategoria energetyczna to D. Dom po remoncie generalnym kilka lat temu, zaizolowane podłogi i dach, wszędzie podwójne szyby. Ogrzewanie gazowe, nie ma paneli ani pompy ciepła.
I teraz pytanie: w zwiazku z rządowymi deklaracjami, domy mieszkalne powinny do 2030 mieć jak najwyższą ocenę energetyczną. Czy będę musiała poddać dom dalszym ulepszeniom aby miał wyższą ocenę energetyczną? Jak najlepiej określić koszt takich ulepszeń, żeby wziąć tą kwotę pod uwagę przy zakupie?

Nie chcę się wpędzić w remont i jakieś astronomiczne kwoty, więc może ktoś ma wiedzę i chciałby się podzielić?

Dziękuję z góry za jakiekolwiek informację.
_________________
Odwiedzina
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Kwi 12, 2021 10:42 pm   

Właśnie miedzy innymi z tego powodu sprzedaliśmy dom . Wszystkie plany które sa wprowadzane i obowiązki/ograniczenia jakie nakładają na właścicieli domów nakłoniły nas właśnie teraz na sprzedaż naszego domu . Nie widziały nam sie dodatkowe koszty np przejścia na ogrzewanie elektryczne i odcięcie od gazu . Zapowiedzieli tez wprowadzenie dodatkowej obowiazkowej taxacji/ label fundamentów przed sprzedażą domów i to jest/będzie stryczkiem dla każdego właściciela . Wszystkie obostzenia sa wprowadzane powoli ale konsekwentnie . Nie wiem czy ktos bedzie ci wstanie pomoc okreslic koszt ewentualnych ulepszen/zmian bo nikt do konca nie wie co i kiedy bedzie obowiazywalo . https://www.annexum.nl/ni...underingslabel/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
odwiedzina 
Poczatkujacy
Odwiedzina

Dołączyła: 02 Gru 2019
Posty: 2
Wysłany: Wto Kwi 13, 2021 11:48 am   

Dziękuję za odpowiedź.

Zrezygnowałam z zakupu, dom ma widoczne problemy w fundamentami (pęknięcia posadzki, widoczne reparacje na ścianach nośnych).
Dodając do tego koszt zmiany ogrzewania i wzmocnienie dachu pod panele solarne, robi się studnia bez dna.

Mam nadzieję tylko, że dla obecnych właścicieli budynków, będzie jakakolwiek pomoc przewidziana (chociażby w postaci bezodsetkowych pożyczek czy dopłat), poniważ moja praktycznie cała okolica jest zabudowana domami z 1920-1930 roku, i koszt ich dostosowania do wprowadzanych zmian będzie ogromny.
_________________
Odwiedzina
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group