NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dgid bez meldunku
Autor Wiadomość
Maczamp95
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Sie 2019
Posty: 14
Wysłany: Pon Sie 05, 2019 5:07 pm   Dgid bez meldunku

Dzień dobry od miesiąca jestem w Holandii i legalnie pracuje. Problem jest taki że osoba która mi wynajmuje pokój nie chce mnie Zameldować. Moje pytanie czy jest następujące, czy potrzebuje dgid aby zwrócić się o zwrot zorg z gementee oraz czy potrzebuję meldunek aby wyrobić dgid. Dziękuję wszystkim za chęć pomocy i poświęcenie czasu na odpowiedzi
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Sie 05, 2019 5:22 pm   

Maczamp95 napisał/a:
czy potrzebuje dgid aby zwrócić się o zwrot zorg z gementee


Nie potrzebujesz,
ale z Digid jest latwiej ,bo zalatwiasz sprawy przez internet
Nie posiadajac Digid zamawiasz wniosek telefonicznie, lub pisemnie w instytucji przyznajacej zasilki czyli w BD

edit.
Zorgtoeslag otrzymujesz z belastingu nie z gemeente .
Maczamp95 napisał/a:
czy potrzebuję meldunek aby wyrobić dgid.


Tak do tego potrzebujesz meldunek .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Sie 05, 2019 6:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maczamp95
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Sie 2019
Posty: 14
Wysłany: Wto Sie 06, 2019 10:28 am   

Mam nadzieję że nie zrobię tym problemów właścicielowi, nie chce wylecieć na bruk przez gementee
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Sie 06, 2019 6:24 pm   

Maczamp95 napisał/a:
Mam nadzieję że nie zrobię tym problemów właścicielowi, nie chce wylecieć na bruk przez gementee


Ale o o jakim problemie mowa ...?
 
 
Maczamp95
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Sie 2019
Posty: 14
Wysłany: Czw Sie 08, 2019 4:38 pm   

Wątpię by odprowadzal jakiś podatek czy coś a do tego mieszkam bez meldunku. Zawsze mi mówił że w urzędach mam mówić że mieszkam u swojego kolegi który mi tu pracę załatwił
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Sie 08, 2019 11:09 pm   

Maczamp95,

A pytales wczesniej wlasciciela o to ,czy mieszkanie jest z meldunkiem ,czy bez .
Bo jesli juz na wstepie wlasciciel ci powiedzial ze cie nie zamelduje, to nie mozesz miec do niego pretensji .
Jesli ci nie odpowiada taki uklad, to olej to i szukaj mieszkania z meldunkiem, tylko miej na uwadze ze na pokoik malo kto zamelduje, bo wlascicielowi wzrosna podatki gminne .
 
 
Maczamp95
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Sie 2019
Posty: 14
Wysłany: Pią Sie 09, 2019 1:12 pm   

Odpowiada mi taki układ ale pytanie brzmi czy gementee się nie zainteresuje jak pójde do Belastingu złożyc wniosek o zwrot Zorgu
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Sie 09, 2019 2:49 pm   

Maczamp95,

Belastingdienst ,to osobna instytucja i to, czy zlozysz wniosek o dofinansowanie nie ma w chwili obecnej znaczenia dla gminy .
 
 
DafnePati
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lip 2020
Posty: 1
Wysłany: Czw Lip 30, 2020 10:14 am   

Dzień dobry a czy wiecie może czy mogę rozliczyć się z podatku dochodowego za 2019 rok przez digid gdy byłam zameldowana nie pełny rok? Zameldowalam się dopiero w maju 2019r
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pią Lip 31, 2020 10:00 am   

Możesz, jednak i tak dostaniesz do domu M-form oraz będziesz musiała dostarczyć zaświadczenie z PL US
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Śro Sie 05, 2020 7:44 pm   

LeGolasik napisał/a:
jednak i tak dostaniesz do domu M-form oraz będziesz musiała dostarczyć zaświadczenie z PL US


nie do konca, ja udowodnilam ze caly rok pracowalam (meldunek byl od marca dopiero) nieprzerwanie i BD przyjal rozliczenie bez koniecznosci dosylania czegokolwiek
 
 
przemekm26 
Gaduła
GD

Wiek: 41
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 182
Wysłany: Pon Maj 16, 2022 9:04 pm   Prawda o Digi

Dopuki byl meldunek wszystko szlo zalatwic...po wymeldowaniu praktycznie niczego nie mozna bylo. Pamietam ze nawet z terenu Polski nie moglem sie zalogowac wyswieltalo ze musze wzisoc jakas opcje Europeski numer DIGI- tylko ze Polska byla na wyblaklym polu i nie mozna bylo wybrac tej opcji. Inne kraje owszem byla opcja le PL nie bylo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group