NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Mar 04, 2013 9:24 pm
inspekcja douana
Autor Wiadomość
yohnnywroclaw 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 11
Skąd: Noordwijk Wroclaw
Wysłany: Sob Sty 12, 2008 11:34 pm   inspekcja douana

witam. ostatnio uslyszalem o inspekcji ktora sprawdza auta na obcych blachach. podobno jesli nie oplaca sie w NL podatku drogowego to sa powazne konsekwencje. jesli zlapia takie auto to jest 14 dni na opuszczenie NL inaczej jest kara 2000 euro. czy ktos slyszal o tym? mieszkam w noordwijk i tu podobno jest ich sporo. nawiaem mowiac gdzie moge szukac informacji na ten temat?
 
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Sob Sty 12, 2008 11:37 pm   

tak to prawda, nie znam szczegolow nie wiem czy jest to 200o eur czy ile, ale wiem ze cos takiego jest, z tego co slyszalam jak ma sie sofi numer to nie mozna jezdzic autem na poslkich blachach...tu mozesz poczytac wiecej: http://www.douane.nl/particulier/bpm.html
 
 
pstrag
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 99
Skąd: rwacy potok
Wysłany: Sob Sty 12, 2008 11:39 pm   

witam
bzdura wierutna .
pozdrawiam
_________________
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Sob Sty 12, 2008 11:51 pm   

absolutnie nie...poczytaj strone ktora podalam...jezeli rozumiesz po holendersku...i nie mylic douane z policja!
 
 
road49
Gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2007
Posty: 144
Skąd: Utrecht
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 10:32 am   

AnnaW napisał/a:
absolutnie nie...poczytaj strone ktora podalam...jezeli rozumiesz po holendersku...i nie mylic douane z policja!


na polskiej rejestracji mozna jezdzic rok a "douane" to jest clo.Policja zreszta im kabluje jak dorwa "przestepce".Kolega-Holender w Warszawie jezdzi na holenderskich blachach jakies 20 lat.Moze nawet dluzej.Szlag mnie trafia widzac dyskryminacje Rodakow...
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 11:52 am   

Mozesz jezdzic trzy lata na polskich blachach mozesz jezdzic kilka tygodni, zalezy kiedy douane Cie dorwie....zreszta ten temat byl juz poruszany na niedzieli.nl
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 12:09 pm   

niestety w Hadze kilku moich znajomych zlapala juz duane i rzeczywiscie dostali 14 dni na zalatwienie sprawy albo przerejestrowac auto na holenderskie blachy albo wywiezc do Polski- wiem to z pierwszej reki wiec nie ma mowy o pomylce- zreszta bylo tu juz o tym pisane-
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
dzico 
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 31
Skąd: den haag wlkp
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 5:38 pm   

Czesc doswiadczylem tego problemu w 2006 roku wowczas przepisy mowily ze po zameldowaniu w holandi w ciagu roku lecz nie dluzej jak polroku mozna korzystac z auta z polskimi tablicami ta niewiedza kosztowala mnie wowczas 180 euro pozdrawiam.
 
 
Dubus 
Nieśmiały użytkownik
szyderca


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 59
Skąd: Bergen op Zoom
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 6:13 pm   

road49 napisał/a:


na polskiej rejestracji mozna jezdzic rok


Nie rok a 186 dni,polecam lekture przepisow przed napisaniem czegos o czym sie nie ma pojecia

road49 napisał/a:

Kolega-Holender w Warszawie jezdzi na holenderskich blachach jakies 20 lat.Moze nawet dluzej.Szlag mnie trafia widzac dyskryminacje Rodakow...


Nie bardzo rozumiem.. w Polsce rzekomo podatek drogowy wliczony jest w cene paliwa wiec nie bardzo jest za co Holendra dyskriminowac tylko ze jakos nigdzie na drogach tych pieniedzy nie widac,tutaj placony jest osobno,jezdzisz po bardzo przyzwoitych drogach,nie placisz za autostrady ale oczywiscie szlag Cie trafia ze to kosztuje.odrobine rozsadku.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 6:21 pm   

wedglug mnie to ma sens- skoro jezdze po holenderskich drogach- place podatek w Holandii- w czym tu problem- owszem patrzac na kieszen bardziej oplaca sie jezdzic na polskich blachach-co wielu robi- ale nie rozumiem ludzi- krytykujacych te przepisy- dla mnie sa logiczne!- nie ma tu mowy o zadnej dyskryminacji- tu jezdzisz - tu placisz- zreszta znam nawet Anglika, mieszkajacego tutaj od kilku ladnych lat- jezdzacego na brytyjskich tablicach i niestety tez mial wpadke- przerejestrowal auto na holenderski i nie ma problemu-- wiec dlaczego wielu doszukuje sie tutaj jakiejs dyskryminacji?
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
yohnnywroclaw 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 11
Skąd: Noordwijk Wroclaw
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 6:46 pm   

oki. wielkie dzieki za pomoc. do tej pory ( 6 miesiecy) nie slyszalem o tym. jednak w nowej pracy powiedzaino mi o tym. nie wierzylem bo pracuje z jajcarzami. ale jednak mowili prawde. ps. dzis wszedlem do auta i znalazlem wydlubany zamek. po prostu extra. auto stoi pod hotelem dla polakow. niestey nie pomyslalem o nikim innym jak o nas..... to przykre.........
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 6:55 pm   inspekcja douana

Zanim ktoś pomyśli o przerejestrowaniu auta to najpierw musi wymienić prawo jazdy na holenderskie bo inaczej nie ubezpieczy. Głupota ale prawdziwa. Sam tego doświadczyłem
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 7:36 pm   

nie do konca sie z tym zgadzam bo ja okolo 3 lat temumoglam zarejestrowac auto z polskim prawem jazdy, musialam im tylko pokazac uittreksel z gementee ze jesetem zameldowana dluzej niz 3 miesiace...chyba ze sie przepisy zmenily alboznowu zalezy od gminy i od szczescia
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 8:35 pm   inspekcja douana

Ja nie pisałem o problemie zarejestrowania samochodu bo to załatwiłem w 10 minut na poczcie ale o problemie z ubezpieczeniem. Firmy ubezpieczeniowe nie wiadomo dlaczego wymagają holenderskiego prawa jazdy. Ja auto kupiłem w Holandii ale niestety nie mogę go ubezpieczyć. Natomiast wymieniając prawo jazdy tracę kategorię C i D. Chyba, że ktoś zna firmę ubezpieczeniową która nie wymaga holenderskiego prawka???
 
 
pstrag
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 99
Skąd: rwacy potok
Wysłany: Nie Sty 13, 2008 8:50 pm   Re: inspekcja douana

jedrzej2225 napisał/a:
Ja nie pisałem o problemie zarejestrowania samochodu bo to załatwiłem w 10 minut na poczcie ale o problemie z ubezpieczeniem. Firmy ubezpieczeniowe nie wiadomo dlaczego wymagają holenderskiego prawa jazdy. Ja auto kupiłem w Holandii ale niestety nie mogę go ubezpieczyć. Natomiast wymieniając prawo jazdy tracę kategorię C i D. Chyba, że ktoś zna firmę ubezpieczeniową która nie wymaga holenderskiego prawka???

witam
przez net ubezbiecz auto ,tak jest najlatwiej.
pozdrawiam
_________________
Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group