NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozliczenie podatku a brak meldunku
Autor Wiadomość
gonia 
Poczatkujacy
nowa

Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 7
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 10:58 am   rozliczenie podatku a brak meldunku

Pracuje i mieszkam w holandi od maja ale nie mama meldunku.Jesli bede sie rozliczac teraz czy to stanowi problem?
 
 
olisimka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: almere
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 1:13 pm   

nie.brak meldunku w Nl nie stanowi problemu,wiec spokojnie mozesz sie rozliczyc i co ...pozostaje ci czekac na pieniazki:)
lepiej jest tylko podac konto holenderskie niz polskie-bo szybciej przychodzi kasa
_________________
ola
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 3:47 pm   

Jak to nie stanowi problemu? przeciez belastingdienst w jakis sposob musi przesylac korespondencje,(niebieska koperta) albo, chocby zawiadomienie o tym ze dostales/as zwrot podatku...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
gonia 
Poczatkujacy
nowa

Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 7
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 3:56 pm   

To znaczyłoby ze spora część polaków pracująca legalnie i np.płacąca ubezpieczenie nie dostanie zwrotu podatku poniewaz nie ma zameldowanie??Czy to mozliwe? Nie wystarczy podac tylko adresu korespondencyjnego?
 
 
olisimka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: almere
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 4:40 pm   

chodzilo mi o to ,ze nie trzeba miec meldunku w nl.
wystarczy ,ze podasz im polski adres.
widzisz Gochna ja pracuje w nl6 lat i nie bylam wczesniej zameldowana i dziwne bo mi niebieskki koperty jakos do Polski przychodzily......
a jak sie zameldowalam w Nl to zaczely mi automatycznie przychodzic na holenderski adres.rok temu sie przeprowadzilam i belasting mnie tez znalazl.....
i jestem ciekawa kto tu jest tym cytowanym glupkiem...Gochna....

[ Dodano: Sob Mar 01, 2008 4:46 pm ]
GONIU
PODAJ ADRES JAKI MASZ NA SOFII
NIE MARTW SIE NAPEWNO DOSTANIESZ KASE
JESLI CALY CZAS JESTES TUTAJ TO NIECH CI KTOS TE PAPIERY POCZTA PRZESLE DO HOLANDI NO CHYBA ,ZE CHCESZ SIE ROZLICZYC W POLSCE TO BEDZIE TO ZBEDNE
POZDRAWIAM
_________________
ola
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 1:29 am   

Cytat:
chodzilo mi o to ,ze nie trzeba miec meldunku w nl.
a mi chodzilo o to ze dziewczyna nic wczesniej nie wspomniala iz posiada stale zameldowanie w Polsce,napisala ze pracuje i mieszka bez meldunku w Holandii.Oczywiscie ze podajac adres korespondencyjny tam bedzie kierowana Jej poczta, nie widze jednak powodu do wszczynania larum...jak mialo to miejsce w ostatnim poscie w wykonaniu kolezanki Oli... i jeszcze jedno nie krzycz!!!!
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 9:50 am   

Jezeli chcemy sie rozliczyc z holenderskiego podatku, to mozna to zrobic, majac zameldowanie w Holandii, wowczas stosuje sie inne formularze/program rozliczeniowy lub jezeli mamy zameldowanie np. w Polsce lub tez w innym kraju, wowczas rowniez mozemy dokonac rozliczenia podatkowego, stosujac odpowiedni program rozliczeniowy/formularz.
Osoby, ktore przeprowadzily sie na STALE do Holandii z innego kraju, winne rozliczyc sie na formularzu M. Ten formularz mozna zamowic w UP telefonicznie lub pisemnie, czasami urzad sam przesle ten formularz, jezeli wczesniej bylo wyslane zeznanie na innym formularzu niz powinno byc.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 10:32 am   

Witam-to ja też mam pytanie związane z podatkiem i adresem.Mąż dostał jaaropgaaf 2007 i na tym rozliczeniu widnieje adres holenderski.Mąz ma także meldunek w Polsce z nami.W umowie o pracę,którą zawarł mąż z biurem jest taki punkt:
"Pracownik oświadcza,że faktycznie mieszka w Polsce i tam ma on / lub jego rodzina mieszkanie.
Pytanie brzmi:Czy mąż może się rozliczyć ze mną (żona) oraz czy może w rozliczeniu liczyć na jakieś ulgi na dzieci(dwoje)?Jeszcze jedno-czy do wspólnego rozliczenia ja muszę mieć sofi,jeśli nigdy nie pracowałam w Holandii ani nie byłam i nie jestem tam zameldowana?
 
 
olisimka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 17
Skąd: almere
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 7:34 pm   

Ola do Gochny
przepraszam za swoja brzydka wypowiedz w swoim poscie Gosiu:)
nie bede juz krzyczec:)
najwazniejsze ,ze dziewczyna wie juz jak sie za ten belastinhdienst zlapac
no i nie jest to stronka by wszczynac jakiies bezsensowne klotnie tylko aby sobie nawzajem pomagac
pozdrawiam -OLa
_________________
ola
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 8:04 pm   

Cytat:
najwazniejsze ,ze dziewczyna wie juz jak sie za ten belastinhdienst zlapac
amen :036:
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 8:14 pm   

Do Doroty W, tak Twoj maz moze rozliczyc sie w Toba wspolnie przed holenderskim UP. Mozna uzyskac dodatek na zone nie pracujaca lub malo zarabiajaca (trzeba podac Twoj dochod brutto w PL) oraz dodatek na dziecko.
Jezeli nie masz sofi numeru, to tez nie stanowi problemu, gdyz sofi numer zostanie automatycznie nadany, jednak uprzedzam, ze okres oczekiwania na nadanie sofi numeru jest dosc dlugi.
Wspolne rozliczenie bedzie zalezalo od dochodu Twojego meza w Holandii, tak wiec nalezaloby najpierw dokonac wstepnej oceny zwrotu na podstawie jaaropgaven Twojego meza oraz Twoich dochodow (jezeli mialas w 2007 r.).
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 10:56 pm   

nollewska napisał/a:
Do Doroty W, tak Twoj maz moze rozliczyc sie w Toba wspolnie przed holenderskim UP. Mozna uzyskac dodatek na zone nie pracujaca lub malo zarabiajaca (trzeba podac Twoj dochod brutto w PL) oraz dodatek na dziecko.
Jezeli nie masz sofi numeru, to tez nie stanowi problemu, gdyz sofi numer zostanie automatycznie nadany, jednak uprzedzam, ze okres oczekiwania na nadanie sofi numeru jest dosc dlugi.
Wspolne rozliczenie bedzie zalezalo od dochodu Twojego meza w Holandii, tak wiec nalezaloby najpierw dokonac wstepnej oceny zwrotu na podstawie jaaropgaven Twojego meza oraz Twoich dochodow (jezeli mialas w 2007 r.).

Nolcia,bardzo Ci dziękuję za profesjonalne informacje.Weszłam na stronę Twojej kancelarii-jest tam podany numer telefonu na Polskę-masz oddział w Polsce?Jeśli możesz,to prześlij mi na priva numer telefonu bezpośrednio do Ciebie-miałabym parę pytań związanych z rozliczeniem nie tylko tego roku-chcę porozmawiać "na żywo". A co do oczekiwania na cokolwiek u Holendrów....już się przyzwyczaiłam-czasem mam wrażenie,że ślimaki są szybsze...Pozdrawiam :039:
 
 
mirecki
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 20
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 2:53 pm   

Witam a jak dlugo czeka sie na zwrot podatku? szukam wlasnie dobrej kancelarii, a tak poza tematem jesli pracuje od 15.08.07 zarobilem brutto 15.500 podatku zaplacilem 4.250 czy odzyskam calosc tej kwoty czy tylko czesc, pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 1:44 pm   

jeżeli rozliczysz się do końca marca to zwrot podatku będzie wyplacany od czerwca.
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Śro Mar 12, 2008 11:52 pm   

Na temat zwrotu podatku przez holenderski UP, mozna by bylo napisac powiesc, a moze horror.
Ale UP zapewnia co roku iz zeznanie podatkowe zlozone do 1 kwietnia 2008 r. a dot. zeznania podatkowego za 2007, zwrot podatku nastapi lipiec/sierpien 2008 r.
Jezeli przeslemy zeznanie podatkowe po tym terminie, urzad nie ma wyznaczonego czasu na opracowanie zeznania podatkowego wyslanego po terminie i okres oczekiwania moze byc do roku czasu lub nawet dluzej. Jednak UP wyplaca wowczas odsetki za zwloke. Tak wiec do wyliczonej kwoty zwrotu dojda jeszcze odsetki z UP.
Pamietajmy jednak, ze mozemy rozliczyc sie do 5 lat do tylu, jezeli ktos jeszcze tego nie zrobil. Nalezy jednak uzbroic sie w cierpliwosc w oczekiwaniu na zwrot swojego podatku, gdyz czasami urzad ma dodatkowe pytania do osoby rozliczajacej sie i wowczas okres oczekiwania moze byc wydluzony.
Ale zawsze mozna zadzwonic do UP i zapytac sie na jakim etapie znajduje sie nasze zeznanie podatkowe, nalezy zawsze podac swoj sofi numer.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group