NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwojne opodatkowanie w praktyce...!?
Autor Wiadomość
anieszka
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 6
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 10:09 pm   ???

pracuje w holandii mam wlasna firme jednoosobowa jestem zameldowany w polsce i tutaj. place tutaj podatki czy w polsce tez musze sie rozliczyc?? i zaplacic podatek moja ksiegowa mowi ze nie a ja nie wiem???
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Śro Lut 27, 2008 12:14 pm   

Cytat:
pracuje w holandii mam wlasna firme jednoosobowa jestem zameldowany w polsce i tutaj. place tutaj podatki czy w polsce tez musze sie rozliczyc??


Czy zglosilas w Urzedzie Miasta/Gminy swoj wyjazd za granice?Napisales, ze posiadasz zameldowanie rowniez w Polsce zatem wedlug mnie musisz sie rozliczyc rowniez z polskim fiskusem.

Cytat:
moja ksiegowa mowi ze nie a ja nie wiem???


Pokaz ksiegowej umowe o unikaniu podwojnego opodatkowania z 2002 ( http://www.wehhaga.nl/pol/podatki_info.html ).

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
anieszka
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 6
Wysłany: Śro Lut 27, 2008 4:05 pm   dziekuje

za odpowiedz:) a jak sie wymelduje z polski to czy nadal bede musial sie rozliczac w pl? firme ma od kwetnia2007roku czyli tez powinienem w polsce zlozyc rozliczenie do konca kwietnia?
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Śro Lut 27, 2008 11:20 pm   

Cytat:
a jak sie wymelduje z polski to czy nadal bede musial sie rozliczac w pl?

Nie jestem ekspertem w dziedzinie podatkow.Nalezaloby by jego o to zapytac.Od 1 stycznia 2007 zaszla zmiana dotyczaca "miejsca zamieszkania" i przywrocono "zasade 183 dni".
W swoim przypadku wykonalem nastepujace czynnosci:
- przenioslem swoj "osrodek interesow zyciowych" do Holandii,
- wymeldowalem sie z Polski,
- wyslalem zgloszenie aktualizacyjne NIP-3,
- postaralem sie o status (certyfikat) rezydenta podatkowego w Holandii.


Cytat:
firme ma od kwetnia2007roku czyli tez powinienem w polsce zlozyc rozliczenie do konca kwietnia?

Osoby objete nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu zobowiazane sa rozliczyc z polskim US dochody uzyskane w roku 2007 (styczen-grudzien) do ostatniego dnia kwietnia 2008.

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
chemik women
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 32
Wysłany: Czw Lut 28, 2008 2:39 pm   

a co ma zameldowanie w Polsce do rzeczy???moge byc zameldowana w dwoch krajach rownoczesnie .jesli przebywam w Holandii dluzej niz 183 dni w roku to nie jestem rezydentem polskim tylko holenderskim.tak z tego wynika.mam udowodnic miejsce zamieszkania przez te 183 dni. jesli dobrze rozumiem.na NIP 3 podajesz miejsce zamiesazkania i jest tez miejsce zameldowania jak sie ma 2 mozna podac polskie lu holenderskie wszystko zgodnie z prawem.lepiej podac holenderskie.Czy ja dobrze rozumuje????

[ Dodano: Czw Lut 28, 2008 3:42 pm ]
a po co wyjazd zglaszac w urzedzie gminy lub miasta??? co oni maja do rzeczy???nie wystyarczy tylko aktualizacja NIP3???
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 12:59 pm   

Cytat:
a po co wyjazd zglaszac w urzedzie gminy lub miasta??? co oni maja do rzeczy???


Cytat:
jesli przebywam w Holandii dluzej niz 183 dni w roku ...


Istnieje jeszcze cos takiego jak obowiazek meldunkowy.
Osoba, która wyjeżdża za granicę na okres dłuższy niż 3 miesiące jest zobowiązana zgłosić osobiście swój wyjazd najpóźniej w dniu opuszczenia miejsca pobytu w organie meldunkowym wypełniając odpowiedni formularz i składając go w urzędzie.

Pozdrawiam.

Cytat:
Ponad 4 tys. zebranych podpisów - akcja trwa do 26 marca
Czekamy na Twój podpis!
Tak, nadal czekamy na Twój podpis pod petycją do premiera RP.
W tym tygodniu przyszło ponad 20 listów z formularzami przysłanymi z róznych stron Holandii. Zdziwiło nas kilka listów z innych krajów - dwa z Belgii, jeden z Niemiec, cztery z Francji i cztery z Irlandii. Wspierają akcję rodacy, którzy tak jak Polonia holenderska, pragną zmian w obecnym
systemie podatkowym.Razem jest juz ponad 4 tys. zebranych podpisów (w tym ponad 1000 na stronie internetowej akcji www.podatkitylkoraz.nl).
Jeszcze pozostało 10 dni do końca akcji. Jeśli ktoś jeszcze nie podpisał petycji to mozna to zrobić teraz.Informacja na temat Akcji Polonii Holenderskiej "Płacę PODATKI tylko RAZ" jest dostępna w internecie na www.podatkitylkoraz.nl a formularz mozna ściągnąć sobie bezpośrednio z tej strony internetowej i wydrukować do podpisu. Na tejze stronie internetowej jest tez mozliwość złozenia podpisu elektronicznie, gdzie podając swój adres e-mail'owy a potem klikając na link przesłany na podany adres w celu potwierdzenia swego podpisu.
Dodaj Twój podpis! Twoi znajomi tez mogą wesprzeć akcję składając podpis! Czekamy!

Zrodlo: Niedziela.NL nr. 160
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
Ostatnio zmieniony przez janosik Nie Mar 16, 2008 5:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Romanb 
Poczatkujacy

Wiek: 42
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 17
Wysłany: Pon Mar 24, 2008 10:17 am   

A ja nic nigdzie nie zglaszalem. W naszym rejonie 20% ludzi robi na stale zagranica, miasto wie i nic nie robi, bo tak lepiej.

Nigdy nie bylem w urzedzie skarbowym, wyjechalem zaraz po obronie pracy dyplomowej.
Jestem w Holandii juz prawie 3 lata. Gdybym mial zaplacic caly zalegly podatek - to naprawde nie wiem jaka by to byla kwota ( przez te lata zarobilem jakies 50 tys eu)
Ile by tego podatku bylo w sumie za ten czas oraz za biezacy rok z prognozowanym dochodem okolo 33 tys eu?
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pią Kwi 11, 2008 4:17 pm   

Cytat:
08.04.2008 Petycja „Płacę PODATKI tylko RAZ" - Akcja obywatelska w Holandii

Akcja zbierania podpisów została zakończona 26 marca br. Zbieranie podpisów z terenu całej Holandii (jak również Polski i wielu innych krajów) trwało o wiele dłużej niż przewidywaliśmy. Pewnie pierwszym miejscem gdzie pojawi się dokładne sprawozdanie z tej akcji będzie strona internetowa www.podatkitylkoraz.nl

Za tydzień w Niedzieli.NL wydrukujemy sprawozdanie w Niedzieli.NL wraz z fotoreportażem z wręczenia petycji Ambasadorowi RP w Hadze – panu Januszowi Stańczykowi (dnia 8 kwietnia 2008 r) z prośbą o przekazanie jej Prezesowi Rady Ministrów RP – panu Donaldowi Tuskowi.

Zrodlo: http://www.niedziela.nl/i...=1220&Itemid=57



Cytat:
Koniec akcji
Tymczasem w Holandii zakończyła się akcja zbierania podpisów pod petycją do premiera Donalda Tuska w sprawie szybkiej renegocjacji niekorzystnej dla Polaków polskoniderlandzkiej umowy o „unikaniu podwójnego opodatkowania”. Petycję, wraz z 4199 zebranymi podpisami przekazano na ręce ambasadora RP, pana Janusza Stańczyka.

Zrodlo: PoPolsku nr 7 z dnia 11.04.2008
http://www.popolsku.nl/


Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
kaczyniak
Gaduła

Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 138
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 2:32 am   

jak dla mnie to podwojne opdatkowanie to dziwna sprawa... pracowalem w 2007 roku od sierpnia w Belgii i Holandii- zarabialem kolo 1500 netto, no i wczesniej caly czas w Polsce i po wyliczeniu przez ksiegowa musialem zaplacic 800zl wyrownania... chcac nie chcac musialem zaplacic, no ale teraz rozlicze sie z fiskusem w Holandii i podobno bede mial kolo 1000 euro zwrotu...:))) pare stowek do przodu, lepiej sie rozliczyc i miec z glowy, a w urzedach mowia, ze jak ma sie dochody przez caly rok tylko w Holandii to nie trzeba sie rozliczac w Polsce tylko jakes zgloszenie aktualizacyjne czy cos takiego potrzebne...
 
 
tomekjk
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 47
Wysłany: Nie Maj 04, 2008 12:28 pm   

kaczyniak napisał/a:
jak dla mnie to podwojne opdatkowanie to dziwna sprawa... pracowalem w 2007 roku od sierpnia w Belgii i Holandii- zarabialem kolo 1500 netto, no i wczesniej caly czas w Polsce i po wyliczeniu przez ksiegowa musialem zaplacic 800zl wyrownania... chcac nie chcac musialem zaplacic, no ale teraz rozlicze sie z fiskusem w Holandii i podobno bede mial kolo 1000 euro zwrotu...:))) pare stowek do przodu, lepiej sie rozliczyc i miec z glowy, a w urzedach mowia, ze jak ma sie dochody przez caly rok tylko w Holandii to nie trzeba sie rozliczac w Polsce tylko jakes zgloszenie aktualizacyjne czy cos takiego potrzebne...


Ze zwrotu bedzesz musial zaplacic w Polsce podatek - no chyba ze uchwala ta abolicje.

A to ze caly rok tylko i wylacznie pracuje sie w Holandi i nie trzeba wtedy rozliczac sie w Polsce to oczywiscie nieprawda - czytaj wyzej w watku. To zalezy od twojej rezydencji podatkowej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group