NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Pią Mar 15, 2013 12:14 pm
debet w rabobanku
Autor Wiadomość
agnieszka_27 
Poczatkujacy
agnieszka_27

Wiek: 42
Dołączyła: 11 Maj 2008
Posty: 23
Skąd: Den Haag - Rotterdam
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 10:32 am   debet w rabobanku

Witam,

Złożyłam wniosek przez internet na debet w Rabobanku, otrzymałam decyzję pozytywną.
Odesłałam juz papiery do banku.
Zastanawiam się jednak jak naprawdę to wygląda tzn czy to jest debet w koncie? czy normalny kredyt? oraz jak się go spłaca? tzn co miesiąc jakaś cene minimalna? czy poprostu jak skorzystam z 300 euro to za miesiąc musze te 300 euro wpłacic? jak wygląda sprawa z oprocentowaniem? i na jaki okres jest przyznany debet? szczerze nie do końca rozumiem holenderski i jest mi cięzko się połapać z tym wszytskim.
Bede wdzieczna za odzew:)


Aga
 
 
 
agyosa 
Poczatkujacy
agyosa

Dołączyła: 08 Maj 2008
Posty: 4
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 3:39 pm   

Sama korzystam z kredytu na rachunku bierzącym i wlasnie tu zalezy, o co wystapilas - jest kilka wersji,ktore proponuje Rabobank- dla mnie najlepszy byl wlasnie debet na rachunku biezacym: dostalam normalnie kwote, z ktorej moge korzystac miesiac w miesiac i nie musze obawiac sie,ze mam to splacic za miesiac np. Kwota po prostu jest wyrownywana przy kazdej kolejnej wyplacie i kredyt jest automatycznie odnawialny - nie musisz w ogole z tego korzystac-wtedy nie placisz, jesli jednak zdarzy ci sie, to pobieraja kilka euro za obsluge debetu - to wszystko. Nie dostajesz przy tym nowej karty-uzywasz caly czas starej.
Druga wersja, to gdy dostajesz Visa card i otwierany jest rachunek debetowy, wtedy placisz osobno za to konto kwartalnie + procent od zaciagnietego kredytu i - to zalezne od podpisanej umowy rowniez czy splacasz miesiecznie-czy np z koncem kwartalu,polrocza - to juz zalezy od zarobkow podejrzewam i od indywidualnych ustalen. Pozdr.
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 4:02 pm   

Za stan minusowy naliczane sa odsetki.

agnieszka_27, najlepiej podaj linka na stronke jesli zalatwialas to przez internet.Poczytam to bede weidziec co dokladnie masz .

Pozdrawiam :039:
Ostatnio zmieniony przez MiniSmurfin Śro Sie 27, 2008 4:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bobikpl 
Super gaduła
:)


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 352
Skąd: Friesland
Wysłany: Śro Sie 27, 2008 7:50 pm   Kredyt

Też można otrzymać linię kredytową (tzw kredyt odnawialny) ,oprocentowanie ok.12% -odsetki płaci się z od wykorzystanej sumy.Wpływy spłacają zadłużenie.Niema stałych rat miesięcznych.Meldunek,kontrakt -to oczywiście trzeba mieć.Załatwia się umawiając się na spotkanie na którym pani/pan wpisze do komputera zarobki i określi wysokość kredytu.

Łatwa sprawa jeśli się trafi na życzliwą osobę :)

Wypłaca się swoją "zwykłą"kartą z rachunku.Zlecenia stałe "schodzą"też z kredytu jak saldowy nosi zero :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group