NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przelew z ABN AMRO w PLN na polskie konto w PLN?
Autor Wiadomość
Kermit 
Poczatkujacy
Pawel

Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 2
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 10:42 pm   Przelew z ABN AMRO w PLN na polskie konto w PLN?

Ostanio wykonalem przelew 100 PLN z konta w euro w ABN na konto w PLN do mbanku w Polsce. Wybralem koszta dzielone. Abn pobral oplate (0.1% min 5,5 euro)=5.5EUR. Po polskiej stronie gdzies w Abnamro polska pobrano 20zl (mBank otrzymal przelew krajowy tym sposobem). Czy ktos sie orientuje czy te drugie koszta (20zl) to jest % i czy stala oplata?

Moze ktos przelewal jakies 50 000zl i jakie mial oplaty?

Przelew w walucie PLN wybralem zlecajac w ABN'e bo maja o wiele lepszy kurs EUR/PLN niz polskie banki.
_________________
Pawel
Ostatnio zmieniony przez Kermit Nie Sie 31, 2008 10:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 10:50 pm   

Chyba stala oplata,bo ja przelewalam wiecej i tez pobrali 20 zl,moze maja jakies granice sumowe?
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:02 am   

Są to koszty przewalutowania i każdy bank w Polsce pobiera taką opłatę ale w różnej wysokości w PKO jest to około 11zł. Jedyne wyjście z takiej sytuacji to konto walutowe.
Ostatnio zmieniony przez Misimovic Pon Wrz 01, 2008 8:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kermit 
Poczatkujacy
Pawel

Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 2
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:08 am   

Dzieki za infrmacje.
Z tym ze te 20 zlotych zostalo pobrane gdzies w ABNamro Polska. Polski bank widzi ten transfer jako krajowy. Przelew robilem w PLN zeby to ABNAMRO NL kupil mi zlotowki np. po 3,30 a nie jak mbank po 3,23. No i sie zastanawiam jak jest formula tej oplaty, czy zalezy od kwoty czy jest stala (ta druga opcja wiadomo jest OK).

Pozdr.
Pawel
_________________
Pawel
 
 
LeGolas 
Super gaduła


Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 271
Skąd: Zwanenburg
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:22 am   

Heh ja przelewałem ostatnio 250 E do Banku Pocztowego na konto złotówkowe dałem wszystki opłaty na siebie i niec mi nie zabrało:D:D:D:D
A maż ostatnio wysłal za do InvestBanku 15 E (bo nie chciało mu sie szukać BIC i IBAN PKO s.A ) i zapłacił kosztów... 18 E (też koszty na siebie xD. :043:
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:46 am   

ABN AMRO Bank (Polska) S.A. jest bankiem obsługującym duże korporacje i możliwe jest że kwota 20zł które pobrali to ich prowizja za przelew do innego banku. Na stronie internetowej banku brak konkretnych informacji na temat prowizji i opłat. Proponuję poczytać posty http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=14037 http://www.niedziela.nl/f...ighlight=#14770 Może to coś pomoże.

Pozdrawiam. :039:
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Śro Wrz 03, 2008 7:34 am   

No ale przeciez wybrales koszty dzielone. Masz jeszcze opcje ze tylko zleceniodawca placi koszty przelewu lub zleceniobiorca. W Twoim przypadku podzieli ta kwote na dwa i dlaetgo to 20 zl po polskiej stronie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group