NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kupno samochodu
Autor Wiadomość
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 11:39 am   kupno samochodu

czy w Holandii są tanie samochody,czy lepiej dokonać zakupu np. w Niemczech lub Belgii?Chodzi mi o samochody używane, ale nie starsze niż przed 1994 rokiem?Kolega chce kupić samochód i sprowadzić go do Polski.Jakich trzeba dokonać formalności? :?:
 
 
Anthony 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 42
Skąd: Scheveningen
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 12:05 pm   

sam sie interesuje tym tematem i na tym forum juz pisalem identyczny
post lecz niezabardzo ludzie sie udzielali i sam szukalem
po internetowych komisach holenderskich i niemieckich i wedlug mnie taniej jest w niemczech. A oplaty wygladaja tak ze jak kupi auto w niemczech to jak chce nim wracac musi wykupic tablice tymczasowe za 100eur no i reszta w polsce.
Jeszcze nie tak dawno jak przywozilem z bratem auto z niemiec to w polsce zaplacil 1500zl ale teraz to sam niewiem bo te akcyzy okazaly sie nielegalne i niemam pojecia czy je pobieraja dalej czy nie w kazdym bac razie wiecej niz 100euro na tablice i z 1500-1800zl (calkowity koszt rejestracji) w polsce nie powinein zaplacic. A jak na lawecie je bedzie wiuzl to odpada koszt tablic tymczasowych:))
 
 
chrupek
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 16 Lis 2006
Posty: 82
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 2:48 pm   

cześć w holadii odbywają sie takie targi gdzie każdy może kupic jakiś samochód nawet za pare euro załatwiaja od razu wszystko formalności pozdrawiam
_________________
Nie traktuj życia poważnie bo nie

wyjdziesz z niego cało
 
 
 
bartaaas
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 6
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 3:54 pm   

masz namiary gdzie odbywają się takie targi ?
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 4:53 pm   

w Utrechie: Veemarkt w kazdy wtorek
 
 
Misia
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 15
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 12:29 pm   

Ja sprawadzalam w ub. roku auto z Holandii. Ogolny koszt - wyrejestrowanie w NL, droge powrotną, akcyze w PL, tłumaczenie, wszelkie oplaty skarbowe i rejestracyjne w PL = 1 500 - 2 000 zl. (W zaleznosci od kwoty widniejacej na rachunku kupna auta)
Uprzedzam, jednak ze wyrejestrowanie tablic w NL odbywa sie tylko w wyznaczonych godz. Ja sie w pierwszym dniu spoznilam o 5 min. i system nie chcial przyjac.
Acha jeszcze jedna uwaga godna zapamietania - lepiej sprawdzcie na miejscu dokument wyrejestrowania auta tzw. RW, czy wszystko jest na nim poprawnie napisane (szczegolnie dane osobowe kupujacego)
Z doswiadczenia wiem, ze w przypadku najdrobniejszego bledu sa powazne problemy w rejestracji w PL
 
 
 
Agnes1313
Nieśmiały użytkownik


Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 92
Skąd: Okolice Nijmegen
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 5:21 pm   

Sartreweg 1
UTRECHT
3573PW
Nederland
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 5:40 pm   

Nie rozumiem o czym mowa ze system nie przyjal tablic bo sie ktos spoznil o 5 minut. Ja pojechalam do RDW w Zoetermeer, zaplacilam 80 eur za nowe papierowe tablice, zdalam holenderskie tablice do pani w okienku i tyle. Pojechalam sobie tam po prostuy w godzinach otwarcia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group