NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prawo pracy holandia
Autor Wiadomość
gringi
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 7
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 8:02 pm   prawo pracy holandia

czy agencja pracy w holandi moze podpisac umowe ze mna w jezyku holenderskim ktory ja nie rozumiem czyja jest odpowiedzialnosc w tym przypadku jezeli trzeba bedzie sie odwolac do tego lub wypelnic jakies zobowiazanie kto za to odpowiada? prosze o odpowiedz bo mnie takie cos spotkalo i mam duzy problem
Ostatnio zmieniony przez gringi Czw Paź 23, 2008 8:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 8:27 pm   

Powinna być raczej dwujęzyczna, przynajmniej tak jest w biurze dla którego pracuje. Ale co agencja to inne obyczaje. Chyba nie ma (mogę się mylić) konkretnego przepisu który by nakazywał sporządzanie umowy w kilku językach.

A tak na marginesie, to ja bym nie podpisał czegoś co jest dla mnie niezrozumiałe i na dodatek w obcym języku. :039:
 
 
gringi
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 7
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 8:47 pm   

Misimovic napisał/a:
Powinna być raczej dwujęzyczna, przynajmniej tak jest w biurze dla którego pracuje. Ale co agencja to inne obyczaje. Chyba nie ma (mogę się mylić) konkretnego przepisu który by nakazywał sporządzanie umowy w kilku językach.

A tak na marginesie, to ja bym nie podpisał czegoś co jest dla mnie niezrozumiałe i na dodatek w obcym języku. :039:


czy takie praktyki sa dozwolone w holandi z jednej agencji mi powiedzieli ze nie dostane pracy bo nie znam holenderskiego w ktorej bedzie umowa
teraz mam problem agencja z czegos sie chybaywizal i cos mi przychodzi do placenia z ubezpieczalni besposredni ja nawet nie wiem co to jest bo po holendersku pisze
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 8:55 pm   

Jeżeli pracowałeś przez agencje to podlegałeś obowiązkowemu ubezpieczeniu na terenie Holandii. Czy dalej pracujesz w NL? jeżeli nie to powinieneś zawiadomić ubezpieczalnie że zaprzestałeś pracy w NL bo pewnie dostajesz pisma o zaległych składkach.
 
 
gringi
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 7
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 9:08 pm   

Misimovic napisał/a:
Jeżeli pracowałeś przez agencje to podlegałeś obowiązkowemu ubezpieczeniu na terenie Holandii. Czy dalej pracujesz w NL? jeżeli nie to powinieneś zawiadomić ubezpieczalnie że zaprzestałeś pracy w NL bo pewnie dostajesz pisma o zaległych składkach.


1 ja nawet nie wiem skad i dlaczego to przychodzi ani kto mi to zrobil!
2 czy to moim obowiazkiem jest zglosic przeciez ja tego nie skladalem nawet nie wiem o co chodzio bo po Holendersku!
3 zaczynaja mnie straszyc jakimis sadami najpier przychodzilo po holendersku do polski myslalem ze to jakies smieci teraz napisali po polsku zapychaja mi skrzynke listowa zwyklymi listami jak gazetakimi z hipermarketu z 20 dniowym opoznienie
4 przeciez to jest jakis obled nawet jezeli agencja mnie zatrudnila podpisalem jakies papiery po holendersku odnosnie zatrudnienia no bo chyba nie po polsku kto za to odpowiada kto powinnien sie tym zajac tymbardzie ze nawet nie mialem o tym pojecia i nie znam holenderskiego
5 Nie pracuje w holandi od dawna i nie wiem dlaczego to do mnie przychodz a nie do tego kto mial to oplaca lub mnie zatrudnil no przeciez ja tego sam nie zrobilem
6 ludzie powiedzcie mi co mam z tym zrobic bo to jest jakies szalenstwo
Ostatnio zmieniony przez gringi Czw Paź 23, 2008 9:24 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 9:36 pm   

Cytat:

1 ja nawet nie wiem skad i dlaczego to przychodzi ani kto mi to zrobil!


Powinien być chyba jakiś adres i nazwa na kopercie

Cytat:
2 czy to moim obowiazkiem jest zglosic przeciez ja tego nie skladalem nawet nie wiem o co chodzio bo po Holendersku!


Agencje pracy często wyręczają pracowników zgłaszając ich do obowiązkowego ubezpieczenia. Nie jest praktyka zgłaszanie ze dany pracownik zaprzestał prace w agencji bo może korzystać dalej z ubezpieczenia ale pracując dla innej agencji

Cytat:
3 zaczynaja mnie straszyc jakimis sadami najpier przychodzilo po holendersku do polski myslalem ze to jakies smieci teraz napisali po polsku zapychaja mi skrzynke listowa zwyklymi listami jak gazetakimi z hipermarketu z 20 dniowym opoznienie


Jesteś zgłoszony do ubezpieczenia a składki nie wpływają. W Polsce jest podobne w ZUS

Cytat:
4 przeciez to jest jakis obled nawet jezeli agencja mnie zatrudnila podpisalem jakies papiery po holendersku odnosnie zatrudnienia no bo chyba nie po polsku kto za to odpowiada kto powinnien sie tym zajac tymbardzie ze nawet nie mialem o tym pojecia i nie znam holenderskiego


Odpowiadasz Ty bo się podpisałeś pod tą umową czyli zaakceptowałeś to co zawiera.

Cytat:
5 ludzie powiedzcie mi co mam z tym zrobic bo to jest jakies szalenstwo


Wydaje mi sie że pierwsze co powinieneś zrobić to skontaktować się z ubezpieczalnia i zgłosić że nie pracujesz już w NL, może uda sie to jakoś odkręcić
 
 
gringi
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 7
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 10:12 pm   

[
Jesteś zgłoszony do ubezpieczenia a składki nie wpływają. W Polsce jest podobne w ZUS

w polsce pracodawca ma obowiazek wyrejstrowac pracownika! jezeli sie nie myle
jak moga naliczac sobie sami jezeli ja nie pracuje nie przebywam tam i nie wiem o co chodzi a pracodawca nie oplaca skladek to kto ma to zglosic?

w czym jest moja wina przeciez ja nawet o tym nie wiedzialem! i jeszcze te listy zwykle po holendersku rownie dobrze po chinsku jezeli to zrobila to zrobila agencja nie informujac mnie no przeciez powinni too zglosic oni z nimi podpisalem umowe o prace
Ostatnio zmieniony przez gringi Czw Paź 23, 2008 10:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 10:38 pm   

gringi, dostales odpowiedzi i to bardzo dokladne na swoje pytania ...i znow wracasz do punktu wyjcia zadajac poraz kolejny to samo pytanie...
Cytat:
w czym jest moja wina
ano w tym ze podpisales .... napisz wyjasnienie do CZ albo jak kolegaMisimovic, tu podpowiada
Cytat:
skontaktować się z ubezpieczalnia i zgłosić że nie pracujesz już w NL
:039:
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 10:48 pm   

Cytat:
Cytat:
3 zaczynaja mnie straszyc jakimis sadami najpier przychodzilo po holendersku do polski myslalem ze to jakies smieci teraz napisali po polsku zapychaja mi skrzynke listowa zwyklymi listami jak gazetakimi z hipermarketu z 20 dniowym opoznienie


Jesteś zgłoszony do ubezpieczenia a składki nie wpływają. W Polsce jest podobne w ZUS


Chodziło mi o to że ZUS w Polsce też egzekwuje swoje należności na drodze sądowej

Cytat:
w czym jest moja wina przeciez ja nawet o tym nie wiedzialem! i jeszcze te listy zwykle po holendersku rownie dobrze po chinsku jezeli to zrobila to zrobila agencja nie informujac mnie no przeciez powinni too zglosic oni z nimi podpisalem umowe o prace

Nie ma takiego przepisu że agencja musi Cię poinformować o ubezpieczeniu , to jest Twoim obowiązkiem ubezpieczyć się , agencja tylko Cie wyręczyła . Pewnie wszystko było w umowie. Podjąłeś prace na terenie Holandii więc podlegasz określonym przepisom obowiązującym w tym kraju.
 
 
gringi
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 7
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 11:17 pm   

Gochna H napisał/a:
gringi, dostales odpowiedzi i to bardzo dokladne na swoje pytania ...i znow wracasz do punktu wyjcia zadajac poraz kolejny to samo pytanie...
Cytat:
w czym jest moja wina
ano w tym ze podpisales .... napisz wyjasnienie do CZ albo jak kolegaMisimovic, tu podpowiada
Cytat:
skontaktować się z ubezpieczalnia i zgłosić że nie pracujesz już w NL
:039:


sorry ale czy ta holandia jest tak nienormalnym krajem moze oni sa nacpani wszystcy
i co z tego ze podpisalem przeciez ja moge o tym nie wiedziec bo i skad to tym sie agencja zajmuje to jest ich obowiazek i to ona powinna mnie informowac dlaczego ja mam za to placic no przeciez ja sie o to nie prosilem no bacmy powazni mnie interesowala tylko praca i stawka reszta kto sie zajmuje?

[ Dodano: Pią Paź 24, 2008 12:33 am ]
Misimovic napisał/a:
Cytat:
Cytat:
3 zaczynaja mnie straszyc jakimis sadami najpier przychodzilo po holendersku do polski myslalem ze to jakies smieci teraz napisali po polsku zapychaja mi skrzynke listowa zwyklymi listami jak gazetakimi z hipermarketu z 20 dniowym opoznienie


Jesteś zgłoszony do ubezpieczenia a składki nie wpływają. W Polsce jest podobne w ZUS


Chodziło mi o to że ZUS w Polsce też egzekwuje swoje należności na drodze sądowej
od pracownika egzekwuje zus? przeciec to obowiazkie pracodawcy jest to zglaszac

Cytat:
w czym jest moja wina przeciez ja nawet o tym nie wiedzialem! i jeszcze te listy zwykle po holendersku rownie dobrze po chinsku jezeli to zrobila to zrobila agencja nie informujac mnie no przeciez powinni too zglosic oni z nimi podpisalem umowe o prace

Nie ma takiego przepisu że agencja musi Cię poinformować o ubezpieczeniu , to jest Twoim obowiązkiem ubezpieczyć się , agencja tylko Cie wyręczyła . Pewnie wszystko było w umowie. Podjąłeś prace na terenie Holandii więc podlegasz określonym przepisom obowiązującym w tym kraju.


czy to nie jest lamanie prawa ze podpisuja umowe w jezyku z toba ktore nie rozumisz
w jednej agencji mi powiedzieli ze nie moga tego zrobic bo nie znam holenderskiego o czym oni dobrze wiedzieli poza tym powinnienem byc ponformowany przez ta agencje staralem sie o prace jako osoba z angielskim i to oni powiini mnie ponformowac a nie listy po holendersku
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 11:43 pm   

Wyjeżdżając do danego kraju podporządkowujesz się prawu panującemu w tym kraju a nie prawo do Ciebie. Podpisałeś umowę wiec byłeś świadomy co robisz a teraz są tego efekty. Szkoda czasu na dalszą polemikę, skontaktuj się z urzędem który Cie nęka bezpodstawnie jak twierdzisz i wyjaśnij ta sprawę szybko, bo możne się okazać któregoś dnia ze trafisz na europejska listę dłużników.

Pozdrawiam :039:
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 11:55 pm   

gringi napisał/a:



czy to nie jest lamanie prawa ze podpisuja umowe w jezyku z toba ktore nie rozumisz


To czemu podpisales cos,czego nie rozumiesz?Teraz mozesz miec tylko do siebie pretensje.
Zrozum - Twoj pracodawca zglosil Ci do ubezpieczalni ale Twoim obowiazkiem jest zglosic rezygnacje.Nikogo tam nie bedzie obchodzilo,ze nie znasz jezyka,zrozum!
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 11:58 pm   

gringi, Cokolwiek bys tu nie napisal to i tak my nie jestesmy w stanie Ci pomoc ''namacalnie''... musisz sam sobie rozwiazac ten problem ....czyli odkrecic sprawe i tylko to Ci pozostaje ... nie jestes dzieckiem byles tu pracowales wiesz jak sprawy sie maja a jednak zachowujesz sie tak jakby nic o czym tu mowa Ciebie nie dotyczyla.... czytam Twoje posty i mam wrazenie ze stoisz gdzies z boku i nie chcesz przyjac do wiadomosci tego, ze niestety sprawy maja sie tak a nie inaczej i czy tego chcesz czy nie bedziesz musial cos z tym zrobic....nie mozesz chowac glowy w piasek piszac
Cytat:
co z tego ze podpisalem przeciez ja moge o tym nie wiedziec bo i skad to tym sie agencja zajmuje to jest ich obowiazek i to ona powinna mnie informowac dlaczego ja mam za to placic
a przy okazji poczytaj wypowiedzi innych forumowiczow jak agencje ludzi roluja??
Cytat:
czy to nie jest lamanie prawa ze podpisuja umowe w jezyku z toba ktore nie rozumisz
jesli uwazasz ze zlamali prawo wystap na droge sadowa no naprawde nie wiem co moge Ci jeszcze napisac bo widze ze i tak mielimy w kolko jedno i to samo....
 
 
gringi
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 7
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 12:05 am   

Misimovic napisał/a:
Wyjeżdżając do danego kraju podporządkowujesz się prawu panującemu w tym kraju a nie prawo do Ciebie. Podpisałeś umowę wiec byłeś świadomy co robisz a teraz są tego efekty. Szkoda czasu na dalszą polemikę, skontaktuj się z urzędem który Cie nęka bezpodstawnie jak twierdzisz i wyjaśnij ta sprawę szybko, bo możne się okazać któregoś dnia ze trafisz na europejska listę dłużników.

Pozdrawiam :039:


mam jeszcze jedno pytanie czy jak sie podpisuje taka polise z CZ to powinno sie to podpisac z nimi przez agenta i w egzemplarzach ktora ja powinnienem dostac? ja nic nie dostale wszytko przyszlo poczta lacznie z jakims formularzem notabegeleidingsformulier gdzie nic nie podpisalem i nie odeslalem
 
 
Misimovic 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 93
Skąd: Europa
Wysłany: Pią Paź 24, 2008 12:13 am   

Wystarczy że był podpięty formularz zgłoszeniowy do umowy lub była zawarta jakaś klauzula w umowie. Jeśli był? Bo jak twierdzisz nie wiesz co konkretnie podpisywałeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group