NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Sie 20, 2012 10:50 pm
Z kim moge sie rozliczyc???
Autor Wiadomość
scwz 
Gaduła

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 100
Skąd: Haarlem-Tychy
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 9:14 pm   

nie posiada meldunku w holandii bo rozłkąwe na tym zdaje mi się polega,a w twoim przypadku rozłąkowe z rodziną czyli matką może być nie brane pod uwage ale niech ktoś się wypowie w tym kierunku bo nie chce cie wprowadzać w błąd.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 9:16 pm   

Post usuniety
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Nie Lis 23, 2008 9:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 9:16 pm   

Oj dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :) Ale to chyba znaczy ze nie moge sie z nia rozliczyc. Caly 2008 rok mieszkam sam w NL. No i moze niestety dla tej sprawy, ale mam 25 lat. :(
 
 
 
Plat 
Nieśmiały użytkownik
Plat

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: NL (Roosendaal)
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 9:38 pm   

Witam
Przy wspolnym rozliczeniu brane jest pod uwage gdzie jestes oficjalnie zameldowany, czyli jak jestes zameldowany w Polsce z mama to pierwszy warunek ( mieszkanie przez co najmniej 6 miesiecy pod wspolnym adresem ) jest spełniony .Problemem jest, ze w przypadku rozliczania się wspolnie z członkiem rodziny ( mama) jest podniesiony prog wiekowy do 27 lat. W przypadku rozlicznia się z zona lub partnerka wystarczy być pełnoletnim ( 18 lat).
Serdecznie pozdrawiam :039:
_________________
Plat
Polen Consulting BV
www.polenconsulting.nl
www.zwrotpodatku.net
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 9:44 pm   

Czyli juz wiemy, ze pierwszy warunek spelniamy. Natomiast sprawa wiekowa niestety jest ciagle problemem. A czy rozliczanie np ze starszym bratem, ktory rowniez ma ten sam meldunek jest np brane pod uwage? Moze jakas mniejsza ta linia wiekowa jest? Tylko chcialbym zaznaczyc, ze brat pracuje ( a przeczytalem, ze osoba druga nie moze przekroczyc dochodu wiecej niz 6 tys euro) i przekroczyl ten prog.
Przepraszam za takie pytania, ale probuje jak najwiecej sie dowiedziec. Tymbardziej, ze jestem zielony w tych sprawach. A wiadome jest, ze jesli jest szansa na jakis zastrzyk finansowy to nalezy z niego skorzystac.
 
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 9:51 pm   

Cytat:
1. Partner fiskalny (żona, konkubina, siostra, brat, matka, ojciec
itp.) musi mieć sofi numer. Sofi można wyrobić przez nasze
biura (czas oczekiwania 1- 4 miesięcy)


Zrodlo: http://www.rozliczsie.pl/...a%20klienta.pdf
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 9:55 pm   

Dziekuje Witch01, dostalem to juz na meila i uwaznie przeczytalem, za co dziekuje :) Tylko interesuje mnie tez przedzial wiekowy z bratem np. bo wiemy juz ze na mame musze miec ukonczone 27 lat, a na wspolmalzonka wystarczy skonczone 18. :083:
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 3:15 pm   

Witch01 napisał/a:
Ja nie rozumiem dlaczego Lukasrap nie moze sie rozliczyc z matka,ktora mieszka w Polsce,skoro mezowie pracujacy tutaj rozliczaja sie z zonami,ktore mieszkaja w Polsce?Potrafi to ktos wyjasnic?


tak... bo osoby te sa automatycznie partnerami fiskalnymi... osoby zamezne = partnerzy fiskalni...

a lukasrap raczej nie ma zwiazku malzenskiego z mama... dlatego on musi spelniac warunek = 6 miesiecy ten sam meldunek w nl...
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 7:30 pm   

Duuvelke napisał/a:
Witch01 napisał/a:
Ja nie rozumiem dlaczego Lukasrap nie moze sie rozliczyc z matka,ktora mieszka w Polsce,skoro mezowie pracujacy tutaj rozliczaja sie z zonami,ktore mieszkaja w Polsce?Potrafi to ktos wyjasnic?


tak... bo osoby te sa automatycznie partnerami fiskalnymi... osoby zamezne = partnerzy fiskalni...

a lukasrap raczej nie ma zwiazku malzenskiego z mama... dlatego on musi spelniac warunek = 6 miesiecy ten sam meldunek w nl...


Z postu Plat wynika,ze Lukas moglby rozliczac sie z mama,zeby byc partnerem fiskalnym nie trzeba byc po slubie,Lukas jest z mama zameldowany w Polsce i to wystarczy.Problemem jest tu natomiast wiek Lukasa jak wyjasnila Plat ktora prowadzi kancelarie prawnicza.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 8:29 pm   

Witch nie tylko w wieku ale i w miejscu zameldowania .
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 8:57 pm   

Witch01... ja wyjasnialam ci roznice miedzy malzenstwem, ktore jest automatycznie partnerami fiskalnymi, nawet jak jedno mieszka tutaj a drugie w pl... a osobami, ktore nie sa w zadnym zwiazku...

zle mnie zrozumialas... albo zle napisalam co mialam na mysli... ja wcale nie twierdze, ze on nie moze rozliczac sie z mama... jesli tylko spelnia warunki partnera fiskalnego to moga sie rozliczac...
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pon Lis 24, 2008 10:14 pm   

baileys napisał/a:
Witch nie tylko w wieku ale i w miejscu zameldowania .


Plat napisał/a:
Witam
Przy wspolnym rozliczeniu brane jest pod uwage gdzie jestes oficjalnie zameldowany, czyli jak jestes zameldowany w Polsce z mama to pierwszy warunek ( mieszkanie przez co najmniej 6 miesiecy pod wspolnym adresem )


Jak widac zdania sa rozne. :083:
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 12:36 am   

No rzeczywiscie wypowiedzi sa rozne... Ale i tak dziekuje za rozmowe. Idzie sie wiele dowiedziec i mysle, ze ten temat jest ciekawy i godny uwagi, dlatego ze pewnie wielu ludzi jest takich jak ja....
Jedno jest pewne. Napewno mozna rozliczyc sie z ktoryms z rodzicow. Warunkow jest kilka. Mianowicie: moj dochod roczny musi byc wiekszy niz 10 tys euro, a dochod drugiej osoby, w tym przypadku mamy mniejszy niz 6 tys euro. Rowniez zgadzam sie z tym ze nalezy byc co najmniej 6 miesiecy poza miejscem zameldowania. Rowniez, nalezy wyrobic drugiej osobie nr. sofii. Jednak jeszcze jedno mnie meczy, poniewaz mialem dwie wypowiedzi zaprzeczajace sie odnosnie wieku mojego. Mianowicie 27 lat. Tylko czy do 27 lat moge sie z mama rozliczyc czy tez jak napisal PLAT z Kancelarii Prawnej w dniu 31 grudnia 2007 roku mieć ukończone co najmniej 27 lat. Zapraszam do dalszej debaty. :) Pozdrawiam i dziekuje za dotychczasowe wypowiedzi.
 
 
 
Baska
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 68
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 12:26 am   

A ja tak caly czas w glowie grzebie, ktory to z tych "latajacych ksiegowych" jako pierwszy uzyl hasla "rozlakowe"? Za jaja mam ochote go powiesic, bo chyba zadna inna dezinformacja nie wprowadzila tyle zametu jak ta (pamietam reklame, cos w stylu odzyskaj ponad dwa tysiaki naleznego rozlakowego juz dzis!).
_________________
pozdrawiam :)
 
 
ataga 
PRZYJACIEL FORUM

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 478
Skąd: Limburg
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 9:46 am   

wedlug mnie jezeli Twoja mama nigdy nie mieszkala (nie byla zameldowana w NL) to nie mozesz sie z nia rozliczyc.. wtedy mogbys sie z kimkolwiek rozliczac co mieszka w PL..
co do malzenstwa to inna sprawa, bo w malzenstwie wychodzi sie z zalozenia ze prowadzicie wspolne gospodarstwo domowe.. a u rodzicow tak nie musi byc..

pozdrawiam

Agata
_________________
Wlasciwoscia czlowieka jest bladzic, glupiego- w bledzie trwac.

Cyceron
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group