NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
niezapłacona faktura (ZZP) - jak odzyskać należność
Autor Wiadomość
polhol2012
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 6
Wysłany: Pią Lis 16, 2012 7:36 pm   niezapłacona faktura (ZZP) - jak odzyskać należność

Pewnie nie jestem pierwszy ani nie ostatni. Prowadzę 1-osobową firmę budowlaną. Dostałem zlecenie na wykonanie prac budowlanych. Niestety nie mam umowy. Jedynie posiadam fakturę podpisaną przez klienta/firmę.

Jakie są prawne możliwości odzyskania należności od firmy.

PS skorzystałem z funkcji "szukaj" ale najświeższą informację znalazłem z roku 2010. Stąd nowy temat

PS2 Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lis 16, 2012 10:35 pm   

NP :
http://www.das.nl/rekeningen-incasseren
lub setki innych
https://www.google.nl/#hl...iw=1600&bih=770
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
polhol2012
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 6
Wysłany: Pią Lis 16, 2012 11:24 pm   

baileys napisał/a:
NP :
http://www.das.nl/rekeningen-incasseren
lub setki innych
https://www.google.nl/#hl...iw=1600&bih=770


Dzięki za info baileys. Z tego co już zdążyłem przeczytać to incasso niestety nie zawsze jest skutecznym sposobem.

Czy ktoś z Was był może w podobnej sytuacji i korzystał z drogi sądowej ?

pzdr
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Lis 16, 2012 11:47 pm   

polhol2012, Ja oddaje sprawy do DAS , oni maga wystapic do sadu i z tym wyrokiem dalej dzialac . Np polozyc lape na dochodach itd .
DAS ma duza sciagalnosc bez wyrokow sadowych .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
polhol2012
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 6
Wysłany: Pią Lis 16, 2012 11:59 pm   

baileys napisał/a:
polhol2012, Ja oddaje sprawy do DAS , oni maga wystapic do sadu i z tym wyrokiem dalej dzialac . Np polozyc lape na dochodach itd .
DAS ma duza sciagalnosc bez wyrokow sadowych .


@baileys

Dobrze wiedzieć. A jakimi dokumentami dysponowałeś? Czy faktura (w moim przypadku podpisana) ma taką samą wartość dla incasso ewentualnie dla sądu co umowa?

pzdr
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Lis 17, 2012 12:54 am   

faktura jest wystarczajaco do wszczecia dzialan . dobrze jak bys mial listy ponaglajace nie koniecznie ale upraszczajace dzialania .
Na stronie DAS masz online formularz do zgloszenia incasso . W kilka dni puzniej ktos odezwie sie do ciebie ( pisemnie i/lub telefonicznie ).
p.s.
Jak dawno minol czas zaplaty ?
wyslales herinneringsbrief ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Lis 17, 2012 12:55 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
polhol2012
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 5:44 pm   

baileys napisał/a:
faktura jest wystarczajaco do wszczecia dzialan . dobrze jak bys mial listy ponaglajace nie koniecznie ale upraszczajace dzialania .
Na stronie DAS masz online formularz do zgloszenia incasso . W kilka dni puzniej ktos odezwie sie do ciebie ( pisemnie i/lub telefonicznie ).
p.s.
Jak dawno minol czas zaplaty ?
wyslales herinneringsbrief ?


Nie wysłałem jeszcze pisemnego przypomnienia. Na dzień dzisiejszy jeszcze się łudzę, że odzyskam pieniądze w normalny sposób. Już prawie miesiąc po terminie. ehh

Czy byłeś w takiej sytuacji, że DAS zakładał sprawę sądową?

Czy mógłbyś coś napisać jaki koszt załatwienia takiej sprawy od momentu podjęcia jej przez incasso? Czy w przypadku sprawy sądowej koszt wzrasta? A jak z czasem. Ile mniej więcej czasu trwa tego typu procedura?


pzdr
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 7:32 pm   

polhol2012, hehehe i juz oddawac do incasso ?
napisz najpierw herinneringsbrief lub aanmaning z 3 dniowym nakazem zaplaty , dolicz koszta administracyjne , nie zapomnij wstawic ze w razie braku platnosci od dnia uplyniecia terminu platnosci beda naliczone odsetki .
polhol2012 napisał/a:
Czy byłeś w takiej sytuacji, że DAS zakładał sprawę sądową?
nie nie bylo takiej potrzeby dluznicy zazwyczaj placili po interwencji DAS.
polhol2012 napisał/a:
Czy mógłbyś coś napisać jaki koszt załatwienia takiej sprawy od momentu podjęcia jej przez incasso?

wszystko jest na ich stronie .
Jak bys przeczytal to bys wiedzial ze oni dzialaja no cure no pay .
polhol2012 napisał/a:
Ile mniej więcej czasu trwa tego typu procedura?
w zaleznosci od dluznika i sumy . Moze byc do miesiaca zalatwione a moze tak byc ze wogole nie odzyskasz kasy bo dluznik poda sie za bakruta finansowego .
polhol2012 napisał/a:
Już prawie miesiąc po terminie. ehh
ja zazwyczaj po 15 dniach do miesiaca od uplyniecia czasu platnosci wysylam herinneringsbrief z terminem platnosci 3 do 5 dni , jak to nie dziala wysylam aanmanigsbrief z dodatkowymi kosztami i opprocenty a jak i to nie zadzala to oostateczny list ze jezeli w caiagu 2 dni nie dostane kasy to oodaje do incasso . Czyli mniejwiecej 2 a 3 m-ce od uplyniecia daty platnosci z faktury . W chwili gdy incasso sie tym zajmuje to w njalepszym ukladzie dluznik placi ( male kwoty ) okolo miesiac pudzniej . a duze sumy chca rozlozyc na raty i wtedy to trwa duzo dluzej .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
polhol2012
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 10:17 pm   

baileys napisał/a:
w zaleznosci od dluznika i sumy . Moze byc do miesiaca zalatwione a moze tak byc ze wogole nie odzyskasz kasy bo dluznik poda sie za bakruta finansowego


W tym przypadku raczej nie dojdzie do upadłości ale nigdy nic nie wiadomo...

baileys napisał/a:
ja zazwyczaj po 15 dniach do miesiaca od uplyniecia czasu platnosci wysylam herinneringsbrief z terminem platnosci 3 do 5 dni , jak to nie dziala wysylam aanmanigsbrief z dodatkowymi kosztami i opprocenty a jak i to nie zadzala to oostateczny list ze jezeli w caiagu 2 dni nie dostane kasy to oodaje do incasso . Czyli mniejwiecej 2 a 3 m-ce od uplyniecia daty platnosci z faktury . W chwili gdy incasso sie tym zajmuje to w njalepszym ukladzie dluznik placi ( male kwoty ) okolo miesiac pudzniej . a duze sumy chca rozlozyc na raty i wtedy to trwa duzo dluzej .


Czy dodatkowe koszty w takich sytuacjach są w jakikolwiek sposób regulowane przez holenderskie prawo? Ja ponoszę koszty administracyjne i koszty utraconych korzyści. O ile koszty administracyjne można mniej więcej łatwo policzyć, to jak wygląda sytuacja z procentem, który naliczasz?

pzdr
Ostatnio zmieniony przez polhol2012 Nie Lis 18, 2012 10:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 18, 2012 10:53 pm   

http://www.wettelijke-rente.com/
jezeli faktura ma date po 01.07.2012
radze ponizszy lin dobrze przestudiowac . od tej daty zmienilo sie duzo w sciaganiu faktur.
http://www.luuc.eu/blog/w...er-1-juli-2012/
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Defil
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 2
Wysłany: Śro Lip 19, 2017 2:45 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Lip 19, 2017 3:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
magda65
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Paź 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Paź 24, 2017 3:37 pm   Ja przez rok starałam się odzyskać 20 tys.

spam
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Paź 24, 2017 4:03 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group