NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Pon Lis 19, 2012 4:48 pm
Jakie ciasta?
Autor Wiadomość
kuki

Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 0
  Wysłany: Pon Lis 19, 2012 4:12 pm   Jakie ciasta?

Witam.Za jakimi ciastami tęsknicie w Holandi które kupowaliscie w Polsce.Proszę o odpowiedzi.
 
 
beta9 
Poczatkujacy
beta9

Dołączyła: 15 Paź 2009
Posty: 30
Skąd: holandia
  Wysłany: Pon Lis 19, 2012 4:27 pm   

NIe tesknie , sama pieke na co mam ochote :)
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 4:47 pm   

kuki,

czy to badanie rynku spozywczego w zwiazku z planowanym przyjazdem do Holandii? :037:

sama pieke ,moj zoladek to nie smietnik, ze byle czym go zapcham ...kupne ciasto jest oszukane i tfuu...masa w nim konserwantow
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 8:29 pm   

Bronka,

masa krowkowa firmy BAKALLAND jest w C1000 i w niemieckim REALu o ile pamietam 3.99 za 400 gramowa puszke
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Pon Lis 19, 2012 9:00 pm   

Bronka, słodkie mleko w puszce jest w ah i w sklepach z azjatycką spożywką. Trzy godziny gotujesz i jest pyszne :)

O polskich sklepach nie wspominając ;)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 12:06 am   

Gochna H napisał/a:
Bronka,

masa krowkowa firmy BAKALLAND jest w C1000 i w niemieckim REALu o ile pamietam 3.99 za 400 gramowa puszke


Ani jednego z tych sklepow nie ma u mnie :-)

[ Dodano: Wto Lis 20, 2012 12:11 am ]
mamqa napisał/a:
Bronka, słodkie mleko w puszce jest w ah i w sklepach z azjatycką spożywką. Trzy godziny gotujesz i jest pyszne :)

O polskich sklepach nie wspominając ;)


W polskim sklepie nie maja, jest jeden kolo mnie.

A z tym mlekiem to o co chodzi, ze po tym gotowaniu ma sie zrobic ta masa krowkowa? Co to za mleko, ja widzialam tylko kokosowe, masz jakis link ;-)

Jak pieczecie to polecam fajna stronka z ciastami i nie tylko, po prawej jest opcja kategorie:

http://figowesmaki.blox.p...,21.html?540808

Ciasto drożdżowe z masą budyniowo-jabłkową, robilam 2 razy, jest pyszne:

Ciasto drożdżowe z masą budyniowo-jabłkową
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
beta9 
Poczatkujacy
beta9

Dołączyła: 15 Paź 2009
Posty: 30
Skąd: holandia
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 1:02 am   

A z tym mlekiem to o co chodzi, ze po tym gotowaniu ma sie zrobic ta masa krowkowa?



Tak :) puszke mleka skondensowanego slodzonego wkladasz do garnka z woda i gotujesz ok 2 godz . Wychodzi masa toffi , pyszna :) Jednak mozna juz gotowa mase krowkowa zamowic w polskim sklepie.
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 9:47 am   

Dzieki serdeczne, bede szukac :-D , pogooglowalam i widze ze Nestle ma i Vriesche Vlag, w tureckich sklepach ponoc bywa a mam w sasiedztwie jeden, do polskiego musialabym specjalnie jechac.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 12:50 pm   

Bronka napisał/a:
A z tym mlekiem to o co chodzi, ze po tym gotowaniu ma sie zrobic ta masa krowkowa? Co to za mleko, ja widzialam tylko kokosowe, masz jakis link


Dokładnie to które znalazłaś:
Bronka napisał/a:
Vriesche Vlag


Kosztuje około 1,5 euro :)
beta9 napisał/a:
uszke mleka skondensowanego slodzonego wkladasz do garnka z woda i gotujesz ok 2 godz . Wychodzi masa toffi , pyszna


Na wszelki wypadek jednak polecam gotować 3 godziny, bo zależnie od rodzaju mleka, raz wyjdzie dobrze a raz nie. A jak nie wyjdzie to jest problem bo to się gotuje w zamkniętej puszce i nie wiem czy potem gotując w garnku by się udało...
W każdym razie podsumowując: puszkę tak jak jest, prosto ze sklepu (bez otwierania) wkładamy do garnka z taką ilością wody by puszka była cała pod wodą i potem w trakcie gotowania uzupełnimy wyparowującą wodę (inaczej może nam puszka ponoć wybuchnąć, nie wiem, nie sprawdzałam, zawsze mam przykrytą odpowiednią ilością wody). Gotujemy 3 godziny na średnim gazie. Otwieramy gdy puszka będzie już w temperaturze co najmniej pokojowej.

Bronka napisał/a:
Jak pieczecie to polecam fajna stronka z ciastami i nie tylko, po prawej jest opcja kategorie


Ja w zasadzie piekę tylko ze stronką mojewypieki.com są tam świetne pomysły, jeszcze nie zdarzyło mi się żeby coś się nie udało :)
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 2:05 pm   

mamqa napisał/a:


Ja w zasadzie piekę tylko ze stronką mojewypieki.com są tam świetne pomysły, jeszcze nie zdarzyło mi się żeby coś się nie udało :)


Oj za duzo tego, ja sie w tym gubie :-D zartuje
A tak w ogole narobilyscie mi smaka i pieke drozdzowe z budyniem, owocami, ubita piana z migdalami i kruszonka, nie wiem tylko czy sie uda :-P
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
beta9 
Poczatkujacy
beta9

Dołączyła: 15 Paź 2009
Posty: 30
Skąd: holandia
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 5:16 pm   

maqma - powiedz mi kochana, te puszki co kupujesz, to one maja otwieracz, czyli sa naciete . Nie ma ryzyka czy wystrzeli podczas gotowania ?

[ Dodano: Wto Lis 20, 2012 5:22 pm ]
Bronka - zrob to : http://piecsmakow.blogspo...ffi-krowka.html :P Nie pozalujesz :)
 
 
siemej 
Gaduła

Dołączyła: 02 Sty 2009
Posty: 158
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 7:00 pm   

Mnie wzielo tez ostatnio na pieczenie. Jako, ze nie moglam nigdzie u mnie po sklepach znalezc slodzonego mleka kondensowanego, to kupilam normalne. Wlalam do wysokiego garnka, zasypalam cukrem, i gotowalam na bardzo malym ogniu przez ok. 1 godz. i 45 minut. Woda odparowala, masa sie zrobila, tak wiec eksperyment sie udal. Minus jest taki, ze trzeba czesto do takiego garnka dochodzi i pilnowac, zeby sie nie przypalilo. No ale sie udalo.
_________________
niewazne ile mamy....zawsze chcemy wiecej....
 
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 8:37 pm   

beta9 napisał/a:

Bronka - zrob to : http://piecsmakow.blogspo...ffi-krowka.html :P Nie pozalujesz :)


Dzieki, na 100 % wyprobuje ten przepis :-)
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 9:45 pm   

beta9 napisał/a:
maqma - powiedz mi kochana, te puszki co kupujesz, to one maja otwieracz, czyli sa naciete . Nie ma ryzyka czy wystrzeli podczas gotowania ?


Te co ja kupuję nie mają otwieracza...

Oj też bym zjadła to ciasto toffi... w sumie coś podobnego tez robię, ale już chyba ze dwa lata nie robiłam, każdy kawałek to bomba kaloryczna a przy trzech osobach na jednym kawałku się nie kończy (nawet piekąc na najmniejszej blaszce wychodzi więcej niż po jednym kawałku ;) )
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
Ostatnio zmieniony przez mamqa Wto Lis 20, 2012 9:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
salsa 

Dołączyła: 26 Lis 2012
Posty: 0
Skąd: Alkmaar
Wysłany: Pon Lis 26, 2012 2:44 pm   

Witam a czy wiecie może czy dostane tu w Holandii mak taki na makowiec?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group