NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Sty 29, 2013 11:38 am
Paczka z Polski do Holandii
Autor Wiadomość
niebieskaa
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: Nie Gru 09, 2012 2:17 pm   Paczka z Polski do Holandii

Witam.
Szukałam w tematach, ale znalazłam tylko stare.
Chcę wysłać paczkę do Holandii aby dotarła jeszcze przed Świętami.
Trochę się obawiam Pocztą Polską.-nie mam zresztą doświadczenia w tym temacie - nie wysyłałam jeszcze paczki do Holandii.
Najbardziej zależy mi żeby na pewno dotarła przed Świętami.
Co moglibyście doradzić? I jakieś namiary....Z góry dziękuje.:)
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Gru 09, 2012 9:10 pm   

Moja mama wysylala mi paczke przez Pocztę polską i doszła bez problemu. Opakowanie nie było uszkodzone, jakos po tygodniu mialam paczke u siebie.
 
 
adek20 
Poczatkujacy
adam

Wiek: 38
Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 18
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Gru 10, 2012 11:52 am   

Również potwierdzam że paczki wysyłane przez Pocztę Polską dochodzą, zawsze alternatywa jest aby nadać taką paczkę busem (wszyscy przewoźnicy oferują takie usługi) i na drugi dzień by była u ciebie a kosztowo to nawet taniej niż na poczcie.
Pozdrawiam
 
 
 
niebieskaa
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 6
Wysłany: Wto Gru 11, 2012 6:29 pm   

Dziękuję za odpowiedzi.Znalazłam dziś firmę kurierską i nadałam paczkę.Jest taniej jak Pocztą Polską.Mam nadzieje ze dotrze przed Świętami.
 
 
hanamania
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 4:54 pm   

To mój debiut tutaj. Nie do końca polecam wysłanie paczki busem. Wczoraj wysłałam paczkę synowi, a dzisiaj okazało się, że paczka dotarła niekompletna/brakuje 3 rzeczy/ Przywłaszczył je sobie kierowca/rzekomo 2 rzeczy wyrzucił/. Z oburzeniem dowiedziałam się, że kierowca ma prawo grzebać w mojej przesyłce i sprawdzić, czy nie przesyłam rzeczy niedozwolonych/dwie były niedozwolone, o czym mnie wcześniej nikt z firmy nie poinformował/. Przez szefa firmy zostałam potraktowana telefonicznie wulgarnie po chamsku. Odradzam busa Przemek z lubelskiego. Straciłam nerwy i pieniądze.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 11:47 am   

hanamania napisał/a:
To mój debiut tutaj. Nie do końca polecam wysłanie paczki busem. Wczoraj wysłałam paczkę synowi, a dzisiaj okazało się, że paczka dotarła niekompletna/brakuje 3 rzeczy/ Przywłaszczył je sobie kierowca/rzekomo 2 rzeczy wyrzucił/. Z oburzeniem dowiedziałam się, że kierowca ma prawo grzebać w mojej przesyłce i sprawdzić, czy nie przesyłam rzeczy niedozwolonych/dwie były niedozwolone, o czym mnie wcześniej nikt z firmy nie poinformował/. Przez szefa firmy zostałam potraktowana telefonicznie wulgarnie po chamsku. Odradzam busa Przemek z lubelskiego. Straciłam nerwy i pieniądze.


Wybacz, ale to kierowca odpowiada za paczke, która przewozi i w przypadku kontroli przez policje/duane to on odpowiada za zawartość i w tym wypadku on bylby ukarany. To Twoim obowiązkiem jest doczytać/dowiedzieć sie, jakie rzeczy można przesylac/przewozić przez pośrednika.
A co do trzeciej przywłaszczonej rzeczy...no coz możesz sprobowac zglosic na policje, może oni Ci pomoga. Zakladam ,ze paczke podalas przez przewoźnika, który przewozi osoby, wiec tak naprawdę zrobilas to na własne ryzyko.

Miesiac temu tez czekałam na przesylke z PL. Była wyslana przez poczte. Utknela na jeden dzień w Amsterdamie, bo Duane było ciekawe, coz takiego znajduje się w srodku. Niemam do nikogo o to pretensji, uważam to za nrmalne.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
hanamania
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 11:51 am   

Przebolałam już stratę tych 3 rzeczy, a policja nie wchodzi w rachubę/bluza Londsale, którą przywłaszczył sobie kierowca nie jest warta mojego czasu i nerwów/. Nie mogę natomiast przeboleć tego chamstwa i wyzwisk ze strony kierowcy i właściciela firmy przewozowej/Przemek z lubelskiego/, gdy telefonicznie próbowałam spokojnie wyjaśnić sprawę. Jeżdziliśmy z tą firmą często i już wcześniej parę rzeczy było nie do końca OK, ale to przeszło wszelkie moje wyobrażenia. Ja na pewno będę tę firmę omijać szerokim łukiem!
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 11:58 am   

Ktoś już korzystał? 3,40 € za paczkę to tanio.
http://www.poolsepakketex...zamelpunten.htm
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 12:13 pm   

wigru,

Ja korzystalam ,w moim przypadku, bylo to dowiezienie paczki do punktu , ktorym okazala sie rodzina holenderska.
Paczka jest wazona na miejscu ja zaplacilam za niewiele ponad 5 kg 25 euro .
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 12:16 pm   

A co się z tym dalej dzieje w Polsce? Przekazują to poczcie czy sami dowożą czy trzeba po to sobie gdzieś przyjechać?
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 12:29 pm   

wigru
Moja rodzina w Polsce odebrala paczke od Polaka ,przyjechal busikiem, ale wpierw byl telefoniczny kontakt o godzinie odbioru .Paczka zostala dostarczona w calosci, niczego nie brakowalo .
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 8:11 pm   

Ja dostaje paczki z Polski do 5kg przez DPD. Z 89 PLN max chyba, ale zazwyczaj tylko 2-3 dni robocze, tracking na stronie internetowej, i podaja nawet co do godziny kiedy przyjedzie kurier, wiec nie trzeba siedziec caly dzien w domu.
 
 
Kasiula5
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 1
Wysłany: Czw Cze 23, 2016 8:44 pm   

spam
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Cze 23, 2016 9:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group