NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Studia i certyfikat TOEFL
Autor Wiadomość
qubus
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 4:43 pm   Studia i certyfikat TOEFL

Witam,

chciałbym od przyszłego roku akademickiego zacząć studia. Mieszkam w pobliżu Zwolle i to byłoby najlepsze rozwiązanie studiować właśnie tam ponieważ nie chce mieszkać w akademiku. Nie znam holenderskiego, ale znam angielski. Ciężko mi powiedzieć na jakim poziomie ale chciałbym zrobić certyfikat TOEFL, ale nie wiem czy w moim rejonie są jakieś kursy przygotowawcze, albo czy ktoś uczył się z tych materiałów co można kupić na stronie TOEFL. Robił ktoś ten certyfikat w Holandii? I może ktoś studiował w Zwolle, albo w okolicy? Wiem, że w Groningen również jest możliwość studiowania (więcej kierunków itd.) ale to prawie 100 km w jedną stronę, mimo, że przejazdy, jako student, mogę mieć za darmo to i tak jest za daleko. I ostatnie pytanie jak w Polsce się zapatrują na skończone studia w Holandii? Tak samo jak na skończenie Polskiej uczelni. a może lepiej lub gorzej. Z góry dziękuję za odpowiedź. I tak przejrzałem inne tematy ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie albo były one sprzed kilku lat. Pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 5:38 pm   

qubus,

Byl kiedys podobny temat jeden z forumowiczow zadal takie pytanie zerknij do jego wypowiedzi

http://www.niedziela.nl/f..._author=trOnk12
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Sty 28, 2013 5:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
qubus
Poczatkujacy

Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 6:29 pm   

Dzięki Gochna, ale uzyskałem odpowiedź tylko na temat jak w Polsce traktowany jest dyplom z holenderskich uczelni. Czekam na resztę odpowiedzi, może ktoś będzie je znał. Z góry dzięki. Pozdrawiam :039:
 
 
bashi 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 31 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Tiel
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 9:15 am   

qubus,

Ja też się przymierzam do pójścia tu na studia magisterskie. Mieszkam w Tielu i chcę studiować na Uniwersytecie w Wageningen. Dziś jadę tam na dni otwarte, może dowiem się czegoś nowego. Podobnie jak Ty zamierzam zdać TOEFLa. Nie zapisywałam się na kurs przygotowawczy, przygotowuję się we własnym zakresie za pomocą zdobytych materiałów. Zobaczymy jak to będzie... Dziś na dniach otwartych też ma być jakiś test sprawdzający z języka, więc pewnie się dowiem na jakim jestem poziomie. Jeśli chcesz sprawdzić swój poziom angielskiego możesz w interecie znaleźć przykładowe egzaminy TOEFL i zrobić sobie taki. Ja TEOFLa planuję zrobić w Arnhem, jakoś w czerwcu. Nie wiem, jak w Polsce patrzą na dyplom z holenderskiej uczelni, ale podejrzewam, że dobrze :)
 
 
wenka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 07 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Pią Maj 09, 2014 6:10 pm   

Witam,
Ja zaczynam studia w Wageningen od września 2014 więc jakby kto potrzebował info to służę pomocą a jak ktoś już tam studjuje to było by mi miło poznać:)
_________________
"Kultura wyzwala ciało od zniewolenia pracą..."U.Eco
 
 
 
hania92
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 2
Wysłany: Pią Maj 16, 2014 10:16 pm   

Miałam interview na skype z jednym z przedstawicieli szkoły, do której aplikowałam (HAN University) i szczerze mówiąc, facet powiedział mi, że nie potrzebuje certyfikatu i przyjął mnie bez niego (;
 
 
wenka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 07 Lip 2011
Posty: 5
Wysłany: Sob Cze 21, 2014 10:40 pm   

Gratuluję i powodzenia!
_________________
"Kultura wyzwala ciało od zniewolenia pracą..."U.Eco
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group