NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Western Union czy oszusci?
Autor Wiadomość
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 4:35 am   Western Union czy oszusci?

Hejka, wklejam maila, jaki do mnie przyszedl.


Od: "Western Union " [email protected]>

Do: undisclosed-recipients:;
Temat: Important Message
Data: 4 marca 2013 14:06



Om de veiligheid te waarborgen van onze online klanten database vragen wij uw login informatie te valideren.

U bent verplicht om onze online validatie formulier in te vullen door te klikken op de volgende link.


Klik hier om het online formulier te openen

Opmerking: Deze beveiligingsmaatregel is bedoeld om uw persoonlijke informatie te beschermen tegen onrechtmatig gebruik door anderen.

Gelieve alle gegevens correct in te vullen om blokkering van uw rekening te voorkomen.

Hartelijk dank voor uw medewerking

Ruben van Sloss
Western Union, Netherlands



Nie prosze o przetlumaczenie, bo tresc rozumiem. Natomiast kompletnie nie wiem nic o tym, zebym w WU miala jakiekolwiek konto. Raz z ich uslug tutaj skorzystalam, bynajmniej nie przez internet, i tyle. Dlatego cos mi to smierdzi. Mam wrazenie, ze oni chca wyludzic moje dane osobowe, a nie dbac o bezpieczenstwo. I pytanie, czy to w ogole mail z WU??? W ten link od formularza balam sie kliknac, bo rownie dobrze to moze byc jakis wirus.

Spotkal sie ktos z czyms takim?
_________________
<cenzura>
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 7:07 am   

bagniaczka,

Banki i inne podobne firmy nigdy nie prosza o log-in i haslo przez maila. Zreszta mail jest wyslany z adresu [email protected], a nie adresu Western Union. No i tytul: Important Message :)

Czesto dostaje podobne maile, raz z "ING", z "Paypal" itd. To Spam, wirus albo proba wyludzenia hasla. Nawet jesli nie masz konta w Western Union, licza na to ze wpiszesz np. te samo haslo ktore masz na mailu i wejda ci na mail.

Latwo je mozna poznac: dziwny adres mailowy, brak danych osobistych lub numeru konta, brak ich danych kontaktowych.

Zablokuj ten adres i skasuj.
 
 
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 8:03 am   

Dzieki za potwierdzenie moich przypuszczen :)
_________________
<cenzura>
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Mar 05, 2013 7:39 pm   

Bagniaczka, ja też dostaję te wiadomości i to w ostatnich dniach często. Nieraz taśmowo z Western Union i Visa. To albo w celu znalezienia głupich którzy zdradzą swoje dane lub co gorsza można "załapać" jakiś rodzaj wirusa. Najlepiej wcale nie otwierać takich wiadomości.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Mar 06, 2013 12:00 am   

Dokładniej jak piszecie - meila z WU mam codziennie w spamie, a w tytule coś o zablokowanym koncie. Nigdy w zyciu nie mialam z nimi zadnego kontaktu więc też zaczyna mnie to mocno denerwować.
Gdzieś z rok temu dostałam podobny mail niby z ING, ale tego od razu zglosiłam do prawdziwego supportu ING.
Trzeba niestety uważać bo oszusci czają się wszędzie....
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group