NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Sob Cze 08, 2019 10:22 pm
wymeldować się z Polski?
Autor Wiadomość
trojka
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Cze 2013
Posty: 44
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 2:17 am   wymeldować się z Polski?

Z góry przepraszam, jeśli jest o tym wątek, niestety nie znalazłam go, dlatego pozwalam sobie założyć nowy, by zapytać o radę:

- czy Wy po wyjeździe do NL wymeldowywaliście się z Polski?
Razem z dzieckiem jestem w Holandii zameldowana niespełna miesiąc, ale wciąż pozostajemy zameldowani w PL, a teraz zastanawiam się czy może się nie wymeldować. Czy meldunek w PL do czegoś się mi teraz przyda czy raczej przeszkadza?
Pewnie, skoro dziecko pozostałoby zameldowane w PL, byłoby wzywane na szczepienia oraz w wieku 6. lat do zapisania do szkoły, wszak w Polsce również jest obowiązek szkolny... Może więc wymeldować, żeby mieć tzw. święty spokój?
Problem może być jedynie z dowodem osobistym, bo zapewne trzeba byłoby wyrobić nowy bez meldunku... Ale to znowu trzeba jechać z wnioskiem, po miesiącu jechać odebrać..... Czy może w Holandii wydają jakieś dokumenty identyfikacyjne, które mogą zastąpić nam dowód osobisty?
Poradźcie coś...
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 8:27 am   

Meldunek w polsce jest zbedny. Tak jak mowisz beda wezwania do szkoly itp. W nl id nie dostaniesz bo nie jestes obywatelem tego kraju. Poza tym jak wymeldujesz sie z polski to masz spokoj z urzedem skarbowym, nie bedziesz musiala sie rozliczac z zarobkow w holandii. Ja wymeldowalem sie z polski dopiero po 3 latach. Wyrobienie dowodu osobistego trwalo u mnie 2 tygodnie, zrobilem to bedac na wakacjach. Dowod musisz wyrobic nowy bo stary traci waznosc po 3 miechach jak sie nie myle od wymeldowania.
 
 
rafalo 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 22
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 1:30 pm   

Ja wymeldowalem sie czasowo z Polskiego adresu z powodu wyjazdu zagranice. Mozna tego dokonac maksymalnie na okres 5 lat, po tym okresie jest mozliwosc przedluzenia wymeldowanie. Nie trzeba wyrabiac nowego dowodu gdy ma sie stary wazny i co najwazniejsze jedna wizyta w urzedzie i wypelnienie wniosku trwajace doslownie minute. Nie trzeba podawac dokladnego adresu, wystarczy kraj pobytu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group