NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odmiany wawrzynu
Autor Wiadomość
Ilwa 
Poczatkujacy
suikerpootje

Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 29
Wysłany: Nie Sie 04, 2013 5:19 pm   Odmiany wawrzynu

Czy ktoś wie, które odmiany wawrzynu (laurier) są najpopularniejsze w NL? Są wszędzie i dorastają do kilku metrów. Chciałam kupić taki dla rodziny, ale nie wiem która to odmiana. Chodzi o drzewo (nie krzew), z ciemnozielonymi owalnymi mięsistymi liśćmi - grube konary, bardzo gęsta korona, daje wspaniały cień. Praktycznie jest w co drugim ogrodzie ;)

Byłam w tuincentrum, ale pokazali mi zupełnie coś innego, z jasnozielonymi podłużnymi liśćmi i to nie było to. Pytając sąsiadów do niczego się nie dojdzie, bo nie wiedzą :P

Wie ktoś co to za odmiana? (wiem, chaos wypowiedzi ;) )
_________________
Ilwa
Ostatnio zmieniony przez Ilwa Nie Sie 04, 2013 5:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 7:48 pm   

Ilwa,


drzewko laurowe http://budujesz.info/arty...aurowe,658.html


Cytat:
ciemnozielonymi owalnymi mięsistymi liśćmi - grube konary, bardzo gęsta korona, daje wspaniały cień.


z opisu wynika, ze nie jest to drzewo laurowe

nie spotkalam sie tu z inna odmiany wawrzynu , poza ta , ktora podaje w linku

zdaje sie ze mowa o zupelnie innym drzewku ...laur nie ma miesistych lisci ani grubych konarow ,
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Ilwa 
Poczatkujacy
suikerpootje

Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 29
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 9:26 pm   

Dzięki Gochna :) Na to patrzyłam, ale ma inne liście. To, o którym mówię, rośnie nawet w ogrodzie mojej teściowej, ale gdy spytałam, ona powiedziała tylko, że to laurier, ale jaki - nie wiedziała, bo drzewo zostało posadzone zanim kupili dom. Pozostaje mi szukać dalej :)
_________________
Ilwa
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 9:35 pm   

Ilwa,


cyknij zdjecie i wklej tu w temacie, to postaram sie dowiedziec co to za drzewko

powiem szczerze bardzo mnie zaintrygowalas, sama mam wielki ogrod a w nim rozne cudenka ,ale tego z opisu nie znajduje

pozdrawiam
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
schogun
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 45
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 11:08 pm   

Gochna H napisał/a:
Ilwa,


cyknij zdjecie i wklej tu w temacie, to postaram sie dowiedziec co to za drzewko

powiem szczerze bardzo mnie zaintrygowalas, sama mam wielki ogrod a w nim rozne cudenka ,ale tego z opisu nie znajduje

pozdrawiam

Dziewczyny- ja tez mam ogrod i tez jestem ciekaw jak to drzewko wyglada bo u nikogo ze znajomych nie widzialem , a moze i u nas by sie przyjelo :039:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group