NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Czw Lip 07, 2016 5:05 pm
Otwarcie jednoosobowej działalności
Autor Wiadomość
Ilwa 
Poczatkujacy
suikerpootje

Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 29
Wysłany: Śro Sie 07, 2013 6:24 pm   Otwarcie jednoosobowej działalności

Mam kilka pytań odnośnie otwarcia jednoosobowej działalności gosp. w Holandii. Szukałam na forum przez opcję "szukaj" - nie znalazłam, link kieruje mnie do głównego forum, jakby temat był usunięty lub przeniesiony, więc nie bijcie. :119:

Tak po krótce:
Działalność będzie miała charakter usługowy.

1. Wiem, że nie ma dotacji na rozpoczęcie działalności, ale istnieją kredyty. Który więc bank polecacie i dlaczego?

2. Jakie są kryteria przyznawania takiego kredytu? I jak wygląda spłata? (spłaca się w momencie, gdy firma generuje zysk, czy do pewnego terminu?)

3. Jakie dokumenty należy przedłożyć i o co mniej więcej pytają na rozmowie (jeśli takowa istnieje)?

4. Jaki trzeba mieć wkład własny i czy jest on wymagany?

5. Czy do jednoosobowej firmy o charakterze usługowym pasuje zpp?

6. Co z zatrudnianiem pracowników? Słyszałam, że są dwa rodzaje działalności jednoosobowej: jedna z możliwością zatrudnienia pracownika, druga - bez. Prawda to?

Będę wdzięczna za pomoc, naprawdę tego na forum nie znalazłam.
_________________
Ilwa
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Wrz 02, 2013 4:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 07, 2013 10:29 pm   

Ilwa, ty chyba wcale nie szukalas .

http://www.niedziela.nl/i...pl&cr=countryNL
http://www.niedziela.nl/i...pl&cr=countryNL
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Ilwa 
Poczatkujacy
suikerpootje

Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 29
Wysłany: Czw Sie 08, 2013 5:22 pm   

A w tych tematach, akurat to, co mnie interesuje opatrzone jest takim czymś: "Taki post lub temat nie istnieje, być może został przed chwilą usunięty, wróć i spróbuj ponownie."

Owszem, znalazłam dużo o podatkach, odliczaniu od podatku i o tym jak otworzyć działalność - ale to akurat już przyswoiłam ;) .

Natomiast nie znalazlam nic o tym czy w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności można zatrudniać pracowników. i na jaki typ działalności O kredytach i rekomendacjach banków też nie, a to mnie akurat najbardziej interesuje. Co jest potrzebne do kredytu mniej więcej wiem, ale nie wiem ile max dają, jaki wkład własny, jakie są kryteria, i gdzie najlepiej? Pytam o wasze doświadczenia.

Znalazłam Qredits z Rabobanku, ale po przeczytaniu informacji okazalo się, że dają mikrokredyty do 50.000 tylko dla osób, które już miały działalność i chcą ją wznowić. Ja chcę się zorientować w kredytach na start.
_________________
Ilwa
Ostatnio zmieniony przez Ilwa Czw Sie 08, 2013 5:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
taki ktos
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 1
Wysłany: Śro Sie 14, 2013 8:56 am   kredyt

tu masz link
https://qredits.nl/microkrediet/voor-wie-is-microkrediet.html?gclid=CNGY4q2t_LgCFYjC3godHhUA4g


poza tym kazdy bank np ing tez ma kredyt dla startujacych. poczytaj na stronach banku

pozdrawiam
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 4:50 pm   

Przeniesione


sil_vanja napisał/a:


jednoosobowa firma , gdzie się opłaca zarejestrować? NL-PL?


Witam,

Moj mąż holender stoi przed perspektywą utraty pracy w Nl.....Chodzi mu po głowie otwarcie jednoosobowej firmy... ponieważ jesteśmy kompletnymi laikami, chcę prosić ludzi mających jakieś rozeznanie w temacie... co się bardziej opłaca jeśli chodzi o podatki, koszty utrzymania firmy, ulgi itd..... założyć firme w polsce czy w holandii? Mąż jest pracownikiem drogowym i w tym kierunku byłaby firma, pracowałby w holandii...

Prosze o jakieś informacje od osób, które mają już taką wiedzę ...


z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Wrz 02, 2013 4:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 4:51 pm   

baileys napisał/a:
sil_vanja, twoj maz pracujac wylacznie lub dluzej jak 183 dni tu w NL nie moze miec firmy zalozonej w PL .
Tzn moze ale i tak bedzie podpadal pod prawa NL .





w linku informacje z forum ,dotyczace ZZP

http://www.niedziela.nl/i...pl&cr=countryNL
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Wrz 02, 2013 5:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
w3quatro
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Cze 2014
Posty: 1
Wysłany: Nie Cze 29, 2014 9:15 pm   PoMoCy ZPP

W tym tyg mam zamiar otworzyc firme jednoosobowa, od znajomych dowiedzialem sie ze lepiej zalozyc na poczatku roku ze w polowie nie jest oplacalne? czy to prawda, i jaki jest procent podatkowy dochodowy? to jest 33 z rocznych zarobkow?
 
 
just12345
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Gru 09, 2014 1:18 pm   

na forum nie umieszczamy ogloszen ani reklam
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Gru 09, 2014 5:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Resko
Poczatkujacy
Radek

Dołączył: 05 Wrz 2016
Posty: 7
Skąd: Polska
Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 12:36 pm   

Mam małe pytanie w związku z otwarciem działalności.
W ostatnim tygodniu września mam spore zamieszanie formalne.
Od 1 października chce wystartować z firmą freelancerską.

Zostały mi 2 tygodnia, lecz nie mam jeszcze mieszkania :(
Mam kilka pytań:
Czy otrzymam numer BSN (niezbędny do założenia firmy) bez meldunku czy wystarczy adres korespondencyjny?
Czy zakładając firmę mając już numer BSN będę potrzebował meldunku czy wystarczy potwierdzenie od właściciela, że to tymczasowy adres?

Z góry dziękuję,
Radek

:119:

[ Dodano: Śro Wrz 14, 2016 8:51 pm ]
Czy zdobędę numer BSN bez meldunku, a następnie założę firmę?
Mam zacząć zlecenie od 1 paźdzernika, a nie mam jeszcze mieszkania :/
Pomocy! :119: :119: :119:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group