NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
List z Podatkowe z Holandi nie zgadza sie numer konta
Autor Wiadomość
scwz 
Gaduła

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 100
Skąd: Haarlem-Tychy
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 11:05 pm   List z Podatkowe z Holandi nie zgadza sie numer konta

nikt nie pomoze :039:
Ostatnio zmieniony przez scwz Śro Kwi 16, 2008 4:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 6:36 pm   

Pomoze, pomoze, tylko napisz o co chodzi, ale dokladniej.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
ruda5014 
Poczatkujacy

Wiek: 25
Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 23
Skąd: slaskie
Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 8:51 pm   no i dalej proszę o pomoc

numer tego konta mam caly tylko nie podawałam go bo nie wiem czy mogę go podac dlatego dałam dalej kropki;Mam do zapłacenia 181 euro ale nie wiem na jaki adres mam to wyslac-bo na tym żółtym blankiecie nie ma nr ich konta-zaden bank w pol sce nie wyśle mi tego bo nie wiedzą na jakie konto mają to wyslac -przepisałam cała tą kartke iczekam czy ktos mi powie oco tam chodzi w tym pismie-oraz co mam robic dalej -czekac na następne 200euro kary-a to będzie rosło a nie w tym moja wina -bo wypisali by tak jak powinno byc i byłoby koniec-nawet adresu na kopercie nie ma aby wysłac to do nich
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 11:04 pm   

Przede wszystkim dlaczego masz do zaplacenia te kwote? Czy to jest za tzw. swiadczenia zdrowotne (zorgtoeslag) czy tez dotyczy czegos innego. To jest bardzo istotne.
Majac ten dokument wraz z acceptgiro (czyli zolta kartka) w Polsce nie mozna dokonac tej oplaty. Oplaty mozna dokonac tylko w Holandii. Tak wiec, jezeli bedziesz w Holandii lub ktos z Twoich znajomych bedzie jechac do Holandii, wowczas mozna uregulowac te kwote.

Jezeli by sie okazalo iz masz zaplacic za swiadczenia zdrowotne tzw. zorgtoeslag, to w tej sprawie nalezaloby sie skontaktowac z Twoim holenderskim szefem, bo byc moze w pracy podpisalas jakis dokument i pracodawca powinien uregulowac te kwote. A wiec zwroc uwage na slowo "zorgtoeslag". Jezeli dotyczy to innej sprawy rowniez na tym dokumencie powinno byc napisane. Poza tym na pismie tym jest napisany termin dokonania przelewu. Jezeli termin ten nie bedzie dotrzymany, to wowczas Urzad Podatkowy ponowi przeslanie podobnego pisma, ale kwota bedzie juz zwiekszona (beda to juz odsetki). Tak wiec nalezaloby jak najszybciej sprawe rozwiazac. Jezeli bedziesz miala dalsze pytania, to pisz post.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
ruda5014 
Poczatkujacy

Wiek: 25
Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 23
Skąd: slaskie
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 8:53 pm   

przepisałam ten list na post Belastingdienst-kto pomoże .Cieszę się źe są na forum jeszcze wspaniali ludzie
 
 
nollewska 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 547
Skąd: Veghel/Torrevieja
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 10:01 pm   

To sprawa jest juz rozwiazana, potwierdze tylko, ze trzeba by bylo zaplacic do 19 kwietnia i mozna ten termin bylo rozlozyc na raty, tak proponuje UP.
Tak wiec biegnij co tchu i zaplac te pieniadze, gdyz nastepny przyjdzie list z acceptgiro i dolaza juz kare.
Jednak z tego listu nie wiem, dlaczego masz taka kwote zaplacic, albo nie doczytalam, albo nie bylo napisane.
Chodzi mi o to, ze jezeli bylaby to doplata to tzw. zorgtoeslag, czyli swiadczen zdrowotnych, to niektorzy pracodawcy dokonuja tych oplat w imieniu swojego pracownika. Jedna ze znanych firm holenderskich wlasnie tak robi, jezeli osoba otrzyma pismo z UP + acceptgiro, ale tytulem swiadczen zdrowotny = zorgtoeslag = ta firma w imieniu tej osoby dokonuje oplaty do UP. Dlatego tez istotne by bylo wiedziec, czy to jest zwiazane ze swiadczeniami zdrowotnymi czy tez inna sprawa. Poza tym, byc moze Twoj pracodawca ureguluje te platnosc (UWAGA: w zaleznosci w jaki sposob jestes ubezpieczona, jezeli przez pracodawce,to powinien pokryc te kwote), jezeli jestes ubezpieczona samodzielnie w firmie ubezpieczeniowej, to musisz sama pokryc te kwote.
_________________
Nollewska
www.kancelariabean.com
Kancelaria Podatkowa On-line
 
 
 
ruda5014 
Poczatkujacy

Wiek: 25
Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 23
Skąd: slaskie
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 7:30 am   dziękuję za pomoc

tak.tylko ze ja tam pracowałam 3 miesiące i przyjechałam z powrotem do domu do polski-mam przez tą pracę zrujnowane małżenstwo-i tak bywa w życiu.ale dam zaraz znac czy załatwiłam wszystko-wszystko by było dobrze gdyby na kopercie był ich adres tojeszcze by to pomogło bo wpłacam na ten adres i czesc-jest tylu ludzi co są w takiej sytuacji i napewno by to zapłacili ale gdzie mają to wpłacic-nawet w bankach nie wiedzieli co z tym zrobic-mam zaparcie do tej sprawy dlatego poruszę niebo i ziemię-nie chcę za niedługo zostać goła bo wtedy muszę wziąsc kredyt aby kupic euro i spłacac odsetki -dziękuję wam wszystkim za pomoc jestem bardzo wdzięczna
 
 
mavd 
Mega gaduła

Pomogła: 45 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1134
Skąd: Hilversum
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 8:02 am   

Bankrekening:
4440 40

IBAN-nummer:
NL30 PSTB 0000 4440 40

BIC-code (ook Swift genoemd):
ING BNL2A

to jest nr.konta do zaplat z zagranicy , dodoaj do tego swoj sofi nr.i aanslagnr.

pozdrawiam
monika

[ Dodano: Pon Kwi 21, 2008 9:08 am ]
Sorry , jest jeszcze jeden nr.konta do zaplat z zagranicy
IBAN-nummer: NL38 PSTB 0002445588
BIC-code (ook wel Swift-code genoemd): ING BNL2A


Belastingdienst/CA
Sector Centraal Kantoor Proces (CKP)
Team WKA
Postbus 9048
7300 GK Apeldoorn

od 01.01 nie ma zadnych oplat za takie przelwy
 
 
scwz 
Gaduła

Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 100
Skąd: Haarlem-Tychy
Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 6:14 pm   

nollewska napisał/a:
Pomoze, pomoze, tylko napisz o co chodzi, ale dokladniej.


Dziękuje nie zmiernie szefostwo mi juz zmieniło numer konta a wszyscy moi koledzy mieli tez zle numery kont bo rozliczali w firmie nie jakiej Holtax jesli ktos sie w niej rozliczał a miał dobry numer konta to super,osoba była dziewczyna nie pamietam jej danych.
 
 
ruda5014 
Poczatkujacy

Wiek: 25
Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 23
Skąd: slaskie
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 2:08 pm   

Witam. w kwietniu prosilam was o pomoc co mam zrobic z euro-acceptgiro nie było adresu tylko wpłata 181 euro i jakies tam numery konta które były za krótkie-dostałam adresy za pomocą neta i poszło to dzis dostalam pieniądze zpowrotem odtrącone tylko koszta bankowe 110złb no dalej nie wiem co mam zrobic tyle mam dobże że były pieniądze wyslane i jest data wpłaty bede musiala przepisac jeszcze raz ten list od początku może jeszcze raz mi doradzicie co mam z tym 181 euro zrobic
 
 
krzych62 
Poczatkujacy

Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 35
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 7:11 pm   Re: List z Podatkowe z Holandi nie zgadza sie numer konta

[quote="scwz"]nikt nie pomoze :039: [/quoteCzy chodzi o rozliczenie podatku ? Jesli tak Dzwon do belasying 0031 55 53 85 385 wyjasnij ze ktos bez Twojej zgody zmienil nr konta na zeznaniu i natychmiast napisz korekte podajac Twoj numer konta nie czekaj ja mialem taki sam przypadek jestem w trakcie zalatwiania patrz temat " uwaga prekret"i temat UWAGA UWAGA powodzenia
 
 
ruda5014 
Poczatkujacy

Wiek: 25
Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 23
Skąd: slaskie
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 9:42 pm   

nie to nie chodzi o rozliczenie podatku-to jest Beschikking Zorgtoeslag
 
 
Marzena 2666 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączyła: 29 Sie 2009
Posty: 2
Wysłany: Sob Paź 10, 2009 7:53 am   

prosze napiszcie co to jest bic code co ja mam tam wpisac w tym podatku
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Paź 11, 2009 3:57 pm   

bic code to tzw. SWIFT. Każdy bank ma swój indywidualny kod. W banku, w którym masz konto musisz się dowiedzieć o ten kod.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group