NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory do parlamentu europejskiego 2014
Autor Wiadomość
emkaesiak1946
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 17
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 4:10 pm   Wybory do parlamentu europejskiego 2014

Końcem maja tego roku odbędą się wybory do parlamentu europejskiego. Zamierzacie głosować czy wolicie kultywować niechlubną Polską tradycję do olewania tego? Przypominam że każdy głos jest ważny...
A jesli już zamierzacie głosować... To na kogoś z Ojczyzny, czy z holandii?
_________________
Robię to co kocham, choć chcą mnie za to karać, nie zrezygnuję z tego bo w tym jest moja WIARA!
MKS Zagłębie Lubin
 
 
dzelaska 
Nieśmiały użytkownik
dzelaska

Wiek: 42
Dołączyła: 06 Wrz 2009
Posty: 72
Skąd: sląsk
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 9:08 pm   

oczwiscie ja bede glosowala raczej na kogos z naszego kraju bo tutaj nie za bardzo sie znam na politykach..czekam na stempas
 
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 9:22 pm   

dzelaska a po co tobie stempas jak chcesz głosować na kogoś z Polski. Głosując w NL jako mieszkaniec masz listy z kandydatami z Holandii. Chyba, że nie do końca dobrze jestem poinformowany.
 
 
emkaesiak1946
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 17
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 10:04 pm   

Zachęcam do głosowania na Ruch Narodowy. Tylko oni mogą coś zmienić, zdecydowanie na lepsze.

Fragment odnośnie emerytur :
Ruch Narodowy stawia sprawę jasno - tylko wprowadzenie systemu emerytury obywatelskiej może rozwiązać problem. Oznacza to likwidację ZUS-u, z całą jego bezsensowaną, ogromnie kosztowną biurokracją i przejęcie przez budżet państwa wypłaty emerytur i rent obywatelom, wobec których zaciągnięte są już zobowiązania. Oznacza znacznie obniżenie kosztów pracy, oddech dla przedsiębiorców i więcej pieniędzy w kieszeniach pracowników. Oznacza wreszcie, że wszyscy wchodzący dopiero na rynek pracy i objęci tym systemem będą dostawać, po osiągnięciu odpowiedniego wieku, równej wielkości świadczenie emerytalne od państwa, gwarantujące skromne ale godziwe życie, a ci, którzy będą chcieli czegoś więcej, będą musieli oszczędzać na własną rękę.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie RN, proszę pytać. Media zakłamują ich obraz, bo rząd się poprostu boi, RN rośnie w siłę, co było widać w Warszawie 11.11 gdzie ulicami przeszło 100 tysięcy patriotów.

I mam jeszcze pytanie, bo zapewne znajdzie się tutaj ktoś zorientowany w temacie. Co muszę zrobić żeby tutaj głosować na Polską partie? Czy muszę jechać do Polski w dzień wyborów? Wiem że da się to załatwić tutaj, ale niestety nie znam szczegółów, więc jeśli ktoś byłby tak miły... ;)
_________________
Robię to co kocham, choć chcą mnie za to karać, nie zrezygnuję z tego bo w tym jest moja WIARA!
MKS Zagłębie Lubin
Ostatnio zmieniony przez emkaesiak1946 Pon Lut 03, 2014 10:06 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Wto Lut 04, 2014 6:27 pm   

Emkaesiak, z tego co wiem możesz głosować w polskim konsulacie. Tylko wcześniej trzeba się zarejestrować.

"Głosowanie w obwodzie głosowania na podstawie zgłoszenia w sprawie wpisania do spisu wyborców.
Wyborca stale zamieszkały za granicą oraz wyborca stale zamieszkały w Polsce, a przebywający czasowo za granicą w celu wzięcia udziału w głosowaniu powinien zgłosić właściwemu konsulowi zamiar głosowania w obwodzie głosowania utworzonym za granicą.
Zgłoszenia dokonuje się ustnie, pisemnie, telefonicznie, telegraficznie, telefaksem lub w formie elektronicznej. W zgłoszeniu podaje się:
• nazwisko i imiona,
• imię ojca,
• datę urodzenia,
• numer ewidencyjny PESEL,
• adres zamieszkania lub pobytu wyborcy za granicą,
• adres zamieszkania wyborcy w kraju, tj. miejsce ujęcia w rejestrze wyborców (w odniesieniu do osób przebywających czasowo za granicą),
• numer ważnego polskiego paszportu oraz miejsce i datę jego wydania.
W państwach, w których dowód osobisty jest wystarczającym dokumentem do przekroczenia granicy, w miejsce numeru ważnego polskiego paszportu można podać numer ważnego dowodu osobistego.
Zgłoszenia dokonuje się najpóźniej w 3. dniu przed dniem wyborów, tj. do dnia 22 maja 2014 r.
Obwody głosowania za granicą tworzy Minister Spraw Zagranicznych w drodze rozporządzenia. Wykaz tych obwodów będzie dostępny we wszystkich polskich placówkach dyplomatycznych i konsularnych oraz delegaturach Krajowego Biura Wyborczego i na stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej" zródło: www.pkw.gov.pl.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Wto Lut 04, 2014 6:38 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Sob Lut 22, 2014 9:42 pm   

emkaesiak1946 napisał/a:


I mam jeszcze pytanie, bo zapewne znajdzie się tutaj ktoś zorientowany w temacie. Co muszę zrobić żeby tutaj głosować na Polską partie? Czy muszę jechać do Polski w dzień wyborów? Wiem że da się to załatwić tutaj, ale niestety nie znam szczegółów, więc jeśli ktoś byłby tak miły... ;)

Jezeli jestes tutaj zameldowany to Gemeente wysle Ci poczta wzor Y32 Oswiadczenie w sprawie glosowania do Parlamentu Europejskiego w Holandii,ktory wypelniony trzeba odeslac-ja dostalam go dzisiaj poczta.Potem z tego co wyczytalam otrzyma sie karte uprawniajaca do glosowania.
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Sob Lut 22, 2014 9:49 pm   

Kasica31 coś chyba poplatałas. Bo glosując razem z Holendrami można głosować na ich kandydatów, a jesli chce się glosować na polską partię (polskiego kandydata) trzeba głosować w polskim obwodzie wyborczym. W naszym przypadku ambasada lub konsulat po wczesniejszym zarejestrowaniu się.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Sob Lut 22, 2014 9:50 pm   

emkaesiak1946 napisał/a:
Zachęcam do głosowania na Ruch Narodowy. Tylko oni mogą coś zmienić, zdecydowanie na lepsze.


Każdy mówi, że XXX jest najlepsze - w miejsce XXX wstaw to co lubisz :P

Tak na serio - lepsze już PO\PIS niż RN i ich "patryjoci" od siedmiu boleści.
 
 
Kasica31 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 56
Wysłany: Sob Lut 22, 2014 10:27 pm   

jedrzej2225 napisał/a:
Kasica31 coś chyba poplatałas. Bo glosując razem z Holendrami można głosować na ich kandydatów, a jesli chce się glosować na polską partię (polskiego kandydata) trzeba głosować w polskim obwodzie wyborczym. W naszym przypadku ambasada lub konsulat po wczesniejszym zarejestrowaniu się.

Tak tak masz racje glosowac na polska partie mozna w konsulacie lub ambasadzie.Nie doczytalam co tam w nawiasie mialam napisane na tym druku<holenderskich>.Przepraszam najmocniej.
Ostatnio zmieniony przez Kasica31 Sob Lut 22, 2014 10:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emkaesiak1946
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 17
Wysłany: Wto Lut 25, 2014 3:49 pm   

Fegelein napisał/a:
emkaesiak1946 napisał/a:
Zachęcam do głosowania na Ruch Narodowy. Tylko oni mogą coś zmienić, zdecydowanie na lepsze.


Każdy mówi, że XXX jest najlepsze - w miejsce XXX wstaw to co lubisz :P

Tak na serio - lepsze już PO\PIS niż RN i ich "patryjoci" od siedmiu boleści.


PO lepsze? Zatkało mnie... A na emigracji jesteś bo lubisz, a Polska jest krainą mlekiem i miodem płynącą... PiS? Na czele z prezesem który krzyczy banderowskie hasła... Jedni i drudzy byle tylko dorwać się do koryta i nachapać ile wlezie...

Proszę, wytłumacz co masz do zarzucenia Ruchowi Narodowemu?
_________________
Robię to co kocham, choć chcą mnie za to karać, nie zrezygnuję z tego bo w tym jest moja WIARA!
MKS Zagłębie Lubin
 
 
kanapi 
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 2
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 3:24 pm   

Każde ugrupowanie myśli tylko o jednym - niezależnie od strony. Niestety nie widzę realnych szans na zmiany. Moim zdaniem Ruch Narodowy służy tylko do wypromowania się niektórych jednostek.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Mar 03, 2014 9:18 pm   

emkaesiak1946 napisał/a:
Fegelein napisał/a:
emkaesiak1946 napisał/a:
Zachęcam do głosowania na Ruch Narodowy. Tylko oni mogą coś zmienić, zdecydowanie na lepsze.


Każdy mówi, że XXX jest najlepsze - w miejsce XXX wstaw to co lubisz :P

Tak na serio - lepsze już PO\PIS niż RN i ich "patryjoci" od siedmiu boleści.


PO lepsze? Zatkało mnie... A na emigracji jesteś bo lubisz, a Polska jest krainą mlekiem i miodem płynącą... PiS? Na czele z prezesem który krzyczy banderowskie hasła... Jedni i drudzy byle tylko dorwać się do koryta i nachapać ile wlezie...

Proszę, wytłumacz co masz do zarzucenia Ruchowi Narodowemu?

Taa bo jak przyjdzie RN to Polska nagle stanie się państwem bez długów, unowocześni się, a ludzie będą zarabiać po 5000 zł netto :)

Sry, ale RN i ich idee nie są przekonywujące. Gadają to co KAŻDA partia ma gdzieś w swoich założeniach - typu wspomaganie polskiej kultury, suwerenność ekonomiczna itd.

RN nie przedstawił KONKRETNEGO planu dla Polski, a jedynie plecie ogólniki.

Nie podoba mi się też przekrój wiekowy oraz z kim RN jest utożsamiany. Młode dzieciaki po 18 lat, kibole, rozróby, hasła Polska dla Polaków itd. Nie wszyscy tacy są, ale jednak jest to widoczne.

Stąd wolę już jako takie obeznane partie jak PO czy PIS. Jeden z nich to złodziej, drugi sekta smoleńska czyli w dużej mierze psychicznie chorzy.
 
 
emkaesiak1946
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 17
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 8:43 am   

Niewiele wiesz o RN...
Kto powiedział, że Polska odrazu stanie się państwem bez długów i z taką pensją? Ludziom związanym z RN przyświeca IDEA.

Cytat:
Nie podoba mi się też przekrój wiekowy oraz z kim RN jest utożsamiany. Młode dzieciaki po 18 lat, kibole, rozróby, hasła Polska dla Polaków itd. Nie wszyscy tacy są, ale jednak jest to widoczne.


Co złego widzisz w haśle Polska dla Polaków?
A odnośnie kiboli? Medialna propaganda przedstawiła ich jako zło tego świata, że "nawet tsunami to wina kibola", a w rzeczywistości jest jednak inaczej. Poczytaj o akcjach jakie organizują kibole, poświęcenie i oddanie dla klubu - godne podziwu.
"IDZIE NOWE POKOLENIE"
Oczywiście, że to są młodzi ludzie, młodzi ludzie którzy chcą coś zmienić, którzy chcą obalić Republikę Okrągłego Stołu, młodzi ludzie do których należy "jutro".
Rozróby? Nie potrafię sobie przypomnieć ŻADNEJ rozróby z którą RN byłby bezpośrednio związany.

Więc mówisz, że lepiej paść świnie przy korycie niż coś zmienić? Proszę, wykonaj chociaż tyle dla dobra swojej Ojczyzny, i oddaj głos na ludzi którzy chcą coś zmienić, którzy chcą Wolnej i Wielkiej Polski.
Gorąco polecam posłuchać/poczytać wypowiedzi takich ludzi jak Krzysztof Bosak, Robert Winnicki, Artur Zawisza, Witold Tumilewicz czy też inni.
CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE!
_________________
Robię to co kocham, choć chcą mnie za to karać, nie zrezygnuję z tego bo w tym jest moja WIARA!
MKS Zagłębie Lubin
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 1:09 pm   

emkaesiak1946 napisał/a:
Niewiele wiesz o RN...
Kto powiedział, że Polska odrazu stanie się państwem bez długów i z taką pensją? Ludziom związanym z RN przyświeca IDEA.

Byłem na ich stronie internetowej.
A idea to przyświeca każdej partii\klubowi czy innemu związkowi politycznemu. Niech pokażą program, a nie idee czy fantasmagorie.
Proste 50-100 kartek A4 jak kiedyś przedstawił PIS, PO, SLD.

Cytat:
Co złego widzisz w haśle Polska dla Polaków?

Te same zagrożenia co w 1933 wzwyż u naszego zachodniego sąsiada.

Cytat:
A odnośnie kiboli? Medialna propaganda przedstawiła ich jako zło tego świata, że "nawet tsunami to wina kibola", a w rzeczywistości jest jednak inaczej. Poczytaj o akcjach jakie organizują kibole, poświęcenie i oddanie dla klubu - godne podziwu.

Faktycznie, bycie kibolem, tłuczenie innych, burdy, ale za to wierne oddanie klubowi. Na serio godne naśladowania. Mierny, ale wierny.
Szkoda, że policja jest taka pobłażliwa, żeby pozwalać 20 letnim gówniarzom ich starszym przygłupom na zakłócanie porządku. Powinni ten element spałować do kości.


Cytat:
"IDZIE NOWE POKOLENIE"
Oczywiście, że to są młodzi ludzie, młodzi ludzie którzy chcą coś zmienić, którzy chcą obalić Republikę Okrągłego Stołu, młodzi ludzie do których należy "jutro".

Tak, tak... 20-25 latek wie co to okrągły stół, zna jakże patetyczne hasła Republika Okrągłego Stołu, chcą obalać, dać nowy porządek, ale obliczyć ułamka już nie potrafi :)

Cytat:
Rozróby? Nie potrafię sobie przypomnieć ŻADNEJ rozróby z którą RN byłby bezpośrednio związany.

Kościół Katolicki też bierze pieniądze od państwa, i też nie bezpośrednio.
Tak na serio to nie muszą to być rozróby na skalę krajową, ale te małe, lokalne, widoczne tylko dla wioski\miasteczka.

Cytat:
Więc mówisz, że lepiej paść świnie przy korycie niż coś zmienić?

Zmiana jednych świń na drugie nie przyniesie niczego lepszego.

Cytat:
Proszę, wykonaj chociaż tyle dla dobra swojej Ojczyzny, i oddaj głos na ludzi którzy chcą coś zmienić, którzy chcą Wolnej i Wielkiej Polski.

Rozumiem, ale problem w tym, że RN jest o wiele mniej wiarygodny niż partie, które wymieniłem. RN ma tylko hasła, ale już brak KONKRETÓW na temat finansów, jakie podatki, co z bezrobociem. Jakimi ludźmi dysponuje RN, kto by był ministrem?
No wybacz, ale głosowanie w ciemno na ludzi w dużej mierze ze stadionów, gdzie na pierwszym miejscu są hasła jest jeszcze gorsze niż na partie, które rządzą jak rządzą, ale mają jakieś fundamenty.

Poza tym transparenty "Wielka Polska katolicka", "Praca w Polsce dla Polaków", antyunijne pochody, twierdzenia, że za dużo jest obcego kapitału w Polsce też są "nie bardzo".

Cytat:
Gorąco polecam posłuchać/poczytać wypowiedzi takich ludzi jak Krzysztof Bosak, Robert Winnicki, Artur Zawisza, Witold Tumilewicz czy też inni.

Panów Bosaka oraz Zawisza znam z prac sejmowych. Z racji tego co robili nie są dla mnie ciekawostką do śledzenia :)

Cytat:
CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE!

Jak najbardziej.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 9:56 pm   

emkaesiak1946 napisał/a:
Gorąco polecam posłuchać/poczytać wypowiedzi takich ludzi jak Krzysztof Bosak, Robert Winnicki, Artur Zawisza, Witold Tumilewicz czy też inni.

...albo Przemysław Holocher, działacz Ruchu Narodowego
W związku z:
- hasającymi po Ukrainie bandami pogrobowców UPA
- Zmanipulowanym przekazem medialny, który niesamowicie kontrastuje się z przekazem np. z Marszu Niepodległości
- Euroentuzjazmem protestujących
- anarchizmem protestujących
Zdecydowanie potępiam zamieszki na Ukrainie i solidaryzuje się z tamtejszą władzą.

(źródło: 24 stycznia 2014, Facebook.com)
czyli Janukowyczem.Pozostawiam bez komentarza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group