NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
prosze o porade w sprawie dyskryminacji
Autor Wiadomość
matiass29
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 11:21 am   prosze o porade w sprawie dyskryminacji

Witam. Mam ogromny problem. Komus z sasiedztwa nie podoba sie bardzo ze parkuje pod domem nie lubi widocznie Polakow gdyz mam auto na Pl tablicach na poczatku zaczelo sie od zwyklego oblewania auta jakims olejem silnikowym po szybach ale na policji mowia ze zbyt mala szkodliwosc i nie moga nic zrobic gdyz nawet niewiem kto to oki rozumiem nie bd chodzic po domach i pytac czy to pan oblal olejem auto polaka ale zglosic czulem potrzebe tym razem przebita opona to juz za duzo szczegolnie ze musialem jechac do pracy a tu wkret w oponie. Teraz moja kolej chce go zlapac nagrac gdyz zamontuje kam w aucie tuz za moim moje pytanie brzmi jezeli juz go nagram na goracym uczynku bd mogl sie z tym zglosic gdzies wyzej np zalozyc sprawe o dyskryminacje bo inaczej sie tego nie da nazwac i wywalczyc odszkodowanie tego tytulem ? Moze wtedy jak to sie rozglosni zmniejszy sie dyskryminacja wzgledem rodakow przynajmniej czesc sie wystraszy jak jeden zaplaci
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 12:38 pm   

"Dyskryminacja", "wywalczyc odszkodowanie tego tytulem", "przynajmniej czesc sie wystraszy jak jeden zaplaci...". Mocne slowa, ale zeby te zdarzenia zostaly potraktowane jako dyskryminujace to do tego daleka droga-nawet jak sprawca zostanie ujawniony to potraktuja to jako wybryk chuliganski, zniszczenie mienia itd. A dyskryminacja? No chyba, ze sie przyzna, ze zrobil to, bo nie lubi cudzoziemcow. Pomysl z nagraniem dobry, zawsze sam mozesz wymierzyc sprawiedliwosc...
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
matiass29
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 06, 2014 1:08 pm   

Bedzie musial to jakos wytlumaczyc dlaczego to zrobil np bo niepodoba mi sie kolor auta to chyba nie wystarczy nie powie ze mnie nie lubi bo go nieznam nie utrzymuje kontaktu z sasiadami nie bylo jeszcze okazji czyli jezeli potraktuja to tylko jako niszczenie mienia to mnie bd targac po sadach a na wzrot kosztow za zniszczenia to chyba mam szanse bo kupilem tej zimy nowe opony a teraz mam defekt latana dziura mowia ze na tym mozna jezdzic bez obaw ale ja takie mam bo to nie sympatycznie wyglada a wymierzanie sprawiedliwosci to niewiem czy to dobry pomysl choc mam ogromna ochote mu przywalic to wtedy albo spala mi auto jak to juz widzialem w tej miejscowosci wieksz szkody narobi abo wyladuje za pobicie i nie wytlumacze sie z tego nawet nagraniem ze to za opone

[ Dodano: Pią Lut 07, 2014 8:41 am ]
nie wspomniałem ze to nie pierwsze auto tak potraktowane na tym parkingu znajomy również miał olejem obsmarowane szyby i auto służbowe które jest oznakowane i wszyscy wiedzą ze polacy nim jezdzą czyli obrywają tylko tablice PL i te którymi jeżdżą Polacy niestety stąd mój wniosek ze to dyskryminacja
Ostatnio zmieniony przez matiass29 Czw Lut 06, 2014 1:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomala 
Super gaduła


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: lepiej nie wiedzieć
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 9:41 am   

A podatek za to auto na "PL tablicach" placisz?
_________________
Analiza uryny może wykryć chorobę jednostki, analiza urny - chorobę całego społeczeństwa.
 
 
matiass29
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Pią Lut 07, 2014 12:42 pm   

Jeszcze podatku nie zaplacilem papiery wszystkie wyslalem czekam tylko na rachunek :)
 
 
Jaap van Amstel 
Poczatkujacy
Jaap

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 4
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 1:02 am   

To jest nie ważne czy płaci podatek, czy nie nikt nie ma prawa robić czegos takiego. Nawet jak zapłaci podatek to co powiesi kwit za szybą, może wyjściem jest przerejestrowanie auta. Powinienes sie też zastanowic , czy komus nie naraziłeś sie nie ważne z jakiej przyczyny."Tu sie wszystkie poloki zrobioły takie wrażliwe i uczulone na swoja" godność,honor i tam inne śmieszne rzeczy Może zamontuj kamerke aby miała na oku twój samochód. A co do Policji , która cie olała spróbój za darmo dowiedziec sie w Juridische Loket , co możesz z tym zrobić.
 
 
 
matiass29
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 2:18 am   

Auta nie przerejestruje z tego powodu to jest moj ostatni rok w Nl juz za dlugo tu siedze tylko chcialbym by auto dotrwalo do tego czasu hmmm nikomu sie nie narazilem podejrzewam warsztat ktory miesci sie naprzeciwko tzn wyglada jak firma w stylu Taxi z warsztatem bo mysle ze sasiedzi nie spuszczaja oleju z auta by mi zapaskudzic szyby kamerke( moj tel) zaryzykowalem wkladajac do karmnika dla ptakow wlaczylem nagrywanie naszczescie nic sie nie zdarzylo bo z niewiadomych mi przyczyn tel przestal nagrywac po 46 min ale od poniedzialku akcje powtarzam bo gnoja musze zlapac sprobuje jeszcze zainstalowac skypa i poprostu wlaczyc wideo rozmowe siedziec w domu przed laptopem poswiece na to troche czasu ale jak go dorwe to nie bd stracony czas
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 12:02 pm   

Jaap van Amstel napisał/a:
Tu sie wszystkie poloki zrobioły takie wrażliwe i uczulone na swoja" godność,honor i tam inne śmieszne rzeczy


a ty kto jestes nie polok? ze takie brednie tu sadzsz :074:

Cytat:
Skype :amstel.jaap81 ( tylko live chat, bez twarzy i video)


perelka miesiaca
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Jaap van Amstel 
Poczatkujacy
Jaap

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 4
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 2:54 pm   

Nie, nie polok

[ Dodano: Sob Lut 08, 2014 2:56 pm ]
perelka miesiaca[/quote]


...madrala miesca
 
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 3:11 pm   

Jaap van Amstel napisał/a:
Nie, nie polok


To jakim prawem w taki sposob wypowiadasz sie o Polakach ?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Lut 09, 2014 1:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anne1205
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 3
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 9:40 pm   

[quote="matiass29"]Auta nie przerejestruje z tego powodu to jest moj ostatni rok w Nl juz za dlugo tu siedze tylko chcialbym by auto dotrwalo do tego czasu hmmm nikomu sie nie narazilem podejrzewam warsztat ktory miesci sie naprzeciwko.....


Chlopie daj sobie na wstrzymanie. Dla mnie mozesz sledczego grac ale nie sadze ze gdzies to doprowadzi.... Radze parkowac gdzie indziej. Przykre to ale nie sadze ze bedzie lepiej.
A tak na marginesie slyszalam wczoraj rozmowe dwoch holendrow ktorzy nie mogli auta zaparkowac pod domem bo stoja tam 2 polskie samochody od 2 tygodni. Byla mowa o placeniu wysokich podatkw itd. Gdzies tam prawda jest. Ludzie mieszkaja tutaj od lat i jezdza na a polskich numerach. Nie wiem czy to do konca tak ok.
 
 
matiass29
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 12:57 am   

Ty sobie chyba zartujesz ze dam sobie na wstrzymanie ja auta nie parkuje czesto pod domem dwa razy w tyg na godz lub dwie i albo rzadziej ale to widac za duzo wymagam albo poprostu rażą biale tab jak juz mowilem w tyg auta nie uzywam bo malo czasu chyba ze musze wiec trzymam je na troszke bezpieczniejszym parkingu firmowym mieszkam tu place za mieszkanie podatki teraz jeszcze podatek drogowy i nalezy mi sie nawet tydz tam stac >>>cenzura<<< mnie obchodzi ze jakiemus pajacowi sie to nie podoba ja nie kopie w polsce aut na zagranicznych numerach i niezrozumiem tego nigdy nawet gdybym chcial gdzie indziej wszedzie sa strefy w ktorych nie mozna miedzy 8-18 stane pod innym budynkiem to bd problem bo tam nie mieszkam ja juz sobie wkrecilem ze go zlapie bo wlasnie wszyscy robia tak jak ty schyla glowe i jezeli komus by sie nie podobali ze oddychasz ich powietrzem wstrzymal bys oddech i tylko gadac jak im zle i nic nie robic a mamy swoje prawa prawda? jestesmy ludzmi nie szczurami moze na emigracji w pracy ale to nie powod do wstydu bo kazdy ma prawo do pracy za granica i zycia jak czlowiek Mozna mnie nazwac dumnym Polokiem czy jak kto uwaza ja nie przyjechalem szukac konfliktow tylko do pracy mysle ze gdyby ktos ci przebil opone w aucie lub cokolwiek poszedl bys so niego i podziekowal z czekoladkami i to moge nazwac durnym polskim mysleniem gdzie czlowiek na emigracji niema praw bo nie jest u siebie mozna nim pomiatac dziekuje az sie zbulwersowalem jak to przeczytalem przepraszam :) poprostu jezeli juz bd wiedzial kto to to bd szukal wszedzie by go jak najbardziej udupic bawie sie w detektywa a co moje auto za ktore zaplacilem i nie bd pozwalal go niszczyc nikomu wiem msciwy jestem pewnie bez powodu
Ostatnio zmieniony przez matiass29 Nie Lut 09, 2014 12:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 12:59 pm   

tomala napisał/a:
zeby te zdarzenia zostaly potraktowane jako dyskryminujace to do tego daleka droga-nawet jak sprawca zostanie ujawniony to potraktuja to jako wybryk chuliganski, zniszczenie mienia itd. A dyskryminacja? No chyba, ze sie przyzna, ze zrobil to, bo nie lubi cudzoziemcow


zgadzam sie z powyzszym

matiass29 napisał/a:
Auta nie przerejestruje z tego powodu to jest moj ostatni rok w Nl
a poprzednie lata tez mialy byc ostatnimi ? fajny tok rozumowania
 
 
matiass29
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Nie Lut 09, 2014 2:28 pm   

Nie wczesniejsze lata nie byly ostatnie do tychczas sie czegos dorobilem do konca roku jeszcze dozbieramy i wrocimy do spokojnego zycia w polsce moze na sezon raz w roku przyjedziemy by dorobic dziekuje riposta ci nie wyszla
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group