NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Abonament w T-Mobile
Autor Wiadomość
Macmat 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 14
Skąd: Katowice/Aalsmeer
Wysłany: Nie Lut 23, 2014 3:42 pm   Abonament w T-Mobile

Zastanawiam się nad abonamentem w Tmobile. Chciałem już nawet zamówić go przez internet, ale przy wyborze Polskiego obywatelstwa,wyskoczyło mi jakie dokumenty mam posiadać.
Czy naprawdę potrzebuje te wszytkie dokumenty? Jest ktoś kto brał abonament i moze sie wypowiedzieć?
_________________
Pozdrawiam!
 
 
mario007 
Super gaduła

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 338
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Nie Lut 23, 2014 4:08 pm   Re: Abonament w T-Mobile

Macmat napisał/a:
Zastanawiam się nad abonamentem w Tmobile. Chciałem już nawet zamówić go przez internet, ale przy wyborze Polskiego obywatelstwa,wyskoczyło mi jakie dokumenty mam posiadać. Obrazek
Czy naprawdę potrzebuje te wszytkie dokumenty? Jest ktoś kto brał abonament i moze sie wypowiedzieć?


Potrzebujesz jeden z wymienionych dokumentow, jesli nie posiadasz zadnego z nich, jedyna opcja jest tylko karta sim.
_________________
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez mario007 Nie Lut 23, 2014 4:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Lut 23, 2014 4:09 pm   

Nie wszystkie te dokumenty, ale jeden z nich.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Macmat 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 14
Skąd: Katowice/Aalsmeer
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 1:36 am   

Ok, a na stronie IND znalazłem coś takiego:
Cytat:
​EU/EEA and Swiss nationals residing (and working) in the Netherlands will no longer need to get a registration sticker in their passport from the Immigration and Naturalisation Service (IND) in 2014. The duty to report for EU nationals will be lifted as of 6 January 2014. The purpose of the duty to report was to check the right of residence, but it only represents a random indication. This may lead to a seeming certainty: if an EU national no longer meets the conditions for residence at a later moment, he still has a valid registration sticker in his passport. Vice versa legal residence could be the case by virtue of EU law without the duty to report having been met.

If you are an EU national and a company or organisation requires proof of legal or long-term residence from you as a condition to hire you or to provide a service or product to you, your (valid) passport or ID card is sufficient proof that your residence in the Netherlands is lawful. If so required you can prove that you are intending to stay in the Netherlands longer than four months with a registration in the municipal records. This registration obligation continues to apply.

We hear from our customers that companies and organisations in your industry sometimes require proof of lawful or long-term residence as a condition to hire EU nationals or provide a service or product to EU nationals. Their (valid) passport or ID card of the EU/EEA or Switzerland is however sufficient proof for you of their lawful residence in the Netherlands. We ask you to bear this in mind.


Download (and print) a letter from the IND here that you can show to companies and organisations requiring proof of lawful residence from you. The letter is only available in Dutch.

Would you like to apply for an application for a family member with a non-EU citizenship? In this case you still need to register with the IND. When reviewing a so-called ' third country national ' family members remain to have a registration certificate by the sponsor. This procedure didn't change at this time.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 9:37 pm   

Macmat, tmobile to prywatna firma i jako taka maja prawo sprzedawac swoje uslugi na swoich warunkach (zgodnych z prawem).
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
TenTyp 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 45
Wysłany: Śro Lut 26, 2014 10:51 pm   

Posiadam abonament w t-mobile juz od 2 lat i jedyne czego wymagali to skan umowy o prace + skan paszportu. Wszystkie dokumenty przeslalem poczta. Nie bylem w tym czasie zameldowany (taka dodatkowa informacja).

Koniec koncow abonament jest drozszy niz telefon na karte. Szczegolnie jesli chcesz dzwonic do Polski. Druga strona jest wygoda.
 
 
Macmat 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 14
Skąd: Katowice/Aalsmeer
Wysłany: Nie Mar 02, 2014 11:46 pm   

TenTyp,
Za 33€ jest Unlimited Calls i Text oraz 2GB internetu. Do Polski nie dzwonię, więc nie jest to dużo. Mowa oczywiście o abo simonly.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
schiller 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 7
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 1:21 pm   

Ode mnie chcieli jedynie dowód+karta. Umowa zawarta poprzez kuriera, zamówienie złożone przez internet. Ciekawostka to to, że na umowie mam nationaliteit NL mimo wybrania PL :)
 
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Śro Sie 15, 2018 7:48 pm   Tel

Pytanie. Tel na abonament w T-Mobile ubezpieczony co jakis czas sam sie wylacza. Co robic? Dadza zastepczy na czas naprawy?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Sie 15, 2018 9:51 pm   

stroopwafel,

Zadzwonic do punktu T-Mobile - zapytac a jak nie dadza... to zdaje sie i tak musisz oddac do naprawy, no chyba ze cos zle zrozumialam ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group