NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
klurigomeubels
Autor Wiadomość
DorotaSz88
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 1
  Wysłany: Sob Lis 22, 2014 10:36 pm   

Widze ze nie jestem jedyna wyrolowana. Zamowilam meble "na raty" we wrześniu. Po wpłaconej pierwszej racie obiecany był transport na koniec października (wtedy wplata kolejnej raty, a ostatnia rata 4 tygodnie po odbiorze). Ustalilismy konkretny dzień, po czym danego dnia otrzymałam wiadomość ze ich auto miało wypadek (4 godz przed planowana dostawa). Tego samego dnia przez rozmowe telefoniczna obiecano mi ze meble nowe będą za dwa tygodnie. No i coz, dwa tygodnie minely. Jeszcze wczoraj rozmawiałam z Panem ze będą dziś "Po 14:00". Telefony głuche...
Powiedzcie co potrzebuje żeby zglosic to na policje? Bo niestety padlam ofiara jak wy :(
 
 
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Sob Lis 22, 2014 11:02 pm   

Wystarczy, że złożysz zawiadomienie poprzez stronę podaną kilka postów wyżej
https://www.mijnpolitie.nl/if.shtml
Ostatnio zmieniony przez p.smotrys Sob Lis 22, 2014 11:28 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kamiblitz 
Poczatkujacy
kami

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Kwi 2008
Posty: 1
Skąd: Oss
  Wysłany: Nie Lis 23, 2014 6:32 pm   

Witam. Nareszcie trafiłam na jakiś trop w tej sprawie. Wcześniej szukałam już opinii na temat tej firmy i ku mojemu zdziwieniu znalazłam tylko kilka pozytywnych . Jestem zmuszona dołączyć do grona osób poszkodowanych przez firmę Klurigo. Zamówiłam wraz z mężem w sierpniu meble których oczywiście do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy. Po każdej ustalonej dacie terminu dostawy (a było ich około 5 , niektóre nawet potwierdzane drogą mailową) słyszeliśmy z ust właściciela jak i również jego współpracownika bardzo różne wersje tłumaczeń. Pierwszą wersją było tłumaczenie że tylko część naszych mebli dotarła do Holandii i czekają na resztę, później niby jakaś awaria sprzęgła w wozie dostawczym który gdzieś utknął. Długi czas nie można było dodzwonić się do właściciela , jego współpracownik twierdził że szef był w Polsce na weselu i dlatego nie odbierał telefonów, aż w końcu dostaliśmy maila z informacją o bankructwie dystrybutora w Polsce. Ale po tej informacji zapewniano nas stanowczo że nasze meble jednak zostaną dostarczone. Po kolejnych obietnicach i ustalaniu terminów dostaw i wysłuchiwaniu tłumaczeń jak to ciężko wyjechać z Polski z dostawą w okresach dni świątecznych straciliśmy cierpliwość i wysłaliśmy do firmy Klurigo na adres mailowy rezygnację wraz z prośbą o zwrot wpłaconej zaliczki ( 60 % kwoty zamówienia). Ani pieniędzy ani mebli oczywiście nie otrzymaliśmy do dnia dzisiejszego, kontaktu z firmą brak.
Według porad innych poszkodowanych jutro również zgłoszę sprawę na policję boję się jednak że bez adwokata nie uda nam się odzyskać pieniędzy.
 
 
 
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Nie Lis 23, 2014 7:14 pm   

Niech każdy rozpowszechni też informację o tych oszustach w sieciach społecznościowych.
Pamiętajcie o używaniu hashtagów #klurigo i #oszustwo ;)
Ja już to zrobiłem.
 
 
AgataN 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 9
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 1:15 pm   

Mam pytanie - czy dzisiaj ktoś z Państwa również otrzymał mail od Klurigo z regulacją zamówień? tak z ciekawosci sie pytam..
 
 
angelika 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 141
Skąd: Holandia, GLD
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 1:53 pm   

Tak ja otrzymalam, w zeszlym tygodniu pisalam maila z rezygnacja.
 
 
 
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 8:38 pm   

My również dostaliśmy maila o następującej treści:

Cytat:

Firma Klurigo V.O.F znajduje sie w okresie głębokiej restrukturyzacji
kosztowej oraz kapitałowej. W konsekwencji obsługa infolinii do dnia
25.11.2014 została wstrzymana. W chwili obecnej możemy Państwa poinformować
że w najbliższym czasie wszystkie zobowiązania Firmy zaczną być regulowane w
kolejności zamówień czy to w formie gotówki wypłata w okresie do 6 miesięcy
z ustawowymi odsetkami, czy to formie zamówień w okresie do 50 dni.
Klienci, których zamówienia nie zostały zrealizowane proszeni są o kontakt
na adres mailowy sklepu i określenie formy regulacji.
Wszystkich naszych klientów uprzejmie przepraszamy za zaistniałe
niedogodności.
Klurigo V.O.F

--
Groetjes
Klurigo V.O.F
 
 
sylwekprv 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 6
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 8:41 pm   

Cytat:
Firma Klurigo V.O.F znajduje sie w okresie głębokiej restrukturyzacji
kosztowej oraz kapitałowej. W konsekwencji obsługa infolinii do dnia
25.11.2014 została wstrzymana. W chwili obecnej możemy Państwa poinformować
że w najbliższym czasie wszystkie zobowiązania Firmy zaczną być regulowane w
kolejności zamówień czy to w formie gotówki wypłata w okresie do 6 miesięcy
z ustawowymi odsetkami, czy to formie zamówień w okresie do 50 dni.
Klienci, których zamówienia nie zostały zrealizowane proszeni są o kontakt
na adres mailowy sklepu i określenie formy regulacji.
Wszystkich naszych klientów uprzejmie przepraszamy za zaistniałe
niedogodności.
Klurigo V.O.F

-- Groetjes Klurigo V.O.F


to ostatni email od tej firmy, wysyłajcie zgłoszenia nie dajcie się dalej nabierać to wasze ciężko zarobione pieniądze.
 
 
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 8:48 pm   

Patowa sytuacja... cholera wie co dalej robić... :013: :021:
 
 
andrzejbos7
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 12:16 am   

wiecie co mnie przerobili na 1200 euro i zglosilem na policje i bylem u prawnika i dowiedzialem sie tylko tyle ze dopoki sa e-maile od nich, do tej pory do poki jest z ich strony dobra wola to nalezy czekac bo róznie w zyciu bywa zwlaszcza z firmami,odp im na ostaniego e-mail tego co widac w innych postach ze chce kase zobaczymy co bedzie.Ja zamowienie skladalem 30.07.2014.
 
 
AgataN 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 9
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 11:02 am   

andrezjbos7 ja natomiast kontaktowałam się z jurdisch loket i tam natomiast prawnik mi powiedział, że jeżeli kwota zamówienia wynosiła więcej niż 500 euro to już opłaca się założyć sprawę sądową firmie internetowej. Dodatkowo w zależności od przychodu rocznego, można również starać się o dofinansowanie by rozpocząć sprawe sądową. wklejam poniżej list , który dostałam od prawnika (zaznaczam tylko , że w zgłoszeniu do prawnika pisałam również o rzekomy bankrutctwie dystrybutora):


Naar aanleiding van uw e-mail bericht ik u als volgt;

Ik kan het faillissement van Klurigo, ook niet op kvk nummer, terugvinden.
Indien u geen nakoming wenst te vorderen, kunt u de overeenkomst ontbinden indien zij hen uiterste leverdatum niet zijn nagekomen. U kunt dat doen middels de volgende voorbeeldbrief:
https://www.consuwijzer.n...d-door-verkoper

Indien u hen niet kan bereiken, of u krijgt geen bericht terug, dan moet u nadere stappen ondernemen. Indien u aangesloten bent bij een rechtsbijstandsverzekeraar dan raad ik u aan deze in te schakelen.
Indien dit niet het geval is kunt u een procedure starten. Dit is alleen zinvol als uw financiële belang (de prijs van de meubelset) meer is dan € 500,-.
Wellicht komt u in aanmerking voor gefinancierde rechtsbijstand. De voorwaarden kunt u terugvinden op de volgende website:
www.rvr.org onder 'hulp in de kosten'.
Indien dit het geval is raad ik u aan telefonisch contact op te nemen via 0900- 80 20 (20 cent p/m).

Vertrouwende u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd,

Met vriendelijke groet,

Mw. M.E.M. Toebes-Hijink
Juridisch medewerker
 
 
sylwekprv 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 6
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 12:01 pm   

A może pozew zbiorowy?
 
 
AgataN 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 9
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 12:21 pm   

Też już o tym myślałam, bo wtedy kwota o której byłaby mowa , no staje się całkiem okrągłam. Ale najpierw trzebaby było się dowiedzieć jak to tutaj wygląda od strony prawnej.. Tak sczerze powiedziawszy to nie mamy potwierdzenia, że obecne działania klurigo są wynikiem naszego powiadomienia policji. Jak również mail, który otrzymaliśmy nie daje nam żadnej pewności. Natomiast kupuje czas (pół roku) właścicielom. I ja naprzykład boję sie, że oni tak naobiecuje, nagadaja, że za pół roku dostaniemy kase, a tu się okaże , że oni np. zamkną działanlość i wrócą do Polski..
 
 
joanna mak
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 1
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 2:47 pm   

Dostałam także e-mail od nich i pomyślałam zobacze co to za firma i wiecie co jestem zdziwiona oni działaja trzy lata i wczesniej nie znalazlam nigdzie zadnych przeciwko nim informacji nawet widziałam pochwaly. Musiała im mocno noga gdzieś sie powinać. Ja poczekam do tych 6 miesiecy moze jestem naiwna ale wierze w to ze oni chca to naprawic. :039:
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 5:07 pm   

joanna mak napisał/a:
Ja poczekam do tych 6 miesiecy moze jestem naiwna ale wierze w to ze oni chca to naprawic.



A ja mam watpliwosci co do niektorych wypowiedzi

a juz szczegolnie tych uzytkownikow, ktorzy dopiero co sie zarejestrowali na forum i umieszczaja posty zaczynajac od tego watku

np.

andrzejbos7
Cytat:
mnie przerobili na 1200 euro i zglosilem na policje i bylem u prawnika i dowiedzialem sie tylko tyle ze dopoki sa e-maile od nich, do tej pory do poki jest z ich strony dobra wola to nalezy czekac bo róznie w zyciu bywa zwlaszcza z firmami,


1200 euro piechota chadza i mowisz ,ze bedziesz cierpliwie czekal poki beda ci e maile przychodzily ?


Moj tok myslenia jest taki , skoro to moja kasa , wladowana w cos czego nie otrzymalam ...
to dlaczego nie mam reagowac od razu, nawet juz natychmiast ..po co mam czekac pol roku ?

zastanawia mnie w jakim celu ktos umiescil na forum powyzsza/e wypowiedz/i ?
ma to stres zlagodzic ? wyeliminowac obawy ze kasa wsiakla i nie wiadomo czy sie ja kiedykolwiek odzyska,
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lis 25, 2014 6:05 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group