NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
klurigomeubels
Autor Wiadomość
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 8:30 pm   

sylwekprv napisał/a:
A może pozew zbiorowy?

Ja jestem jak najbardziej za, bo to chyba jedyny sposób, żeby cokolwiek wywalczyć.
Postaram się jutro czegoś więcej dowiedzieć i odezwę się wieczorem.
 
 
lanadelrej
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Lis 2014
Posty: 4
Wysłany: Sob Lis 29, 2014 7:00 pm   

Widzę, że nastała cisza... Dzwoniłam do nich kilka dni temu i kazali czekać (do trzech tygodni mam dostać kasę lub towar). Ale z tego co widzę ich sklep nadal normalnie działa (ten z artykułami dla dzieci).
 
 
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 11:34 am   

Komunikat na stronie z meblami mówi, że zawieszają działalność do dzisiaj, więc jutro po raz ostatni podejmiemy kontakt telefoniczny z firmą i w zależności od informacji jakie otrzymamy, podejmiemy odpowiednie kroki w celu wyegzekwowania ich zobowiązań wobec klientów.
 
 
AlicjaK 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Lis 2014
Posty: 1
Wysłany: Nie Lis 30, 2014 10:48 pm   

Witamy!

Jak inni na tym forum zostaliśmy oszukani przez właścicieli firmy KLURIGO. Ktoś zasugerował pozew zbiorowy. Jesteśmy za i chętnie sie do niego przyłączymy. Wydaje nam się, że to jedyna szansa na odzyskanie naszych pieniędzy. Słyszeliśmy już od właściciela chyba każde możliwe kłamstwo i wymówkę a nawet szczere wyznanie, że pieniądze, które wpłaciliśmy na meble wydał na inny cel. Dlatego też ciężko nam uwierzyć w zapewnienia o uregulowaniu zobowiązania... Ktoś na forum pisał, że właściciel ma problemy, ponieważ zbankrutował pośrednik/producent w Polsce. Otóż nie. Udało nam się skontaktować i z producentem i z pośrednikiem-żaden z nich nie zbankrutował, ani nie ma problemów finansowych (poza tym że KLURIGO nie płaci im za meble już od dłuższego czasu - dlatego też pośrednik przestał wysyłać meble do NL).
Martwiące jest również to, że podczas ostatnie rozmowy telefonicznej z właścicielem KLURIGO (w zeszły poniedziałek), powiedział on, że firma jest na skraju bankructwa... Jednakże inne firmy działające pod szyldem KLURIGO VOF zdają się nie mieć takich problemów-przynajmniej działaja ich strony internetowe...
BTW: Czy mieliście problemy z otrzymaniem faktur za zamówione meble?

Kolejni oszukani
 
 
sylwekprv 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 6
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 1:37 pm   

AlicjaK napisał/a:
Witamy!

Jak inni na tym forum zostaliśmy oszukani przez właścicieli firmy KLURIGO. Ktoś zasugerował pozew zbiorowy. Jesteśmy za i chętnie sie do niego przyłączymy. Wydaje nam się, że to jedyna szansa na odzyskanie naszych pieniędzy. Słyszeliśmy już od właściciela chyba każde możliwe kłamstwo i wymówkę a nawet szczere wyznanie, że pieniądze, które wpłaciliśmy na meble wydał na inny cel. Dlatego też ciężko nam uwierzyć w zapewnienia o uregulowaniu zobowiązania... Ktoś na forum pisał, że właściciel ma problemy, ponieważ zbankrutował pośrednik/producent w Polsce. Otóż nie. Udało nam się skontaktować i z producentem i z pośrednikiem-żaden z nich nie zbankrutował, ani nie ma problemów finansowych (poza tym że KLURIGO nie płaci im za meble już od dłuższego czasu - dlatego też pośrednik przestał wysyłać meble do NL).
Martwiące jest również to, że podczas ostatnie rozmowy telefonicznej z właścicielem KLURIGO (w zeszły poniedziałek), powiedział on, że firma jest na skraju bankructwa... Jednakże inne firmy działające pod szyldem KLURIGO VOF zdają się nie mieć takich problemów-przynajmniej działaja ich strony internetowe...
BTW: Czy mieliście problemy z otrzymaniem faktur za zamówione meble?

Kolejni oszukani




Jak najbardziej jestem za pozwem zbiorowym. Sprawę można założyć żeby nie czuli się bezkarni. Skontaktuję się z adwokatem i spytam co i jak wszystkim proponuję to samo. Potem wybierzemy któregoś adwokata na neutralnym gruncie oczywiście.
Można też spotkać się na miejscu podejżewam, że dużo nas tutaj.
Rozmowy telefoniczne nic nie dają za każdym razem nowy wykręt, czas na działanie z naszej strony. Pozdrawiam wszystkich.
 
 
Maria29 
Poczatkujacy
Justa314

Wiek: 69
Dołączyła: 01 Gru 2014
Posty: 3
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 8:39 pm   

Witam.Jestem rowniez oszukana przez firme Klurigomeubels i nie wieze juz w ich dobra wole.Jestem jak najbardziej za zlozeniem zbiorowego pozwu przeciwko tej firmie.
 
 
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 8:42 pm   

My otrzymaliśmy dzisiaj telefonicznie informację, że firma została sprzedana razem z długami...
I wiecie co... nie chce mi się w to wierzyć. Jaką marką jest Klurigo, żeby znalazł się wariat gotowy tę markę wykupić? Przecież po tym wszystkim Klurigo to nic więcej, jak synonim oszustwa i nie jestem w stanie wyobrazić czym trzeba się kierować, żeby zainwestować choć centa w tego trupa.
Jeżeli próbują kupić sobie czas i zawinąć się do Polski, to mam dla nich złą wiadomość: to będzie trudniejsze niż się im wydaje :)
 
 
AgataN 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 9
Wysłany: Pon Gru 01, 2014 10:08 pm   

Ja dzisiaj ponownie byłam w juridisch loket i jedna z porad, jaka dostałam było by wszyscy poszkodowani przez klurigo zarejestrowali sie na www.consumentenbond.nl. Moze sie okazac, ze jakis holender tez juz tam zlozyl skarge i wtedy bedziemy miec wieksze grono poszkodowanych - mocniejsza grupa.
 
 
MagdaFranek 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Mar 2011
Posty: 16
Wysłany: Wto Gru 02, 2014 3:18 pm   

Ja dzisiaj zgłosiłam na https://www.mijnpolitie.nl/if.shtml
 
 
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 8:27 am   

Ciekawe...

Nigdzie nie znalazłem informacji o tajemniczej spółce E-Shops Group UK...
Ostatnio zmieniony przez p.smotrys Śro Gru 03, 2014 8:28 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andrzejbos7
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 9:16 am   

Ja znalazłem chyba z 7 firm e-schop w anglii. popatrzcie na tym linku wck2.companieshouse.gov.uk
 
 
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 9:21 am   

andrzejbos7 napisał/a:
Ja znalazłem chyba z 7 firm e-schop w anglii. popatrzcie na tym linku wck2.companieshouse.gov.uk

A ja piszę o konkretnej spółce występującej jako E-Shops Group UK a nie o pierwszym lepszym e-shopie z UK.
 
 
andrzejbos7
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 9:40 am   

Dlatego właśnie pisze bo każdy e-shop może być tą firmą, a tylko się tak podpisywać
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 9:50 am   

Komunikat po holendersku z Google Translator, E-Shop Group UK - bez zadnego linka firmy, bez adresu, danych nowego właściciela, najpierw mail z "przyblizona data wyplaty", przeciez widac ze Klurigo przeciaga czas.
 
 
AgataN 
Poczatkujacy

Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 9
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 11:15 am   

Jak dla nas (oszukanych przez kluricho) wygląda to jeszcze gorzej. Najpierw byliśmy tygodniami (jak nie miesiącami) zwodzeni przez włascicieli od rzekomych dostawach , czy zwrotach pieniedzy. Po czym okazuję się , że to wszystko pic na wodę, bo firma tonie w długoach!!(zwyczajnie od początku nas oszukano) A teraz tą mało wiarygodna firmę kupiła spółka duch z Anglii.
Mówi się - papier przyjmie wszystko. Równie dobrze mogli sobie napisać e shop z Honolulu ich wykupił, czy z Marsa. Na to samo by wyszło. Teraz to jest lanie wody, bo grunt zaczął im się palić pod nogami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group