NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
klurigomeubels
Autor Wiadomość
MagdaFranek 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Mar 2011
Posty: 16
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 12:02 pm   

Jeszcze wersja holenderska napisana w translatorze bo po PL jest 5.12.2014 a po Nl 12.05.2014. A translator tak właśnie daty przekręca. Przeciąganie i nic więcej.
 
 
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Śro Gru 03, 2014 8:55 pm   

Przecież tu aż cuchnie ściemą!
Wyjaśnijcie mi proszę, po jaką cholerę ktokolwiek miałby kupować zadłużony sklep internetowy, kiedy na Allegro można kupić gotowy sklep z domeną za śmieszne pieniądze?
Czy może E-Shops Group UK to jakiś super filantrop, który uwielbia rozdawać pieniądze oszustom i złodziejom?
I ostatnie: jeżeli to wszystko prawda, to dlaczego nie podany został żaden kontakt do nowego właściciela ani żadne dane firmy?

Jeszcze gwoli informacji: Klurigo zostało dzisiaj wyrejestrowane z KvK...
 
 
fa
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 1
Wysłany: Pon Gru 08, 2014 4:42 pm   

Ja rowniez zostałam oszukana przez ta firme.Pieniadze wpłaciłam w lipcu ale zadnej faktury nie otrzymałam.Jezeli ktos z was chce wspolnie podziałac jestem rowniez na tak.
 
 
bosskk 
Poczatkujacy


Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 12
Wysłany: Pon Gru 15, 2014 11:02 pm   

Witam
Niestety tak się sklada, ze mialem nieprzyjemnosc przez 1,5 miesiaca byc konsultantem telefonicznym dla klijentow holendersko- jezycznych. Z gory prosze mnie nie obwiniac za panstwa problemy, gdyz o nich nie mialem pojecia, a i tak nic bym na to nie poradzil. Sam zostalem oszukany, a gdy zorientowalem sie jak dziala ta firma, to nie chcialem miec z nimi nic wspolnego...
Podpisalem z nimi klauzule o zachowaniu tajemnicy firmy, ale bez umowy o prace, pozatym firma teoretycznie nie istnieje i z checia spotkalbym sie z nimi w sadzie :)
Bylem konsultantem ich 2 stron, tj. klurigomebels i kinderallesartikelen. Powiem tak:
- zamowienia przerosly ta firme, gdyz prowadzi ja malzenstwo
- adres w Rossendal jest juz dawno nieaktualny, gdyz oni mieszkaja gdzies na wiosce w Niemczech
- klienci holenderscy ( glownie turcy, itd) zawsze otrzymywali swoje zamowienia, oczywiscie z duzym opuznieniem
- Jak wspomnialem firma jest mala - 2 osoby. Wlasciciel prowadzi ja za pomoca notesu, tel w roamingu na lebare i mobilnego internetu. Dobre nie? ale to prawda...
- Ja sprawę widzę tak, że niestety pieniędzy prawie nie da się odzyskać ! Bo niby z czego skoro to para biedakow, ktorzy ostatnio wyprawili wesele sojej corce prawdopodobnie za wasze pieniadze.
Poza tym, jesli ktos pisze o pozwie zbiorowym lub oczekuje pomocy policji to chyba jeszcze za krotko tu mieszka... Mozna sprubowac wziasc pelny odpis z kvk i wiadomo co sie z firma dzieje ( kiedys kosztowal okolo 4 €), potem pomyslec nad rechtsbijstandsverzekering lub jakas pomoc.nl, ale oni jak nie czuja latwego zysku to oleja sprawe. Wiem, ze wlasciciel mial problemy z podatkami, wiec np. w Nijmegen pracowal polak w belastingdienst, mozna sie skontaktowac. Jesli ktos ich znajdzie to belasting bedzie jednym z pierwszych. poza tym np. chyba w Linden jest fajne incassobureau ( nie potrzeba decyzji) a juz gosc ma naklejki na wszystkim w domu... Maja podpisane umowy od Polski po Turcję, wiec go znajda. Nie dzialaja w pelni legalnie ( w pl obsluguje ich kruk) ale korzysta z ich uslug np RDW. Wiec raczej sa dobrzy
Zaznaczam, ze wlasciciele tej firmy nie mowia ani slowa po holendersku ( dla niego krolik i kuchnia to to samo slowo), troche po angielsku.

Sorki za chaos w moim poscie.

Jesli, ktos ruszy na powaznie z jakims pozwem to prosze o kontakt, posiadam ich troche danych wiec pomoge.

Ps: ich przyblizony obecny adres moze wam podac kazdy informatyk na podstawie ip
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Gru 17, 2014 12:30 am   

bosskk napisał/a:
Poza tym, jesli ktos pisze o pozwie zbiorowym lub oczekuje pomocy policji to chyba jeszcze za krotko tu mieszka... Mozna sprubowac wziasc pelny odpis z kvk i wiadomo co sie z firma dzieje ( kiedys kosztowal okolo 4 €), potem pomyslec nad rechtsbijstandsverzekering lub jakas pomoc.nl, ale oni jak nie czuja latwego zysku to oleja sprawe. Wiem, ze wlasciciel mial problemy z podatkami, wiec np. w Nijmegen pracowal polak w belastingdienst, mozna sie skontaktowac. Jesli ktos ich znajdzie to belasting bedzie jednym z pierwszych. poza tym np. chyba w Linden jest fajne incassobureau ( nie potrzeba decyzji) a juz gosc ma naklejki na wszystkim w domu... Maja podpisane umowy od Polski po Turcję, wiec go znajda. Nie dzialaja w pelni legalnie ( w pl obsluguje ich kruk) ale korzysta z ich uslug np RDW. Wiec raczej sa dobrzy
Zaznaczam, ze wlasciciele tej firmy nie mowia ani slowa po holendersku ( dla niego krolik i kuchnia to to samo slowo), troche po angielsku.


dawno takiego belkotu nie czytalam na forum , czlowieku co to za fascynujaca opowiastka s-f ? przedswiateczna atmosfere na forum podkrecasz ?
 
 
bosskk 
Poczatkujacy


Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 12
Wysłany: Śro Gru 17, 2014 1:10 am   

Panicelinka napisał/a:
dawno takiego belkotu nie czytalam na forum , czlowieku co to za fascynujaca opowiastka s-f ? przedswiateczna atmosfere na forum podkrecasz ?



Czy mozesz nabijac sobie licznik postow w innym temacie, skoro nie masz nic sensownego do powiedzenia?
Czy moze urazona rodzinka pana Igora (wlasciciel klurigo) sie odzywa ???
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Gru 17, 2014 8:00 am   

bosskk,

No wiesz, sam napisales ze przez 1,5 miesiaca pracowales dla Klurigo jako "konsultant", a potem opisujesz ze to firma 2-osobowa.
Ze podpisales umowe o tajemnice, ale bez umowy o pracy.
Ze dlug najlepiej wyciagac przez jakiegos polaka z Belastingdienst w Nijmegen.
Albo przez jakies incassobureau z Linden ktorego wlasciciel nie mowi po holendersku, ale jest tak dobry, mimo ze nielegalny, ze RDW go wynajmuje.
I przez IP namierzysz wlascicieli. :119:
 
 
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Śro Gru 24, 2014 3:50 pm   

Radzę wszystkim uważać, bo ci oszuści dalej sprzedają i co więcej, nadal umieszczają swoje oferty w tutejszym dziale z ogłoszeniami - tym razem sprzedają tylko artykuły dziecięce a firma mieści się rzekomo na terenie Niemiec.
Nie podaję nazwy, bo i tak administracja ocenzuruje post (szkoda, że nie mają zamiaru zrobić tego samego z ogłoszeniami tych oszustów) ale sądzę, że każdy bardziej rozgarnięty będzie wiedział o jaką firmę chodzi.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Gru 24, 2014 11:27 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Gru 24, 2014 11:31 pm   

p.smotrys napisał/a:
i co więcej, nadal umieszczają swoje oferty w tutejszym dziale z ogłoszeniami


Dlaczego podajesz nieprawdziwe informacje

mozna wiedziec w ktorym miejscu tego forum jest dzial z ogloszeniami ?.... :119:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Gru 24, 2014 11:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bosskk 
Poczatkujacy


Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 12
Wysłany: Czw Gru 25, 2014 9:06 pm   

GeraltRivia napisał/a:
bosskk,

No wiesz, sam napisales ze przez 1,5 miesiaca pracowales dla Klurigo jako "konsultant", a potem opisujesz ze to firma 2-osobowa.
Ze podpisales umowe o tajemnice, ale bez umowy o pracy.
Ze dlug najlepiej wyciagac przez jakiegos polaka z Belastingdienst w Nijmegen.
Albo przez jakies incassobureau z Linden ktorego wlasciciel nie mowi po holendersku, ale jest tak dobry, mimo ze nielegalny, ze RDW go wynajmuje.
I przez IP namierzysz wlascicieli. :119:



Tak jak pisalem, moj post jest bardzo haotyczny. Za duzo informacji chcialem naraz napisac i tak wyszlo...
Odp na twoje uwagi:

- siebie nie liczylem w skladzie klurigo. Firme prowadzi malzenstwo
- dokladnie, zobowiazalem sie do dochowania tajemnicy firmy, lecz przez 1,5 miesiaca pracy umowy sie nie doczekalem. W sumie to dobrze bo to byla tylko praca dodatkowa.
- Napisalem, ze klurigo mialo problemy z podatkami. w Nijmegen pracowal polak, ktorego moze ktos z na z forumowiczow, moze pomoce w ustaleniu ich adresu
- w Linden jest firma sciagajaca zadluzenia. RDW faktycznie korzysta z ich usug. Firma oczywiscie dziala legalnie. Nie wymagaja wyrokow sadowych do windykacji, co wg mnie jest nielegalne.
- wlasciciele klurigo nie mowia po holendersku
- nie ja ich namierze, bo nie mam takiej potrzeby... ale jest to mozliwe

Pozatym po publikacji postu w sprawie klurigo otrzymalem duzo pw w sprawie ich danych. Nie jestem w stanie odpowiedziec kazdemu na pytania z osobna wiec podkreslam; gdy ruszy ich sprawa na powaznie to odpowiem na pytania.
Ostatnio zmieniony przez bosskk Czw Gru 25, 2014 9:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
p.smotrys 
Poczatkujacy

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 30
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 3:23 pm   

Gochna H napisał/a:
p.smotrys napisał/a:
i co więcej, nadal umieszczają swoje oferty w tutejszym dziale z ogłoszeniami


Dlaczego podajesz nieprawdziwe informacje

mozna wiedziec w ktorym miejscu tego forum jest dzial z ogloszeniami ?.... :119:


Nie chodziło mi o dział na forum a o serwis z ogłoszeniami na portalu - tyle chyba mogłaś się domyślić?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pią Gru 26, 2014 11:12 pm   

p.smotrys napisał/a:
Nie chodziło mi o dział na forum a o serwis z ogłoszeniami na portalu - tyle chyba mogłaś się domyślić?


no to trzeba bylo tak od razu napisac... a nie teraz prostowac ,

jest wielka roznica miedzy dzialem ogloszen, ktorego nie ma na na forum , a serwisem ogloszeniowym, ktory z forum nie ma nic wspolnego
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Gru 28, 2014 2:22 pm   

bosskk napisał/a:
Tak jak pisalem, moj post jest bardzo haotyczny. Za duzo informacji chcialem naraz napisac i tak wyszlo...
Odp na twoje uwagi:


Ile razy mozna czytac w kolko jedno i to samo, przestan sie tlumaczyc , przeciez jeszcze bardziej sie pograzasz ! boze co za belkot!
 
 
MagdaFranek 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 02 Mar 2011
Posty: 16
Wysłany: Wto Sty 06, 2015 12:36 pm   

I jesteśmy w miejscu, w którym byliśmy miesiąc, dwa czy trzy temu... :-(
 
 
agabb42
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 1
Wysłany: Wto Sty 27, 2015 8:22 pm   

Witam ! Jestem tu nowa ale tak jak wielu z Was zostalam oszukana przez ta firme. Nie bede sie rozpisywac bo to nie ma sensu. Chcialabym zlozyc tak samo doniesienie na policje przez strone , ktora podaliscie a mianowicie www.mijpolitie.nl ale nie wiem jak i gdzie i co tam mam wypelnic, za wszelka pomoc dziekuje z gory. Pozdrawiam:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group