NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
telfort. mam do zaplaty 4400 euro !
Autor Wiadomość
kielapl 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 20
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 10:31 am   telfort. mam do zaplaty 4400 euro !

Jestem w niezlej kropce. Mieszkam w malej miescinie 60 km do Mastricht- Budel Dorplein. Nie opodal belgijskiej granicy. W tej ze miescinie ciezko jest ogolnie o Internet I nawet radio ciezko juz odbiera jakiekolwiek sieci. Pytalem o instalacje internetu w moim laptopie Vodavone,Orange,T-Mobile I nikt nie chcial MI zalozyc badz zaoferowac taniego internetu. Z pomoca przyszedl MI telfort. Oni zaproponowali MI uzywanie "Mobile Internet at laptop" poszedlem z radoscia do najblizeszego punktu w Eindhoven I odebralem modem I zaczalem korzystac z internetu. Niestety moje szczescie nie trwalo dlugo. Po lilku tygodniach zauwazylem spory minus na moim koncie w banku ABN. - 4400 Euro !!!!! Okazalo sie ze telfort sciagnal sobie taka kwote z konta za uzytkowanie tego modemu. Nikt MI nie powiedzial zenby mieszkajac z poblizu belgijskiej granicy uwazac na to z jaka siecia sie w danym momencie laczy. Nieswiadomie polaczyl sie z belgijska siecia gdzie sygnal jest duzo mocniejszy I zaczelo MI "nabijac" taka stawke przez 4 dni stąd taka kwota!!!!
Zeby bylo smiesznie moj lokator ktory mieszka ze mna w pokoju korzysta tez z tego samego modemu I dostal rachunek nieco mniejszy Bo 1600 eur. I nie wiem co mam teraz zrobic. Telfort starszy mnie ze odda mnie do komornikow itp. Wysyla juz kilka listow a ja bedac w sklepie w telforcie kobieta wyslala maila z moja reklamacja to milczą. Prosze czy mozecie jakos pomoc ?

Rafal
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Lut 09, 2010 10:26 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 10:37 am   

Ja bym radzila udac Ci sie do radcy prawnego - rechtshulp - Rechtswinkel.Za porade placi sie nie wiele,a raz w tygodniu przyjmuja bezplatnie.

Adres:Capucijnenstraat 43,w czwartek bezplatne porady.

www.rechtswinkelmaastricht.nl
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Pią Kwi 18, 2008 10:47 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kielapl 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 20
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 10:51 am   

obsluga w jez polskim czy takze w angielskim ?
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 11:04 am   

Oj,tego to nie wiem,ale mysle ze po angielsku tak.
 
 
kielapl 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 20
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 6:26 pm   

a w jakich godz tam przyjmuja. a znacie moze cos nie tylko w Mastricht ?
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 6:35 pm   

kielapl napisał/a:
4400 Euro !!!!! Okazalo sie ze telfort sciagnal sobie taka kwote z konta za uzytkowanie tego modemu.

z tego co rozumiem to nie jest opłata za modem tylko za łączenie z internetem poprzez Roaming
kielapl napisał/a:
Nikt MI nie powiedzial zenby mieszkajac z poblizu belgijskiej granicy uwazac na to z jaka siecia sie w danym momencie laczy. Nieswiadomie polaczyl sie z belgijska siecia gdzie sygnal jest duzo mocniejszy I zaczelo MI "nabijac" taka stawke przez 4 dni stąd taka kwota!!!!

coś mi sie zdaje że juz z tym nie wygrasz, świadomie łączyłeś sie przez belgijskiego operatora, a operator w tym wypadku Telfort nie ma obowiązku powiadamiać Cię abyś uważał na Roaming. Chciałbym się mylić ale na 99,9% myślę że będziesz musiał zapłacić tą kwotę.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez pawel1979 Pią Kwi 18, 2008 6:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 6:54 pm   

kielapl napisał/a:
a w jakich godz tam przyjmuja. a znacie moze cos nie tylko w Mastricht ?


Zalezy jakie miejscowosci Cie interesuja.
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 10:04 pm   Re: telfort. mam do zapøaty 4400 euro ! pozmozcie

kielapl napisał/a:
Prosze czy mozecie jakos pomoc ?

Rafal


Pozwol mi ze bede szczery. Masz przewalone.

Pierwsze co mozesz zrobic to zwrocic sie do ABN AMRO o anulowanie przelewu i zablokowanie Telfortu do dokonywania jakichkolwiek operacji na Twoim koncie. ABN AMRO MUSI cofnac przelew na Twoja prosbe. W tym celu musisz zglosic sie osobiscie do Twojego oddzialu. To jednak nie rozwiazuje Twoich problemow z komornikiem. W tym przypadku niestety musisz sie zwrocic o pomoc do prawnika.
Aha, musisz wyslac do Telfortu oficjalne listy protestacyjne. Staraj sie jak najdluzej przeciagac walke listowna. Przetrzymuj wszystkie listy od Telfortu i swoje i do niczego sie w nich nie przyznawaj. Bez prawnika sie jednak nie obejdzie.

Twoim punktem zaczepienia jest to, ze uzywales internetu w Holandii w dobrej wierze i nie chcesz placic za to ze Twoj operator ma zly zasieg w Twoim miejscu zamieszkania. Dodatkowo zakupiles od operatora sprzet w dobrej wierze i masz prawo oczekiwac ze ten sprzet bedzie dzialal zgodnie z oczekiwaniami a nie ze bedzie sie logowal do belgijskiej sieci mimo ze mieszkasz w Holandii.

W kazdym razie bez prawnika sie nie obejdzie. Wiem z doswiadczenia, ze na prawnika firmowego tylko inny prawnik dziala. Bez prawnika rozgniota Cie jak muche.
Ostatnio zmieniony przez Gryzomir Sob Kwi 19, 2008 9:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Kwi 19, 2008 5:19 pm   

Powiem co wiem od strony technicznej nt korzystania telefonii komorkowej. Przy granicach sila rzeczy znajdujesz sie w zasiegu zarowno operatorow belgijskich jak i holenderskich. Normalnie powinien byc taki mechanizm, ze dopiero jak przekroczysz granice oraz jeszcze jakas tam odleglosc X, to wtedy przelaczy Cie na inna siec. Potem wracajac do kraju po przejechaniu granicy znowu dopiero po odleglosci X wglab kraju przelaczy Cie z powrotem.

Poniewaz granicy nie przekraczales mozesz to IMO reklamowac. W przeciwnym wypadku to by bylo chore, bo bedac operatorem komorkowym moglbym podpisywac zlodziejskie umowy roamingowe i poustawiac silne nadajniki przy granicy.
_________________
Dumny Polak
 
 
kielapl 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 20
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 9:54 pm   

a czy mozna w tej sprawie porafdzic sie bezplatnie w Tilbirgu lub w okolicach ??? jestem serio w niezlym bagnie,tak mnie wykołowali ze szok!
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 10:10 pm   

W Tilburgu jest rechtswinkel:

http://www.rechtswinkeltilburg.nl/index.htm
 
 
linkus 
Poczatkujacy
linkus

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 42
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 10:47 pm   

Cytat:
Pierwsze co mozesz zrobic to zwrocic sie do ABN AMRO o anulowanie przelewu i zablokowanie Telfortu do dokonywania jakichkolwiek operacji na Twoim koncie. ABN AMRO MUSI cofnac przelew na Twoja prosbe.


Tak tez bym zrobil.
Osobiscie wspolczuje 4400 EUR !!!! :021:

P.S. Proponuje aby moderatorzy zrobili dla uzytkownika kielapl zloty status, poniewaz za korzystanie z tego forum uzytkownik ten slono przyplacil :119:
Ostatnio zmieniony przez linkus Wto Kwi 22, 2008 10:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kielapl 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 20
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 7:33 pm   

sluchajcie.abym mogl sobie pomoc potrzebuje napisac list ale nie potrafi nikt w mojej okolicy ani ze znajomych dobrze pisac po holendersku.czy moze mi ktos pomoc napisac taki list. odpale jakas drobna kwotunie badz zaprosze na piwka:P mowie serio
 
 
Gryzomir 
Gaduła


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 136
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 8:33 pm   

Moze byc i po angielsku. Z checia bym Ci pomogl ale z przyczyn zawodowych niezrecznie byloby mi wystepowac przeciwko Telfortowi.
Ostatnio zmieniony przez Gryzomir Pią Kwi 25, 2008 11:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kielapl 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 20
Wysłany: Pon Maj 05, 2008 6:48 pm   

kolejna faktura za Internet. 8330 euro. no i chce zaznaczyc ze nie korzystam juz w ogole. no i znowu doje!@#$ no i chba nadal w kulki lecą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group