NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
telfort. mam do zaplaty 4400 euro !
Autor Wiadomość
kielapl 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 20
Wysłany: Pią Maj 30, 2008 11:09 am   

no wlasnie dzwonil mi znajomy w mojej sprawie. niestet zeby tam sie dodzwonic tez zyczy powodzenia a co do rachunku to juz jest jest na 12 000 zl :(
 
 
amorelola 
Poczatkujacy

Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 17 Sty 2008
Posty: 40
Skąd: apeldoorn
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 12:57 pm   

oo matko to straszne!daj znac co teraz?!
 
 
kielapl 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 20
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 8:06 pm   

w tej chwili jedynie zablokowano mi naliczanie odsetek czyli rachunek juz nie podskoczy. a poki co teflort ciagle mysli nad moim pzypadkiem..... co do adwokata w Tilburgu to niesety na wejscie chce 2000 euro wiec ta opcja odpada.
 
 
Alutka 
Super gaduła

Pomogła: 5 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Sty 2007
Posty: 324
Skąd: Lelystad
Wysłany: Czw Cze 19, 2008 11:10 pm   

W każdym mieście jest darmowy radca prawny idz najpierw do niego .
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 12:18 am   

Wiem ,ze sa polskie punkty konsultacyjne- moze tam uda ci sie uzyskac pomoc lub chociaz doradza co dalej zrobic ?
_________________
wiolka
 
 
wezyr 
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1
Skąd: badhoevedorp
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 5:48 am   

gdzie sa te punkty jesli mozna wiedziec np. gdzoies w noord holland ok. amsterdamu pozdrawiam????????
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 10:23 am   

Musialbys poszukac bo ja je widzialam na forum (adresy) ale jakis czas temu i teraz nie moge znalezc. Najlepiej popros kogos z moderatorow- na pewno nie odmowia pomocy
_________________
wiolka
 
 
iwonamirek 
Poczatkujacy
Pyza

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 33
Skąd: Grave
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 11:12 am   

Szkoda ze nie masz ubezpieczenia kosztuje grosze a teraz by sie przydało adwokat byłby za darmo.Holandia to kraj ubezpieczen od wszystkiego.Powodzenia
_________________
Iwona
 
 
adikow 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 27
Wysłany: Sob Cze 21, 2008 11:00 am   

Chyba się nie wywiniesz, poproś o rozłożenie na raty i zacznij płacić.
Na adwokata trzeba mieć kasę a nie wiadomo czy wygrasz, stracisz czas i nerwy.
Współczuje
 
 
kielapl 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 20
Wysłany: Śro Lip 09, 2008 2:28 am   

witam bardzo prosze o napisaniu mi tekstu po holendersku. chce napisac podanie lub cos w tym stulu.......




Zwracam się z prośba o anuwowanie faktury na kwotę 12803 eur. Jednoczesnie zobowiazuje sie do oplacania abonamentu za kazy miesiac zgodnie z umowa. Prosbe moja motywuje tym ze nie posiadam takiej sumy i nie moge splacic tego zadluzenia. prosze o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby..



z góryh dziekuję Rafał K






<b>proze napiszcie mi to po holendersku sprawa bardzo pilna moze mi ktos pomoze co ?????
 
 
jedrzej2225 
Mega gaduła

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 1147
Skąd: Purmerend
Wysłany: Śro Lip 09, 2008 7:28 pm   

Jeśli wzrok mnie nie myli to kwota ponad 12 tys euro jest tak niebotyczna że aż niemożliwa do wygadania (a raczej wystukania).Jeśli Ci nie anulują tej faktury (faktur) to po prostu ich olej.Myślę że jest to temat do nagłośnienia.Bo nie ma chyba takiej drugiej osoby czy firmy która miałaby taki rachunek.Myśle że w Holandii istnieje coś na wzór Rzecznika Praw Konsumenta, inspekcji Handlowej gdzie mógłbyś szukać pomocy.Ale pamiętaj ta niebotyczna kwota to w najgorszym razie jest problem Telfortu,a nie Twój.Bo ja bym nigdy jej nie zapłacił.Zabezpiecz swoje konto aby nie mogli sciągać automatycznie,płać abonament tak jak jest w umowie.
Ostatnio zmieniony przez jedrzej2225 Śro Lip 09, 2008 7:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kielapl 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 20
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 2:33 am   

niestety faktura jest nA TAKA kwote i wlsnie zamierzam ich olac bo sprawa ciagnie sie juz 4 miesiac a ja nadal nie wiem na czym stoje

[ Dodano: Pią Lip 11, 2008 1:17 am ]
ale jak by co to moze mi ktos napisac to o co prosilem :P
 
 
jasko1684 
Poczatkujacy
Jasko1684

Wiek: 40
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1
Skąd: Bakel
  Wysłany: Wto Lip 15, 2008 6:04 pm   Telfort

Wlasnie oststnio dostalem modem od Telfort i powiem ze troche mnie nastraszyles,tyle kaski to nie jest normalne.Niestety pomuc nie potraie,ale szczeze wspolczuje ppozdrawiam.
 
 
 
Coccolinco 
Super gaduła

Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 292
Skąd: skontowni
Wysłany: Wto Lut 09, 2010 4:24 pm   

Dostałem dziś list z Telforta, że nie udało im się ściągnąć kasy za internet i tam podali kilka powodów i chyba jeden jest właściwy.. mam zablokowane automatische incasso, bo za telefon z vodafonu też mi nie mogą ściągnąć ale dostaje smsa, że nie ściągnęli i podają numer konta, kwotę i piszą aby szybko zapłacić.

W liście napisali, że tylko w taki sposób pobierają opłatę.. czyli rozumiem, że muszę iść do banku i to odblokować?
Dlaczego nie ma możliwości płacenia samemu? :074:
 
 
pro_myk05 
Poczatkujacy

Dołączyła: 31 Sty 2010
Posty: 20
Wysłany: Śro Lut 10, 2010 9:48 pm   

Czy szczegółowo zapoznałeś się z warunkami umowy?
Czy Telfort wiedział, że mieszkasz tuż przy granicy?
Czy w umowie jest coś o tych ''cudach techniki'', które nabijają teraz Ci sumę należną?
Czy ktoś w rozmowie Cię o tym poinformował?

To są na pewno tylko jakieś bardzo podstawowe pytania. Tylko prawnik będzie w stanie Ci pomóc, bo Prawo Konsumenckie to czysta dżungla (jak każde prawo).

Znalazłam coś takiego:
http://www.rechtsbehoud.nl/index.php?hfst_id=88

oraz informacje na:

www.jurofoon.nl

Najlepiej, gdyby ktoś po prostu siadł z Tobą przy komputerze i zaczął pisać/czytać/zadawać pytania. Bez umowy przed nosem, trudno coś skonkretyzować.

W Googlu poszukaj też adwokata od ''consumentenrecht'' w swojej okolicy. Być może będziesz miał prawo skorzystania z adwokata z dopłatą własną, zależną od dochodów. Komunikacja w języku angielskim nie jest problemem (dla Holendrów). Jeżeli jednak nie czujesz się na siłach, to pozostaje tłumacz z Twojego regionu. Znajdziesz odpowiednią osobę na stronie Ambasady.
Ostatnio zmieniony przez pro_myk05 Śro Lut 10, 2010 10:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group